Anne Özlemi – İçtenlikle Yazılmış Anneye Özlem Sözleri

Hiç bu kadar derinden birini sevdinizi hissettiğiniz oldu mu? Peki, bu hislerinizi ona ifade ederken zorlandığınız oldu mu? Hayatımızda hiç şüphe yok ki, koşulsuz şartsız sevdiğimiz insanlar vardır ve bu insanların başında öncelikle ailemiz gelir. Özellikle de ailenin temelini oluşturan annelerimiz… Annelerimize onları ne kadar sevdiğimizi ve ne kadar özlediğimizi her koşulda ifade etmek isteriz. Onlar hakkında neler hissettiğimizi, hayatımızdaki yerlerinin ne kadar önemli ve doldurulamaz olduğunu bilmelerini isteriz. Eğer özellikle ailenizden ayrı yaşıyorsanız anne özlemi iyiden iyiye belli eder kendini. Bazen durduk yere “annemi özledim” diye hayıflanır dururuz. Ortada hiçbir şey olmasa bile ona olan özlemimizi bastıramadığımız zamanlar olur.

anneye hediye önerileri

Her ne yaparsak yapalım bizi koşulsuz şartsız seven ve sevecek olan annelerimiz bizim için son derece kutsaldır. Onları her aradığınızda anneye özlem sözleri söyleyerek gönüllerini alabilir ve aynı zamanda gerçekten ne kadar özlediğinizi de ifade edebilirsiniz. Anneye duyulan özlem sözleri ile süren bir telefon konuşması hem onların hoşuna gidecektir, hem de sizin duygularınızı ifade etmenize de olanak tanıyacaktır. Eğer telefonda konuşmayı sevmeyenlerdeniz annenize anneye özlem mesajları atabilir veya anneye özlem yazıları ile bir mektup yazabilirsiniz.

-Benim en yakın arkadaşım hep sen oldun annem. Ben bir tek senin kollarında ağladım, güldüm, sevindim, huzur buldum. Ben senin bir parçanım, sen benim bir parçamsın ve iyi ki varsın.

anne özlemi

-Seni o kadar çok özledim ki annem, ne desem ne söylesem boşmuş gibi geliyor. Sabahları yine senin sesinle uyanmak istiyorum. Yanağımdan öperek ne de güzel uyandırırdın beni. Seni çok seviyorum canım annem.

anne özlemi

-Bir evladın sahip olabileceği en iyi anne sensin. Yeri geldi en iyi arkadaşım sen oldun. Beni hiç ama hiç yalnız bırakmadın. Seni çok özledim anneciğim.

anne özlemi

-Bazen mutfakta yemek yaparken düşünüyorum annem olsa şimdi bunu nasıl yapardı diye. Sonra durduk yere bir ağlama geliyor ki sorma. Seni çok özlüyorum annem…

anne özlemi

-Herkesin annesi kendine güzeldir. Ama sen dünyadaki gördüğüm en güzel annesin. Senin gibi bir annem olduğu için kendimi o kadar şanslı görüyorum ki. İyi ki varsın annem ve iyi ki benim annemsin.

anne özlemi

-Kıyafetlerimi ararken hep senin şu meşhur sözün geliyor aklıma “nerede bıraktıysan oradadır”. Keşke şimdi burada olsan ve yine aynı sözleri söylesen.  Seni çok özledim.

anne özlemi

-Çocukken düştüğüm zamanlarda benden daha fazla canının acıdığını biliyorum. Ne zaman bir yerim kanasa benimle birlikte ağlardın. Sen dünyadaki en muhteşem annesin ve ben seni öyle çok seviyorum ki…

anne özlemi

-En çok dizinde uyumayı özledim bir de yerli yersiz gelip sana sarılmayı. Annem diye sarılınca tüm her şey geçiyor sanki. Ve tüm yaralarımı tek tek üşenmeden bir sen sardın annem.

anne özlemi

-Her dakika sana muhtacım. Hayatım varlığınla daha anlamlı annem. Sen olmasan ne yapardım hiç bilemiyorum ama bildiğim tek bir şey varsa o da seni ne kadar çok sevdiğim ve ne kadar çok özlediğimdir.

anne özlemi

-Çocukluğumdan beri büyük bir emek vererek yetiştirdin beni. Senin için ne yaparsam yapayım hakkını asla ödeyemem. Seni her şeyden ve herkesten çok seviyorum iyi ki varsın.

anne özlemi

Anne rahmi dünyadaki yerimizi almak üzere attığımız ilk adımdır. Bizi dokuz ay boyunca karnında koruyup kollayan ve ne kadar büyürsek büyüyelim hayatı boyunca bizi kollamaya devam edecek kişiler sadece annelerdir. Varlıklarıyla sadece kendi evlatlarına değil insanlığada yön verirler. Doğduğumuz gün elleri üzerimizde olan annelerimiz, sonsuza kadar bize göz kulak olmaya devam edecektir. Bu yüzden onları sürekli aramalı ve bizim için ömründen büyük bir fedakarlık veren annelerimize, onları ne kadar çok sevdiğimizi ve özlediğimizi söylemeliyiz. Üstelik öyle bir fedakarlık ki kelimelerle anlatmaya yetmez. Bu yüzden annenize söyleyeceğiniz “seni çok seviyorum” kelimesi ile annenizi dünyanın en mutlu insanı yapmanız bir telefon uzağınızda.

