Anneye Güzel Sözler – Anne İle İlgili Kaleme Alınmış En Güzel 50 Söz

Hayatımızda mihenk taşları olan annelerimize sevgimizi hep içimizde bir yerlerde saklarız ama zaman zaman aktarmakta zorluklar yaşayabiliyoruz. Çoğu kez annelerimize hoyrat davranıyor ve hayatımızdaki önemini pek hissettiremiyoruz. Kimi zaman yokluklarında daha iyiymişiz izlenimi veriyor ve gereksiz bir gurura kapılıyoruz.

anneler günü hediyeleri

Tek başına ayakta durabileceğimizi ispatlamak isterken çoğu kez onları ihmal etme yanılgısına düşüyoruz. Gurur, her şeyin önüne geçiveriyor. Bu yüzden anneye güzel sözler söylemek dilimize zor geliyor ve bocalıyoruz. Yine de bir çift güzel sözü onlardan esirgememiz gerekiyor. Fırsat buldukça onların ne kadar değerli olduklarını ve onlar olmadan hayatımızda nelerin farklı olacağını olanca içtenliğimizle anlatmamız lazım. Sahip olduğumuz kişiliğin ve karakterin içinde onlardan bir parça taşıdığımızı kabul ederek yola devam etmeli ve hayatımızın her aşamasında bunları onlara hissettirebilmeliyiz. Çünkü onlar çabalarının boşa gitmediğini görmek ve gizliden gizliye de olsa çok sevilmek istiyorlar. Biz pek farkına varmasak da anneye söylenecek güzel sözler onların dünyasında tarifi imkânsız duygular uyandırıyor.

 

 • Tut ki yağmur yağıyor şehre ve ben ıslanmışım. Ne yazar ki yoksa eski de olsa bir çıkınım! Anneler var oldukça dünyada, ben ne kimsesizim ne de açım.

anneye güzel sözler

 • Yorgunluk, ancak dinlenen kadar yaşar bu memlekette. Fedakârlık, anneler var oldukça sürdürür varlığını. Sen dinlenmedikçe anlamayacaksın yorulduğunu ama ben hep bileceğim ne kadar cefakâr olduğunu canım annem.

anneye güzel sözler

 • Fistanını giyip düştün mü yollara, dönmezsin eksiği gediği almadan yuvaya. Ben hala yavru bir serçe gibi bekler dururum gelişini. İşte ben sana öyle muhtaç, sevgine ve ilgine öyle aç.

anneye güzel sözler

 • O şen kahkahan evimizin neşesi annelerin bir tanesi.

anneye güzel sözler

 • Gün kadar aydınlık senin yüzün anneciğim ve gece kadar temiz. Gözlerin ışıldadıkça uzanmış gökyüzünü seyrediyorum sanki ama ne hikmettir ki gözünden tek bir yıldız bile kaymadı.

anneye güzel sözler

 • Yetişir sıcaklığın imdadıma. Ah, sen ne güzel seviyorsun annem.

anneye güzel sözler

 • Şair kadar gücüm ve kalemi yetseydi seni anlatmaya bir lokma yemeden sana durmadan şiirler yazardım annem.

anneye güzel sözler

 • Fısıldadı soğuk bir havada kibritçi kız. Bu kibritin ateşi geçirmez kimsesizliğimin ürpertisini. Annemsiz kibrit bile yanmıyor.

anneye güzel sözler

 • Bir tastan çorba kaşıklardan çok gülmüştüm ilk kez. Sen çorbaya doğranan ekmekle bile beni güldürebilen tek kadındın be annem.

anneye güzel sözler

 • Her heyecanıma ortak olanım, biricik annem, en samimi yandaşım… Varlığın bir ipek böceği misali hep en güzel kelebekler çıkıyor kozandan.

anneye güzel sözler

Özverili bir çalışmayla hayatımızı iyileştirip yeşertme peşinde olan bu kadınlar, geleceğin doktorlarını, mühendislerini, bilim insanları ve hayat döngüsünde her biri özel bir yere sahip nice evlatlar yetiştiriyor. Dolayısıyla anneye en güzel sözler yaptıkları onca şeyin yanında devede kulak kalacaktır ama biz evlatları olarak elimizden geleni yapmalıyız. Anneye güzel sözler uzun da kısa da bulunabiliyor ve ne şekilde olursa olsun anneye söylenecek güzel sözler sandığınızdan daha derin bir etki bırakabiliyor. Özellikle evladından pek az güzel söz duymuş anneler, anne ile ilgili güzel sözler duyunca en kötü anlarında dahi enerjilerini yükseltip yelkenleri suya indirebiliyor. Anneye güzel sözler kısa olduğunda genellikle kelimeler daha vurucu ve öz oluyor. Dolayısıyla aradaki iletişimin ne derece samimi ve iyi olduğunu anlatabiliyorsunuz. Uzun ve kısa olduğuna takılmadan içimizden ne geçiyorsa annelerimize söylemekten çekinmemeliyiz. Çünkü emek verilerek kurulan ilişkide sahip olunan anılar, sıradan bir fotoğraf karesinin size verebileceğinden çok daha fazla şey verecek ve bir filmdekinden daha canlı görüntülerle aklınızda kalacak.

