Babalar Günü Mesajları – 2018’in En Anlamlı 40 Babalar Günü Mesajı

babalar günü mesajları

Önce gözelinizi kapatın ve bir meslek düşünün. Karşılığında hiç para almadan gece gündüz çalışacağınız, asla tatile çıkmayacağınız, bazen gece mesailerine kalacağınız, hiçbir maddi gelir elde etmeden her geçen gün daha fazla sorumluluk üstlenmeniz gereken bir mesleğiniz olduğunu düşünün. Kimse böyle bir iş için ömürlük sözleşmeye razı olmaz değil mi? Ama onlar, bizden bir kez baba kelimesini duyabilmek için bir an bile düşünmeden bu görevi üstleniyorlar.

 • Sevgisiz solmuş bir çiçek gibi yok olup gider insanoğlu. Babam, ne yaşarsam yaşayayım senin sevgin benim asla solmayacak bir çiçek olmama sebep olacak. Babalar günün kutlu olsun.

babalar günü mesajları

 • Hayatta birilerine sonsuz güven duygusu beslemek kadar tehlikeli bir şey yoktur. Adeta kalbini her an parçalayabilecek birilerinin ellerine korumasız bırakmak gibi. Sana olan güvenim beni asla yüzüstü bırakmayacağını bildiğimden dolayı bir tek istisna sensin babacığım. Seni çok seviyorum.

babalar günü mesajları

 • Düştüğümde beni kaldıran, kanayan dizlerimi üfleyerek iyileştiren babacığım, belki fiziksel olarak o an iyileşmiyordum ama duygusal olarak beni kimsenin incitmesine izin vermeyeceğine emin oluyordum. Her zaman beni koruyup kolladığın için sonsuz minnettarım.

babalar günü mesajları

 • Benim ilk öğretmenim sensin babacığım. Senden öğrendiklerimle bu hayat yolunda doğru yönü buldum. Senin sayende hayatta siyahla beyazı ayırmayı öğrendim. İyi ki benim babamsın seni çok seviyorum.

babalar günü mesajları

 • Ailemizi seçemiyoruz ama eğer ki böyle bir seçim sunulmuş olsaydı bana, yine de asla düşünmeden senin kızın olmak için can atardım. Babalar günün kutlu olsun.

babalar günü mesajları

 • Ne kadar yorulmuş, bıkmış veya tükenmiş olursam olayım gözlerinin içindeki o sıcaklığı, dudaklarının kenarındaki hafif tebessümü gördüğüm zaman mücadeleden vazgeçmemem için ne kadar çok nedenim olduğunu anlıyorum. Hayatımın anlamı babacığım, babalar günün kutlu olsun.

babalar günü mesajı

 • Saçlarımı okşayıp kızım seni çok seviyorum dediğin zaman ben yine on bir yaşındaki küçük kız çocuğu oluyorum. Bir dokunuşun, sesinin tonu beni çocukluğuma götürüyor. Seni çok seviyorum babacığım.

babalar günü mesajı

 • Her kızın ilk aşkı babasıdır. Benim ilk aşkım dünyanın en güzel, en cömert, en merhametli insanı. Benim ilk aşkım, babalar günün kutlu olsun.

babalar günü mesajı

 • Sen benim hayat yolumdaki ışığımsın. Her zor anımda babam olsa ne yapardı diye düşünüp hep en doğru karaları almaya çalıştım. Sen benim karanlık yollarda yönümü bulmam için uzatılan görünmez bir elsin. Babalar günün kutlu olsun hayatımın ışığı.

babalar günü mesajı

 • Bazı sevgiler dile getirilmese de sık sık, bu dünyanın en yüce duyguları kadar değerlidirler. Senin sevginle kıyaslayabileceğim başka bir dünyevi duygu yok babacığım. Seni hayal edebileceğinden çok daha fazla seviyorum.