-Dokuz ay boyunca karnında taşıman yetmezmiş gibi koskoca adam oldum hala daha peşimden koşturuyorsun. Sen olmasan ben ne yapardım bilemiyorum. Hayatıma anlam kattığın ve onu muhteşem kıldığın için teşekkür ederim annem.

anneye özlem sözleri

-Bana hayatıma dair en değerli şeyleri verdiğin için teşekkür ederim. Ama en çok sevgini verdiğin ve beni her zaman, her şartta, her ne yaparsam yapayım sevmeye devam ettiğin için teşekkür ederim. İyi ki varsın anneciğim.

anneye özlem sözleri

-Sana diyebileceğim şu ki, senin gibi mükemmel bir anneye sahip olduğum için kendimi çok şanslı hissediyorum.  Bana bu kadar uzun süre dayandığın için teşekkür ederim annecim ve seni çok özlediğimi bilmeni istiyorum.

anneye özlem sözleri

-Senin kokunun yerini hiç bir koku alamaz. Cennet gibi kouyorsun annem… Sensiz ne yapardım, nasıl dayanırdım inan hiç bilmiyorum.

anneye özlem sözleri

-Annelerin en güzeli sensin. Bugüne kadar ne zaman sana ihtiyacım olsa hep yanımda oldun. Artık sana destek olma sırası bende. Seni çok seviyorum canım annem ve seni çok özledim.

anneye özlem sözleri

-Anne, en iyi yönlerimi hep senin vicdanın sayesinde kazandım. İkimize yetecek kadar iyi bir insan olduğun için ve beni bugünlere kadar getirdiğin için sana ne kadar teşekkür etsem azdır.

anneye özlem sözleri

-Sadece senin gibi mükemmel bir annenin, bizim gibi mükemmel çocukları olabilirdi. Bizi yetiştirirken verdiğin emek ve sevgi için sana sonsuz teşekkür ederim. Seni her zaman çok seviyorum ve seni çok özlüyorum.

anneye özlem sözleri

-Senin bir parçan olduğum için her zaman gurur duydum. Tek derdim seni çok özlüyor olmak… Senin özleminin yerini hiçbir şey alamıyor. Seni çok seviyorum canım annem…

anneye özlem sözleri

-Hayellerimin peşinden koşmam için her zaman destek verdin ve bugün senin sayende olduğum yere geldim. Keşke şu an yanımda olsaydın ve sana sımsıkı sarılabilseydim. İyi ki varsın ve iyi ki ben senin evladınım.

anneye özlem sözleri

-Daha karnındayken beni besleyen, sürekli dualarını eksik etmeyen, benim için sürekli endişelenen ve bana hayatımın her alanında rehberlik eden canım annem. Seni çok özlüyorum ve seni çok seviyorum.

anneye özlem sözleri

Hepimizin annesi kendisi için dünyanın en güzel ve en kutsal kadınıdır. Hayatı bizim için kolaylaştıran bu güzel kadınlara sadece anneler gününde özel hissettirmek yerine, onları her daim arayarak mutlu edebilirsiniz. Her düştüğümüzde bizi kaldıran, cesaretlendiren, inanan, koşullar ne olursa olsun seven ve asla vazgeçmeyen anneler, yaptıkları tüm fedakarlıklara rağmen yanaklarına kondurulan küçük bir öpücükle dünyanın en mutlu kadını olur. Dilerseniz mesaj atın, dilerseniz arayın veya ona duygularınızı ve onu ne kadar çok sevdiğinizi anlatan bir mektup yazın. Yolunuz her ne olursa olsun karşınızda sizi daima seven bir insan olduğunu sakın unutmayın ve ona olan sevginizi, saygınızı her saniye söyleyin.

