En Güzel Anlamlı Sözler – Özenle Yazılmış 50 Anlamlı Söz

anlamlı sözler

Hemen hemen hepimiz gün içerisinde aile, iş stresi veya trafik stresi gibi durumlarla karşı karşıya kalabiliyoruz. Ve bu gibi durumlarda insan sıcak, samimi ve kendini iyi hissettirecek kişilerin yanında olmak ister. Ne yazık ki her zaman sevdiğimiz insanları her an yanımızda bulamayabiliriz. Sevdiğimiz insanlar yanımızda olmasa da, bize gönderdikleri mesajlarlada yer alan anlamlı sözler kendimizi iyi hissetmemizi sağlayacaktır. Sevdiklerimiz her zaman bizim yanımızda olmadığı gibi, bizler de her zaman onların yanında olamayız. Eğer ailenizin, arkadaşlarınızın veya sevgilinizin kötü bir gün geçirdiğini ya da canının sıkkın olduğunu düşünüyorsanız onlara güzel anlamlı sözler söyleyerek kendilerini iyi hissetmelerini ve yanınızda olduğunu belli edebilirsiniz.

Dikkatinizi Çekebilir:

Karşınızdaki insanı mutlu etmeye yetecek anlamlı ve güzel sözler söylemek herkes için kolay olmayabilir. Fakat düşünsenize sizin bir telefonunuzla ya da bir mesajınızla gününü iyi geçirecek veya moralini düzeltecek birileri var. Sevdiklerimizin kıymetini bilmek ve onları bunu her an hissettirmekten daha güzel bir duygu olamaz. Eğer yazı yazma konusunda iyi olmadığınızı düşünüyorsanız bazı anlamlı sözler resimli de olarak olabilir. Söyleyemediklerinizi bulduğunuz hoş bir resimle, sevdiğiniz insana gönderebilirsiniz. Sonuç olarak yukarıda da belirttiğimiz gibi önemli olan içinizden, sizden ve hissettiğiniz bir şeyi karşı tarafa göndermekir. Bu resimli bir mesaj da olabilir, birkaç satır anlamlı söz de ya da bizzat kendiniz arayarak da bunu hissettirebilirsiniz.

Peki, kendimizi iyi hissetmek için sürekli yanımızda sevdiğimiz insanların olmasına mı ihtiyacımız var? Tabii ki hayır. Bazen birkaç kelimelik kısa bir mesaj bile tüm günümüzün iyi geçmesine sebep olabilir.  Bu yüzden siz de sevdiklerinize gün içerisinde ister telefonla, isterseniz mesaj yoluyla anlamlı güzel sözler söyleyebilirsiniz. Bu anlamlı kısa sözler veya anlamlı uzun sözler olabilir. Ne kadar uzun veya kısa olduğundan ziyade önemli olan tüm o güzel sözlerin içinizden akıp gelmesidir. Eğer sevdiklerinize yani; anne, baba, kardeş, arkadaş veya sevgilinize söylemek istediğiniz anlamlı sözler arıyorsanız işte tam olarak en doğru adrese geldiniz. İşte, size özel olarak hazırladığımız anlamlı sözlerden oluşan yazımız…

 • Her gün seni sevmek için yeni bir gün ve yeni bir sebep. Hiçbir sebeple senin gülüşünden vazgeçmeyeceğimi bilmeni istiyorum. Senden asla vazgeçmeyeceğim ve seni her zaman çok seveceğim.

anlamlı sözler

 • Keşke her insan benim kadar şanslı olabilseydi… Seni tanıdığım için kendimi o kadar şanslı hissediyorum ki anlatamam. İyi ki varsın ve iyi ki benim hayatımdasın. Seni çok seviyorum.

anlamlı sözler

 • Aşkın gözü kördür derler ama seninle birlikte bir hayat geçirmeye başladıktan sonra benim gözlerim açıldı. Sen benim daha iyi olmamı sağlıyorsun. Varlığın için teşekkür ederim.

anlamlı sözler

 • Kalbimin tüm sırlarını sana açtım ve anahtarını sana verdim. Biliyorum ki ne o anahtarı atacaksın ne de başkasına vereceksin. Kalbimin tek sahibi sensin ve sen kalacaksın.

anlamlı sözler

 • Seni düşünmediğim ya da hayal etmediğim tek bir anım bile yok. Seni düşünmek kendimi her an canlı ve iyi hissettiriyor. Hayatıma girdiğin için ve kendimi bu kadar iyi hissettirdiğin için teşekkür ederim.

anlamlı sözler

 • Sen olmasan hayatım çok karanlık olurdu biliyorum. Çünkü varlığın her sabah dünyamı aydınlatıyor. Bana verdiğin bu anlamlı hayat için çok teşekkür ederim sevgilim.

