anneler günü hediyesi
Ana Sayfa Arkadaşa Hediye Arkadaşa En Güzel Sözler, En İyi 40 Arkadaş Sözleri

Arkadaşa En Güzel Sözler, En İyi 40 Arkadaş Sözleri

en iyi arkadaş sözleri

Yeri geldiğinde insanın hayatındaki en önemli yere sahip olabilen arkadaşlar için ne yapılsa az. Özellikle de gerçek arkadaşlığı yakalayabildiğiniz kişilere karşı ne kadar samimi ve candan olabilirseniz, gerisi kendiliğinden gelir. Üstelik tüm bunlar için dip dibe olmanıza veya her saniye vakit geçiriyor olmanıza da gerek yok.  Sadece kalbinizi açın, dürüst olun ve aranızdaki bağı sevginizle dile getirin ve bırakın zaman güçlendirsin her şeyi.

Sevgiyi göstermenin pek çok yolu bulunuyorken, susmak ve paylaşımlarda bulunmamak kötü bir tercih olur. İlla ki hediyelerle gösterilmeyen sevgi için arkadaşa övgü sözleri söylemek, yeri geldiğinde sıkıca sarılmak bile yeterli olur. Pek çok konuyu konuşarak ve kelimeler aracılığıyla karşı tarafa aktarabiliyorken siz iki arkadaş sözleri kullanarak her şeyi aşabilirsiniz. Eğer konuşarak bazı duyguları dile getiremiyorsanız, kadın veya erkek arkadaşa hediye amaçlı minik söz kartları bile hazırlayabilirsiniz. Ayrıca arkadaşlara güzel sözler sarf etmek için illaki özel günleri de beklemenize gerek yok. İstediğiniz her an daha doğrusu hissettiğiniz duyguyu o anda bir şekilde dile getirmeniz gerekir. Nasıl ki mutlu olduğunuz ve varlığına şükrettiğiniz arkadaşlarınıza teşekkür sözleri söylüyorsanız aynı şekilde arkadaşa veda sözleri söyleyeceğiniz zamanlar da gelebilir.

 • Her aradığımda koşup yardıma gelen, sevgisini ve saygısını dile getirmekten hiç çekinmeyen güzel arkadaşlara sahip olmak ve onların varlığına şükretmek dünyanın en güzel olaylarından sadece bir tanesi.

arkadaş sözleri

 • Sesimde en ufak bir değişikliği bile fark edecek kadar beni iyi tanıyan can yarın, kardeşten ötem, ikinci ailem iyi ki varsın. Sen gibi bir arkadaşa sahip olmak benim için oldukça kıymetli.

arkadaş sözleri

 • Konuşmadan bile beni anlayan tek ve özel insan, varlığına sonsuz teşekkürler ettiğim. Seni çok seviyorum ve iyi ki benim en yakın arkadaşımsın.

arkadaş sözleri

 • Teselli eden, umudumu filizlendiren ve en önemlisi her an yanımda olmaya çalışan can dostum olduğun için ne kadar şanslıyım bilemezsin. Yanımda olduğun her saniye için sana milyonlarca kez teşekkür etmek isterim.

arkadaş sözleri

 • Kaç yaşına gelirsen gel, hala yanında çocuk olabildiğin kişi gerçek arkadaş sayılır. Onunla gülmek, onunla ağlamak ve yeri geldiğinde onunla susmak ise dünyanın en güzel aktivitelerinden birkaç tanesi olabilir.

arkadaş sözleri

 • Arkadaş dediğin doğan güneş gibi görülmeli. Her karanlığın, her meşakkatin ardından göz kamaştıran ve iç ısıtan haliyle doğan pırıl pırıl kocaman bir güneş gibi.

arkadaş sözleri

 • Karşısındakine ayıracak vakti her zaman bulunan, her zaman paylaşılacak özel anıları olan kişiler gerçek arkadaşlar olur.