babalar günü mesajı

Bizim küçücük bir gülümsememizle mutlu olan bu koca yürekli insanlar için en güzel babalar günü mesajları kalbimizden geçen sevgi sözleri olabilir. Babalar günü mesajları sözleri çok süslü olmasa da olur, babalar günü mesajı kısa birkaç cümleyle zaten anlatılmak istenen sevgiyi o kadar güzel aktarabilir ki, yüzde güzel bir gülümseme bırakır. Dudaklarının kenarına konan birkaç saniyelik o tebessümle size duyduğu minneti gözlerinden okuyacaksınız. Siz sadece gözlerinin içine bakın, ellerini avuçlarınıza alın ve o kocaman kalpli babaya mesaj olarak iletmek istediğiniz duygularınızın dudaklarınızın arasından akmasına izin verin. Kalbinizin derinliklerinden duygu seline kapılarak akan kelimeler şimdiye kadar duymuş olduğu en güzel babalar günü mesajları olacak. Sizi her zaman sevgisi ile şımartan, sarıp sarmalayan o adam bırakın bu günde zamanında vermiş olduğu sevginin nasıl güzel halde kendine döndüğünü hissetsin.

babaya sürpriz hediye

Güzel babalar günü mesajları kalbinde öyle bir yer edinecek ki, yıllar geçse de hep hatırlayacak. Babalar günü mesajı kısa mı, uzun mu olmuş diye düşünmeden söyleyin içinizden gelenleri. Babalar bir az sert olurlar, çok sevseler de duygularını belli edemezler. Mesela siz hiç başımı okşamadı dersiniz ama o siz uyuduktan sonra her akşam odanıza gelip saçlarınızı koklayarak öper. İşte bu özel günde yıkın aranızdaki gurur duvarlarını, babalar gününe özel mesajlar yazın. Hatta daha sıcak bir giriş yapmak istiyorsanız, komik babalar günü mesajları tercihiniz olabilir. Eminiz içinde bastırmaya çalıştığı kahkahasına çok uzun süre hâkim olamayacak. Sadece hatırlayın küçükken süslü püslü cümleler kurmazdık, pastel kalemlerimizi alır babalar günü resimli mesajlar hazırlar ve ne kadar da büyük gururla sunardık. Bizim kendi hayal gücümüzle çizip büyük sanat eseri yarattığımızı sandığımız babalar günü mesajları ne kadar çok ilgi görürdü. Resimli babalar günü mesajları çocukluğumuzda kalan bir gelenek olabilir ama hala da bu özel günde babalarımıza ne kadar değer verdiğimizi mutlaka hissettirmeliyiz. Sadece o günde değil her gün babalar hayatımızdaki en özel insanlar. Babalar günü kutlama mesajları bu özel günde sevgimizi aktarmanın en kolay, en masum yollarından biri. Uzakta olsanız da, arayamasanız da her zaman hatırladığınızı hissettirmek için sadece babaya mesaj atın ve bırakın bir zamanlar verdiği emeklerin ne kadar güzel bir insan yarattığına bir daha şahit olsun.

 • Küçücük ellerimi ellerine alıp ısıttığın anda bu hayatta baş edemeyeceğim hiçbir sorun olmadığını hissediyorum. Sen benim arkamdaki dağ gibi güçlü ve dirençlisin. Benim gücümün kaynağı, biricik babacığım, babalar günün kutlu olsun.

babalar günü mesajları sözleri

 • Bu hayatta satın alınamayacak en değerli şey sevgi. Herkesin sahip olamayacağı bir lüks aslında ve sahip olanlarında hiçbir şey ödemeden elde ettiği bir şey. Beni bu kadar çok, içten ve sonsuz sevebildiğin için sana minnettarım.

babalar günü mesajları sözleri

 • Sana olan sevgimi söylemek için bu günü beklemeye gerek yok. Sen benim en değerli varlığımsın. Yanımda olman benim için her gün bayram zaten.

babalar günü mesajları sözleri

 • Sen benim hem babam, hem arkadaşım, hem sırdaşım, hem de doğru yolu gösterenimsin. Benim için ne kadar değerli olduğunu anlatmaya kalksam kelimeler yetersiz kalır.