anlamlı sözler

 • Aşk açıklanamayan en büyük duygu ne söylesem, ne desem boş. Öyle büyük bir şey ki herhangi bir kelimeye, herhangi bir kalıba uymuyor. Özellikle de şu üç basit kelime sadece sana söylerken anlam taşıyor. Seni çok seviyorum…

anlamlı sözler

 • Aşk her an ve her yerdedir… Bana gönderdiğin mesajlarda, bana söylediğin kelimelerde ve bana baktığın gözlerinde. Senin aşkın benim kalbimde ve düşüncelerimde seni çok seviyorum.

anlamlı sözler

 • Biliyorum ki sen olmasan hayatımda hep bir şeyler eksik kalacaktı. Sanki yarım kalan her şeyimi sen tamamlıyorsun. İyi ki varsın sevgilim, iyi ki yanımdasın…

anlamlı sözler

 • Sen benim bir parçam oldun artık. İçimden söküp atmaya kıyamadığım, her an her saniye yanımda istediğim ve sevmeye doyamadığım. Canım sevgilim hep yanında olacağım.

anlamlı sözler

Başkasına verdiğimiz mutluluk adeta bir bumerang gibi dönüp dolaşıp bizi bulacaktır. Unutmamalı ki, en zor zamanlarda, en canımızın yandığın anlarda ve en çok da kendimizi mutsuz ya da yalnız hissettiğimiz durumlarda sadece yanımızda sevdiğimiz insanları isteriz. Çünkü bildik, samimi ve bizi tanıyan insanlardan bekleriz en çok teselliyi. Peki, biz bunları beklerken sevdiklerimiz için aynı şeyleri ne kadar yapıyoruz dersiniz? Ne yazık ki bazen bencillik yaparak, kendimize yapılmasını istediğimiz şeyleri, bir başkası için yapmıyoruz ya da hep erteliyoruz. Oysa ki o kadar kolay ki… İnternetten de bulacağınız anlamlı sözler indir butonuna basarak sevdikleriniz için güzel söyler kaydedebilir ve yeri gelince kullanabilirsiniz.

 • Sen yanımda değilken ayrı kaldığımız her saniye seni çok özlüyorum. Senin sevgin beni hayata bağlayan yegane duygulardan biri. Her zaman düşüncelerimde ve kalbimdesin.

anlamlı güzel sözler

 • İlk çılgınlıklarımızı birlikte yaptık, ilk seyahatimize birlikte çıktık ve ilk aşklarımızı sadece birbirimize anlattık. Sen olmasan ne yapardım bilemiyorum dostum ama bildiğim tek şey varsa o da iyi ki varsın.

anlamlı güzel sözler

 • Gece gökyüzüne bakınca milyonlarca yıldız arasında sadece senin gözlerini görüyorum. Hiçbir yıldız senin gözlerin gibi parlamıyor. Çünkü sen sadece gündüzlerimi değil gecelerimi de aydınlatıyorsun.

anlamlı güzel sözler

 • Herkesin hayatına birileri girer ve çıkar… Sen benim hayatıma girdin ve lütfen bir daha çıkma. Seninle paylaşacağımız o kadar çok anı var ki kanka daha yeni başladık sayılır.

anlamlı güzel sözler

 • Seninle tanışmak bir duaya cevap gibi. Hayatımda olduğun için iyi hissediyorum, mutlu hissediyorum ve her anımı dolu dolu yaşıyorum. Tek istediğim ise sana da kendini iyi hissettirmek.

anlamlı güzel sözler

 • Bir insanı ne kadar uzun zamandır tanıdığın önemli değil. Önemli olan ne kadar yakın hissettiğindir. Seni ilk gördüğüm gün daha sanki uzun zamandır tanıyormuşum gibiydin…

anlamlı kısa sözler

 • Mücevherlere sahip olduğum günlerimi düşündüğüm zamanları hatırlıyorum. Ama şimdi her günü senin gibi birine sahip olduğumu düşünerek geçiriyorum. Artık hayatımdaki hiçbir şey beni senin kadar mutlu edemez.

anlamlı kısa sözler

 • Bazen kavga edip küssek bile, sen benim her zaman en değer verdiğim insan olacaksın. Senin için söyleyebileceğim tüm anlamlı sözler yerine sadece sana sarılmak istiyorum.

anlamlı kısa sözler

 • Seni asla hayal kırıklığına uğratmayacağımı bilmeni istiyorum. Ve senin de hayal kırıklığına uğramaman için elimden ne geliyorsa yaptım, yapmaya da devam edeceğim çünkü seni çok seviyorum…

anlamlı kısa sözler

 • İlk zamanlar aşırı sinir olduğum birinin en yakın dostum olabileceği hiç aklıma gelmezdi. Ama gördük ki bugün buradayız ve inan her ne olursa olsun hep senin yanında olacağım.

anlamlı kısa sözler

Karşınızdaki insana güzel sözler bulmakta zorlanabilirsiniz. Ya da herkesin bildiği sözleri söylemek istemiyor olabilirsiniz. Fakat günümüzde her geçen günle birlikte anlamlı sözler yeni ve farklı bir tarzda karşınızı çıkacaktır. Unutmayın! Kelimeler ancak bir araya geldiğinde bir anlam kazanır. Ve siz birkaç kelimle ile sevdiklerinize güzel dakikalar hatta güzel günler yaşatabilirsiniz. Size verilen değer kadar, siz de sevdiğiniz insanlara değerli olduklarını söylemekten çekinmeyin. Eğer kendi yazdıklarınızı sevmediyseniz, ünlü bir şairin şiirinden ya da bir yazarın sözlerinden faydalanabilirsiniz. Örneğin Atilla İlhan’ın “Ben sana mecburum bilemezsin” şiiri hangi insana kendini iyi ve özel hissettirmez ki? Kendinizi yetersiz gördüğünüz yerde bir şiir veya kitaptan alıntılama yapmak bile son derece naif bir jest olacaktır.