arkadaş sözleri

 • Bana dünyanın en şanslı kişisi kim diye sorsanız hiç tereddüt etmeden gerçek arkadaşlara sahip olanlar diye cevap veririm. Çünkü bilirim ki bu fani dünyada her şey gelip geçer ancak gerçek sevgiye dayanan arkadaşlıklar asla bitmez ve o arkadaşlığı bulan kişiler de kolay kolay yıkılmazlar.

arkadaş sözleri

 • Her ne yaşanırsa yaşansın temiz kalpli o güzel insanlar mutlaka bir gün dönüp dolaşıp sizi bulacak. Hem de öyle bir zamanda sizi bulacak ki siz bile şaşkınlıktan kurtulamayacaksınız.

arkadaş sözleri

 • Paylaşma hissiyatını aileden sonra en iyi hissedebileceğiniz yer arkadaşlarınızın yanı olacak. Yeri gelecek anne, baba yeri gelecek yanınızdan bir parça gerçek arkadaşlar biriktirmek dünyanın en değerli madenleriyle kıyaslanamayacak kadar özel bir duygu denilebilir.

arkadaş sözleri

İyi arkadaş sözleri ile hem karşıdakini hem de kendisini motive edebilen kişi olabiliriz, yeter ki doğru yer ve doğru kelimeleri kullanmayı öğrenin. Bu sebeple birinin en yakını olmak, iki arkadaş sözleri aracılığıyla tamamlanabilir. Çünkü bu iki kişi veya daha fazla kişi birbirlerine ne kadar dürüst ve samimi davranırsa ilişkileri ve dostlukları da o yönde olumlu ilerler. Nasıl ki arkadaşa övgü sözleri o kişinin kendine olan güvenini artırıp sizle daha çok yakınlaşmasını sağlıyorsa dürüstçe söylenen hata düzeltme amaçlı arkadaş sözleri de her iki taraf için hayırlı olabilir. Elbette birine dürüst davranacaksınız ve yanlış görülen durumlarda açıkça konuşacaksınız fakat durumu anlatırken kullandığınız kelimeler kötü manaya gelebilen arkadaş sözleri olmamalı. Aksi takdirde hiç istemediğiniz halde “canım arkadaşım” diye bahsettiğiniz kişiyi kırma veya yıpratma olasılığınız çok yüksek.

Seçeceğiniz arkadaş sözleri kısa ancak net olmalı, onur kırıcı veya üzücü şekilde anlatım yapmamakta fayda var. Aynı durum sizin için de geçerli. Çünkü arkadaşlar için sözler farklı anlamlar taşıyabilir. Örneğin arkadaşa doğum günü hediyeleri için kullanacağınız sözler “iyi ki” mesajları içerirken, hatalı anlarda yapılan yanlışları anlatmak için iyi arkadaş sözleri kullanılmalı ve karşıdaki kişi kırılmamaya özen gösterilmeli. Özellikle de bir arkadaşa elveda sözleri kullanacaksanız, kırgınlığınızı anlatacak kelimeleri seçmelisiniz. Ne kadar net kelimeler seçerseniz o kadar etkili bir mesaj vermiş olabilirsiniz. Zaten arkadaşınızı tanıyacak en doğru kişi de siz olduğunuz için bu tarz durumlarda hazır sözler yerine kendi duygu ve düşüncelerinizden oluşan metinler hazırlamak en doğru seçenek olur. Hem bu şekilde emek göstermiş hem de daha anlaşılır mesajlar oluşturmuş olabilirsiniz.