 • Gözlerinde hep bir Mona Lisa var annem. Leonardo da Vinci’nin bile çözemeyeceği bir gizeme sahip.

anneye güzel sözler uzun

 • İlk adımlarımdan hayatın maratonunda koşuşuma şahitlik edip eserine gururla bakabilmen için çalışıyorum bir tanecik annem. Salt varlığın ile yaşadığımız müddetçe sana layık bir evlat olabilmek en büyük motivasyon kaynağım oluyor.

anne güzel söz

 • Sevgili anneciğim, ışığınla yolumu aydınlatmana ve ayağım taşa takıldığında yerden kaldırmak için elini uzatmana ihtiyacım var. Çünkü sen hiç kimsenin sahip olamayacağını bir birikimle donatılmışsın.

anneye güzel sözler uzun

 • Gençliğinde bir arabanın üzerinde verdiğin bir poza rastladım eski bir fotoğrafta. Hep öyle gül isterim annelerin en tatlısı.

anneye güzel sözler uzun

 • Zamanla sana benzedim. Öyle güleç ve öyle sorumluluk sahibi… Sen iyi ki benim annemsin.

anneye güzel sözler uzun

 • Pencereden dışarı dalmış ne düşünürdün bilmem ama ben bu aralar hep seni düşünüyorum anne.

anneye güzel sözler uzun

 • Hiç Allah’tan korkusu yoktu zamanın ama çok şükür annem vardı.

anneye güzel özlü sözler

 • İnsanın en çok dövüştüğü de en çok gülüştüğü de annesidir.

 • Eski zamanlar diye girdiğinde söze bayılırdım seni dinlemeye. Gözlerin geçmişin özlemi ve dilinde bir türkü tutturmuşçasına bir harmoni sürer giderdi. Senin ağzın güler, yüreğin bir iç çekerdi. Geçmiş sende güzel ama üzerdi. Sonra bana bakar gülerdin ama ne güzel gülerdin. İşte en çok o zaman severdim seni.

ölmüş anneye güzel sözler

 • Annem, sen tüm pozitif duyguların ve olacakların önderi, öz ruhu ve vazgeçilmez bir parçasısın. Seni güzel bir hiçbir şeyden ayrı tutamıyorum. Seni çok seviyorum.

ölmüş anneye güzel sözler

Anneye güzel sözler resimli olarak sunulacaksa görselin de sözlere ek olarak derin bir duygusallık katacağını söylemek zor değil. Daha sıcak ve samimi bir izlenim yaratacak olan bu görsel sayesinde iletmek istediğiniz mesaj daha kolay yerine ulaşabilecek. Bu resimlerin üzerinde anneye güzel sözler kısa olarak seçildiği için görsel daha bir vurucu hale geliyor. Onların anneye özlü sözler düşünerek gün geçirdiğimizi bilmeleri bile onları mutlu etmeye yetecekken bu anneye güzel sözler uzun olduğunda ek olarak seviniyorlar. Nefes alıyor olmaları ve hala bizim her anımızı paylaşıyor olmaları bu etkileşimi sağlamak için oldukça yarar sağlıyor. Ancak anneleri vefat etmiş olanlarımız üzülmesin. Çünkü ölmüş olmalarının yarattığı boşluk onların özlemiyle dolacak ve bu da hayatlarına devam ederken zorlanmalarına sebep olacağı için annelerini daha fazla anlamaları faydalı olacaktır. Aksi düşünülse de onların adını yaşatmak herkes için yapılacak en güzel şey. Ölmüş olsalar dahi hala bu dünyada var olmanızın sebepleri onlar. Bu yüzden ölmüş anneye güzel sözler iletmek ve onu iyi anmak onlara ölümden sonra verilebilecek bir hediye. Zaten anneye en güzel sözler hep öldükten sonra söylenmez mi?

 • Köşeden dönene kadar el sallayacak güzelliği senden başkasında bulamadım ve yaşadıkça varlığına şükrediyorum biricik anneciğim benim.

anneye söylenecek güzel sözler

 • Olur da bir gün annemin hakkını ödeyecek kadar iyi bir evlat olursam bana o zaman iyi bir baba olacaksın, diyebilirsiniz.

anneye en güzel sözler

 • Güzel bir çift söz edebilmek için illa ki Ümit Besen gibi bir piyanist şantör olmama lüzum yok. Öyle derinden bir “seni seviyorum” çıkar ki benden hiçbir bestekarın bestesine oturmayacak taşkınlıkta güfte olur.

anneye güzel söz

 • Seninle gittiğim filmlerdeki altyazıda nasıl bir hikmet varsa annem, şimdi sensiz gittiklerimden pek bir şey anlamıyorum.

anneye anlamlı güzel sözler

 • Ateş böcekleri çıktı mı işaret ediyor ve uzun uzun anlatıyorsun ya annem, senin gözlerinin ışıltısı hepsininkinden güzel. Sayende hiç karanlıkta kalmıyor bu ipe sapa gelmez dünyada.