 

-Bunu yeterince söyleyemediğimi biliyorum ama seni çok özlüyorum anne. Her gün bana nefes almam için sebep oluyorsun. Seni çok seviyorum ve varlığınla çok mutluyum. Canım annem iyi ki senin evladın olarak doğmuşum.

anne özlemi şiiri sözleri

-Bana öğretebileceğin her şeyi sevgiyle öğrettin. Artık senin için yapabileceğim şeyleri yapmak için sıra bana geçti. Seni çok seviyorum canım annem ve yanımda olmadığın her saniye çok özlüyorum.

anne özlemi şiiri sözleri

-Sana dünyadaki tüm hediyeleri versem az kalacak biliyorum. Hayatımdaki en değer verdiğim ve aldığım her nefeste özlediğim tek insansın. Bugün olduğum kişiliğe senin sayende geldim. Seni çok seviyorum annem ve seni çok özlüyorum.

anne özlemi şiiri sözleri

-Her ağladığımda yaralarımı hep sen sardın, her anım, her saniyemde yanımda sen vardın. Seni çok seviyorum annem. Her ne kadar uzakta olsakta unutma ki seni çok seviyorum ve özlüyorum.

anne özlemi şiiri sözleri

-Şimdi yanımda olsan ve sımsıkı sarılabilsem keşke. Yanımda olmadığın her an seni o kadar çok özlüyorum ki tarif edemem. Canım ne zaman sıkılsa, aklıma senin ne kadar güçlü bir insan olduğunu getiriyorum ve seni her zaman örnek alıyorum.

anne özlemi şiiri sözleri

-Okumayı, yazmayı, vicdan sahibi ve iyi bir insan olmayı bana sen öğrettin. Ağladığım zamanlarda yüzümde gülümsemelere sebep oldun ve ben yanında olmadığım her an seni çok özlüyorum. Çünkü senden uzakta bir hayat yaşama fikrine alışamıyorum.

annemi özledim

-Benim dünyamı değiştirmeme yardım ettiğin için ve bana her sarıldığında sevgini verdiğin için sana sonsuz minnettarım. Tek sorun seni sürekli özlüyorum ve her saniye yanında olmayı diliyorum. Seni görmek için sabırsızlanıyorum annem.

annemi özledim

-Sanırım değişmeyecek tek aşkım sensin annem. Bu koskoca dünyada sevgisine inandığım tek insansın. Sürekli özlediğim ve ayrı kalmaya dayanamadığım tek insansın. Uzakta olmamız sana olan sevgimi daha artırdı, seni her saniye çok özlüyorum annem.

anne özlemi şiir

-Senin kucağın dünyadaki en huzurlu yer benim için. Kokunu içime çektiğimde öpmelere doyamadığım annem. Sana her sarıldığımda bir kez daha ne kadar çok özlediğimi anlıyorum.

anne özlemi şiir

-Bana kitapların en güzeli okudun her gece bıkmadan, her ağladığımda başımı okşadın hiç sıkılmadan ve her zaman ilk günkü gibi korudun kolladın. Yanında olmadığım her an seni çok özlüyorum.

Neyse ki, harika bir anne temelde sonsuz bir bilgelikle doludur. Çünkü genellikle biz onu herhangi bir şey söylemeye gerek kalmaksızın sevdiğimizi biliyor. Anne özlemi sözleri gibi onlara söylemek istediğimiz ama söyleyemediğimiz tüm her şeyi anlayabiliyorlar. Kendinizi en mükemmel kelimeleri ararken bulduğunuz anlarda anne özlemi şiiri sözleri gibi ve bulamadığınız da sadece sarılmanız bile yeterli olur. Çünkü anneler bizim yapacağımız her hareketi önceden tahmin ettiği gibi söyleyeceğimiz ya da söylemek istediğimiz sözleri de tahmin ederler. Eğer annenize içinizden gelenleri rahatlıkla söyleyemiyorsanız veya yazıya dökme işinde pek iyi değilseniz internetten araştırarak anne özlemi şiir bloglarından faydalanabilirsiniz. Sizin için özel hazırladığımız bu yazımızda, annelere olan özleminizi ve sevginizi gösterebileceğiniz birbirinden güzel sözler yer alıyor. Artık annenize güzel sözler söylemek ya da mesaj atarak onu ne kadar çok özlediğinizi belli etmek zor değil.

Başımıza her ne gelirse gelsin hemen hemen hepimizin ilk koştuğu insan annesidir. Bebekliğimizden, okulumuza, işimizden, evliliğimize, anne ya da baba olduğumuz zaman ve sonrasındaki tüm zamanlarda da her zaman yanımızda olacakladır. Ne zaman üzülsek ilk onları ararız çünkü bizi gerçekten anlamaya çalıştıklarını biliriz. Aynı şekilde babalarımızın da bizi düşündüğünü ve sevdiğini bilsekte yine de ilk önce anne diye koşar, anne diye ağlarız. Unutmamalı ki bugünkü olduğumuz insan olmamızı sağlayan en büyük pay annelerimizindir. Bizlere karşı göstermiş oldukları sabır, anlayış ve hoşgörü sayesinde şu an olduğumuz kişiyiz. Dinde de annelerimizin yeri kutsaldır. Her ne yaparsak yapalım annelerimizin hakkını ödeyemeyiz. Bu yüzden onlara her fırsatta ne kadar çok sevdiğimizi söylemeliyiz.

Dikkatinizi Çekebilir

TEILEN