 • Birilerine veda etmek onlarda sonsuza kadar uzaklaşmak sayılır ancak gerçek arkadaşlara asla veda edilmez. Sadece kısa bir ayrılık yaşanır, sonrasında yine sımsıkı kenetlenir o iki dost birbirine.

arkadaş sözleri kısa

 • Sana veda etme zamanım gelmiş olabilir ey arkadaş, ancak bu o kadar zor ki ben bile nasıl yapılacağını tahmin edemiyorum.

arkadaş sözleri kısa

 • İnsan elinden gelenin fazlasını yaptığı zaman geriye tek kalan şey “elveda” demek oluyor. Belki böyle olmamalıydı sonumuz ancak kopan arkadaşlıkları küçük bir veda ile sonlandırmak çoğu zaman her şeyin en hayırlısı oluyor.

arkadaş sözleri kısa

 • Ben küçükken evimize gelen misafirlerden hiç haz etmezdim. Bilirdim ki onlar geldikleri gibi gidecekler ve ben yine kendi karanlığımda kaybolacağım. Tıpkı babamın “elveda” diyerek kapıyı çekip gitmesi gibi. Her kişiyi uğurladı şu kalbimde bir tek sana, benim güzel arkadaşıma “elveda” diyemez.

arkadaş sözleri kısa

 • Her bitiş bir başlangıçsa bazen arkadaşlara da veda etmek gerek. Yeni insanlar, yeni başlangıçlar için size zarar veren arkadaşlara veda etmek küllerinizden doğmanızı sağlayacak.

arkadaş sözleri kısa

 • İnsanlar bazen sözlerle dile getirmezler gitmek istediklerini, küçük birkaç hareketi anlatır tüm gerçekleri. Eğer sizin de hayatınızdan çıkmak için çırpınan bir arkadaşınız varsa ona veda etme zamanınız çoktan gelmiş, unutmayın.

arkadaşa güzel sözler

 • İyi arkadaş asla yarı yolda bırakmaz. Kendinizi yalnız hissetmeye başladıysanız ve çıkış yolunu tek başınıza arıyorsanız bilin ki o sevgili arkadaşınız çoktan size veda etmiş sayılır.

arkadaşa güzel sözler

 • Gitmek bazen her şeyin daha berrak olmasına sebep olur. Daha iyi görebilmek için, daha net hissedebilmek için hayatınızı karartan kişilere veda etmeyi, onları hayatınızdan çıkarmayı öğrendiğiniz gün dünyanın en şanslı kişisi olduğunuzu anlayacaksınız.

arkadaşa güzel sözler

 • İnsanlara hak ettiği değeri her durumda vermek gerekir. Sizi seven, yanınızda her koşulda duran kişileri nasıl seviyorsanız, yanınızda duramayan kişilere de yol vermeniz gerektiğini unutmadan yaşamaya çalışın.

arkadaşa güzel sözler

 • Bize yeni düşler, yeni hayaller gerek sevgili arkadaşım. Daha özgür, daha temiz ve daha yalnız. Bazen yoluna tek devam etmek yan yana olmaktan çok daha fazla fayda sağlar. Bugüne kadar iyi ve kötüyü birlikte görmüş olabiliriz fakat artık ayrı yollar çizme zamanımız geldi.

arkadaşa güzel sözler

“Arkadaş sözleri kısa olduğunda anlatmak istediğim yetersiz kalır.” düşüncelerinden sıyrılın. Çünkü çoğu zaman arkadaşlara güzel sözler söylemek için uzun uzadıya cümleler kurmanıza gerek kalmadan iki kelimeyle, örneğin “iyi ki varsın” diyerek de hem kendinizi hem de onu mutlu edebilirsiniz. Özellikle erkelerin çok fazla konuşmayı sevmediği veya sevgilerini daha kısa hallerle ifade ettiği durumlarda arkadaşlar için sözler daha net ancak kısa cümlelerden oluşabilir. Görüldüğü üzere sadece hareketler ile anlatılmayan, yeri geldiğinde kısa veya uzun olarak sözlere dökülebilen hisler insanların arasındaki bağlantıyı sağlayan en basit yöntemlerden sadece birisi olarak görülebilir.