anneye anlamlı sözler güzel

 • Dolunayda yürümeyi pek seversin, bilirim. Şehirden çok kez uzaklaşıp sakin bir yerde vakit geçirmek ve bir çılgınlık yapıp ağaca tırmanmak istersin. Caddede yolun ortasından yürümek ve yaşına yakıştırılmayan ne varsa yapmak istersin. Çünkü sen hayranlıkla bakakaldığım hiç ölmeyen bir ruha sahipsin.

anneye kısa güzel sözler

 • Yazdıkça yaşıyorsun annem. Yaşatıyorsun da üstelik. Komşu kedi bile senin kaleminde yaşıyor hala. Geçen gün kapıyı tıklatan postacı ve dolmuşta bir çocuğa yer veren yaşlı adam… Sende herkes pek güzel yaşıyor ve sen de ben de çok muhterem.

anne ile ilgili güzel sözler

 • Örgünü al da geç şu kanepeye, sana anlatacaklarım var. Gözlerim görmüyor diyorsun ya, yanlış. Sen tüm insanların içindeki iyi olma potansiyelini görüyorsun. Hele duymuyorum deyişine hiç gelemiyorum. Çünkü sen en cılız sesli bir yardımı bile duyup koşuyorsun. Hissetmiyorum deme hiç. Çünkü sen herkesten çok daha fazla hissederek yaşıyorsun bu hayatı. Üstelik benim bu genç yaşımda titreyen ve ölmek üzere olan ruhuma çok iyi geliyorsun.

anneye en güzel sözler

 • Düşerse yolun çiçekli bir bahçeye, otur ve en sevdiğin çiçeği düşün orada. Ben hep öyle bir anda yalnızca seni düşünürüm ama.

güzel söz anneye

 • Anne sıcaklığıyla sevdirdin bu dünyada karşılaştığım her şeyi. Çünkü senin kokun bulaşmıştı bu dünyaya bir kere, sevmemek imkansızdı.

anneler günü güzel sözler

Anneye özlü sözler seçerken onları karamsarlığa ve düşünceye itecek sözlerden kaçınırsanız amacınıza ulaşmış olacaksınız. Onların enerjilerini yükseltebilecek ve en kötü günlerini geçirdiklerini düşündüklerinde bile tamamen bu düşünceyi tersine çevirebilecek güçte açık yürekli olmakta fayda var. Çünkü anneler güçlü yapılarının aksine çok ama çok sevilmeye muhtaçlar aslında. Özellikle evlatların görmeyi bekledikleri sevgiyi alamazlarsa aküsü bitmiş araba kadar varlar. Çünkü merkezde daima çocuklarını tutuyorlar. Kimsenin sizi onlar kadar çok önemsemeyeceğini ve düşünmeyeceğini gördükçe onlara daha fazla saygı duyacak ve onları daha fazla seveceksiniz. Ölmüş anneye güzel sözler söylemek de böyle hissettirecektir. Çünkü “varlığının benim için bir önemi vardı” demenin yeri ve zamanı olmuyor. En çok konuşmak istediğinizde, mezarlarının başında ve bir sohbet sırasında onları andığınızda onların sevgilerini yüceltecek birkaç güzel cümle kurmak sizi de onlara daha yakın hissettirme konusunda büyük fayda sağlayacağını düşünüyoruz. Zaten onlar her nerede olurlarsa olsunlar kesinlikle her şeyin en iyisini ve en güzelini hak ediyorlar.

Hayatlarındaki lükslerden feragat edip bize deyim yerindeyse çiçek bahçeleri sunan bu özel kadınların diğer tüm insanlardan ne derece farklı olduğu aşikâr. Hayatımız boyunca tanıdığımız ve tanıyacağımız herkesten çok daha fazla özveride bulunuyor ve hiçbir zaman vazgeçtikleri şeyler için gocunmuyorlar. Bu yüzden onlara anne ile ilgili güzel sözler sıralamak kimseye zor gelmeyecektir. Hatta annelerle kurulan iletişimden zaman için zevk alınacak ve daha fazlası için çaba gösterme yolunda gerekli motivasyon sağlanmış olacak. Zamanda yerini daima korumayı başarmış annelik mertebesi başka hiçbir unvan ile varılamayacak kadar yukarıda aslında. Bu yüzden anneye güzel sözler söylerken onların bu sözlere verdikleri tepkileri ölçtüğünüzde ne kadar haklı olduğumuzu siz de göreceksiniz. Bir çoğunuz çoktan bu yolda ilerliyordur elbet. Bizim sözümüz henüz farkında olamama talihsizliği yaşayanlara olsun. Annenizin gününe bir güneş gibi doğma niyetindeyseniz anneye güzel sözler resimli olarak da hazırlanabiliyor kimi zaman. Bu resimleri onlarla paylaşabilir ve gülümsemelerinin tadını çıkarabilirsiniz. Çünkü anneler var oldukça yaşayacak tüm çiçekler, yeşerecek ve meyve verecek tüm ağaçlar.

TEILEN