 

 • Bazen her şey o kadar zor geliyor ki… Biliyorum beni anlıyorsundur. Çünkü sen ne zaman moralim bozulsa ya da canım sıkılsa hissedip beni arar ve günümün güzel geçmesini sağlarsın.

anlamlı sözler yeni

 • Onu düşünmediğin an yoksa ve onsuz kalmak ölüm gibi geliyorsa, işte birini sevdiğini o zaman anlıyorsun. Ben seni çok seviyorum ve bunu çok uzun zaman önce anladım…

anlamlı sözler yeni

 • Aşk kısa bir kelime ama içinde bir sürü anlamı barındırır. Aşk mesafeleri aşar ve uzaklık anlamsız bir kavramdan başka bir şey değildir. Her nerede olursan olsun seni ilk günkü gibi seveceğim.

anlamlı sözler yeni

 • Elimi tuttuğun zaman sanki düşüncelerimi kontrol altına alıyormuşsun gibi hissediyorum. Sana dokunmak büyük bir lütuf gibi… Hep yanımda kal sevgilim

anlamlı sözler yeni

 • Bazen hiç konuşmadan sadece gözlerime bakıyorsun ve ben içindeki tüm sevgiyi kalbimin derinliklerinde hissediyorum. Çünkü seni çok iyi biliyorum…

anlamlı sözler yeni

 • Bir şey söylemene gerek yok ya da ne yaptığın önemli değil benim için. Ben seni olduğun gibi değiştirmeden ve değişmeden seviyorum. İyi ki varsın.

anlamlı sözler resimli

 • Seninle yaşadığım hiçbir andan pişmanlık duymadım. Güzel anılar biriktirdik ve biriktirmeye de devam edeceğiz. Seninle sonsuza kadar varım sevgilim.

anlamlı sözler resimli

 • Seni o kadar çok özlüyorum ki, sanki havasız bir oda içinde nefes almaya çalışıyormuş gibi hissediyorum kendimi. Seni düşünmekten asla vazgeçmeyeceğimi bilmeni istiyorum. Çünkü sana ilk günkü gibi aşığım.

anlamlı sözler resimli

 • Neredeyse tüm boşluklarımda sen varsın. Sabah seninle kalkıp, gece seninle uyuyorum ve bu durumdan aşırı memnunum. Seni dün çok seviyordum ve biliyorsun ki bugün ve yarın da sevmeye devam edeceğim.

anlamlı sözler resimli

 • Bazen o kadar daralıyorum ki, başımı kaldırıp gökyüzüne bakıyorum ve biliyorum ki gerçek aşk için ne zaman ne de mekan kavramı vardır. Gerçek aşk her an ve her zaman diliminde hep var olacaktır.

anlamlı sözler resimli

Sevdiklerimize içimizden gelen duyguları aktarırken hislerimizi anlatan manalı sözler seçmeye dikkat ederiz genelde. Hayata dair anlamlı, güzel ve tüm günün yorgunluğunu alan o sıcacık ve samimi sözleri özenle seçeriz hep. Örneğin bir aile büyüğünün yanına gidip sadece ve sadece “seni çok özledim” diyerek sarılmakta dünyanın en anlamlı sözlerinden olabilir. Ya da en yakın arkadaşınıza “keşke okul bitseme de bir seneyi daha seninle geçirebilsem” demek. Önemli olan ne söylediğiniz değil, nasıl söylediğinizdir. Yine de ben yazamam diyorsanız, internetten de anlamlı resimli sözler bulabilir ve içinden en beğendiğinizi karşınızdaki insana gönderebilirsiniz. Sevdiğimiz insanlara bir saniye bile olsa iyi hissettirmek, aynı zamanda kendimizin de iyi hissetmesine sebep oluyor. Mutluluk bulaşıcı bir hastalık gibidir çoğu zaman. Sizin mutlu ettiğiniz kişiler de bir başkasının hayatını güzelleştirerek mutlu etmeye çalışacaktır. Birkaç söz hayatımda ne gibi bir değişiklik yaratabilir ki diye düşünmekten vazgeçin ve eyleme geçin. İnanın birkaç anlamlı kelimenin hayatınızda nasıl da büyük ve muhteşem değişimler yarattığına kendiniz tanık olacaksınız. O zaman hiç zaman kaybetmeden sevdikleriniz için birbirinden anlamlı ve özel sözleri onlarla paylaşmaya ne dersiniz?

TEILEN