Uzun ve daha detaylı sözler söylemekten hoşlanıyorsanız da dikkat etmeniz gereken ilk nokta, vermek istediğiniz mesajı karşılayıp karşılamadığı olmalı. İster kırgınlık ister sevgi içeren sözleri söyleyecek olun, kullandığınız kelimeler ve anlatım şekliyle karşınızda bulunan bütün arkadaşlarınıza net duygularınızı ifade etmeniz oldukça kolay bir yöntem. Yeter ki anlaşılmak üzere yaklaşın veya size gelen sözleri anlamak için kafa yorun. Tabi bazı durumlarda birebir yüz yüze konuşulamayan durumlar için pek çok kişi artık sosyal medya kanalları üzerinden ister alıntı ister kendi cümleleri ile duygularını dile getirebiliyor. Sizlerde bu tarz mesaj içerikli paylaşımlar yapmak istiyorsanız örnek arkadaş sözlerini inceleyebilirsiniz.

 • Ne şanslı insanlar var şu hayatta. Gerçek arkadaşlara sahip olmak gibi, her durumda yanında olacağını bildiği kardeşten öte insanlara sahip olmak gibi. Her anında bedenen yanında olamasa bile, hissiyatı ile kalbinize yol açabilen arkadaşlara sahip olmak gibi.

arkadaş için sözler

 • Arkadaş dediğin yüreği kocaman olmalı. Her durumda yanında kalabilmeli ve her koşulda sana gerçekleri gösterebilmeli. Yoksa herkesle arkadaş olunur, herkesle can ciğer yaşanırdı. Kırıldık belki, belki çok yıprandık ama bana arkadaşın yapması gerekenleri yapmadığın için veda etmek üzerimize düşen en doğru şey.

arkadaş için sözler

 • İnsana verilen değer maddi şeylerle ölçülemez. Annenin bir bakışı, babamın bir göz kaçamağı ve arkadaşın içten bir sarılışı bazen dünyanın en şanslı insanı gibi hissetmenize sebep olur. Çok geç olmadan, sevdiklerinize yazık etmeden bol bol sevginizi dile getirin.

arkadaş için sözler

 • Arkadaş diye en kötü insanlara sığınmışız. Yanımızda sanıp aldanmışız da bir türlü anlayamamışız gerecek arkadaşların asla ve asla pişmanlık yaratmayacağını.

arkadaş için sözler

 • Onlar bilemez seni ne çok sevdiğimi canım arkadaşım. Dünyanın en güzel hediyelerine layık olup, nasıl böyle mütevazi kalabiliyorsun? İnan anlamak çok zor.

arkadaş için sözler

 • Sevgi her zaman sözle dile getirilmez. Özellikle de bir tanecik can arkadaşınızsa karşınızdaki sıcak bir gülümseme ve sımsıkı bir sarılma yeter bazen varlığına sunduğunuz şükranları anlatmaya.

arkadaşa övgü sözleri

 • İyiyi ve güzeli herkes paylaşır. Kolaysa zor olanları benle paylaşabilin de arkadaşlığımız bir adım öne geçebilsin. Eğer sadece mutlu olduğunda yanında istiyorsan, zorluklarda arkadaşının yardımını istemiyorsan onu uğurlamak en çok senin gönlünü ferahlatır.

arkadaşa övgü sözleri

 • Arkadaşlara güzel söz söylemeye gerek duymamak lazım çünkü gerçek dostlar asla bir çıkar uğruna hareket etmediği gibi, sevginizi dile getirmiyorsunuz diye de sizi terk etmezler.

arkadaşa övgü sözleri

 • Dünyanın en samimi duygusu son paranla aldığın simidin yarısını arkadaşına vermek. Hem de çok aç olup bunu ona çaktırmadan yemeğinizi paylaşacak kadar. O nedenle samimiyet çok önemli. Eğer “arkadaşım” diyebildiğiniz birileri hala varken kıymet bilin.

arkadaşa övgü sözleri

 • Zamanını heba edenlere değil seni gerçekten değerli gören arkadaşlara zaman ayırırsan ne kayıplar yaşarsın ne de hayal kırıklığına uğrarsın. Çünkü bilirsin ki seni ve zamanını hak eden biri sana karşılığından dünyanın en saf duygularını açabilecek.

arkadaşa övgü sözleri