babalar günü mesajları sözleri

 • Senin gibi sert bir insanın çocukları söz konusu olunca kalbinin nasıl sonsuz bir şefkatle dolduğunu hissetmemek mümkün değil. Kocaman şefkatli kalbinle dünyanın en iyisi babasısın sen.

babalar günü mesajları sözleri

 • Sevgi karşılık ister, emek ister. Sen ise koşulsuz şartsız sevdin bizi. Kocaman kalbinde gerçek sevgiyi yeşerttin. Gerçek sevgi duygusunun insan suretinde vücut bulmuş halisin babacığım.

babalar günü

 • Her insan onu seven bir babaya sahip olamıyor maalesef. Sen Tanrının bana bahşetmiş olduğu en büyük hediyesin.

babalar günü

 • Yenilgiler insanı ne zaman yıkmıyor biliyor musun? Yenildiğin zaman bile sarılacak bir baban olduğunda. Ne olursa olsun, ne kadar karanlık ve derin kuyulara düşersen düş, seni oradan çıkaracak bir elin olduğunu bildiğinde, hayatta hiçbir şey insanı korkutamıyor. Tuttuğun elimi hiç bırakma.

babalar günü

 • Bir insanı bütün bir hayatın boyunca koşulsuz şartsız, sonsuz sevebilmek için ne kadar büyük ve yüce duygularla donanmak gerekiyormuş. Senin kalbinde bir insanın barındırabileceği en yüce duyguların olduğunu biliyorum. Seni çok seviyorum babacığım.

babalar günü

 • Bu hayatta hiç kimse başka bir insan için günün 24 saatini uyumadan, ayakta geçiremez. Hiç kimse böyle zorlu bir işi birkaç gün peş peşe yapacak kadar büyük sevgiye sahip olamaz, senden başka. Yorulsan da, uykusuzluk çeksen da bir gün bile dile getirmedin. Bana verdiğin emekler için sana minnettarım babacığım.

babalar günü

Herkes bu günü babasıyla yan yana kutlamak ister. Bazılarımız işten, eğitimden ya da bazı şartlardan dolayı yakınlarında olamıyoruz. Bazen de insanlar ne yaparlarsa yapsınlar babaları ile aralarında aşamayacakları bir uzaklık olur. İşte bu uzaklık bile fark yaratmaz. Bir insan yanınızda bile olmasa, konuşamasanız da, sesini duyamasanız da hala sizin en değerli varlığınız olur. Ölmüş babaya babalar günü mesajı yollamak ne kadar da ağır olsa bir evlat olarak bu duyguyu bir daha yaşamak için her şeyi yapmaya hazır insan. Bazı insanlar için işte o gün bir kutlamadan çok hüznü ifade eder. Sessizce dudakların altından babalar günü mesajı fısıldayarak duyulan özlemi sözlere dökerler. Onlar için bu kelimeler babalar günü kutlama mesajları gibi seslense de aslında bir kutlamadan daha çok anma ve acı saklar kendinde. Bazıları için o özel gün resimli babalar günü mesajları ile sınırlı birer çocukluk anısı olur. Ölmüş babaya babalar günü mesajları bu evrenin duyduğu en ağır yüklü cümleler arasında.

 • Serin deniz rüzgârı gibi bana huzur veren, sesinin ahengi ile kalbimi ısıtan babacığım, seni çok seviyorum.

en güzel babalar günü mesajları

 • Bir istiridyenin içinde koruyup kollayıp büyüttüğü değerli inci tanesi gibi beni büyüttün, korudun, arkamda durdun. Bana kendimi bu kadar değerli hissettirdiğin için dünyanın en şanslı evladıyım ben. Babalar günün kutlu olsun.

en güzel babalar günü mesajları

 • Hiçbir şey senin “ kızım ben senin hep yanındayım” sözün kadar güven veremez babacığım. Bu hayattaki en büyük dayanağım sensin. Seni çok seviyorum.

anlamlı babalar günü mesajları

 • Ben bile bazen kendimden mücadelemden vazgeçtiğimden benden asla vazgeçmediğin için sana teşekkür ediyorum. Bana hayatı sevdiren insan seni çok seviyorum. Babalar günün kutlu olsun.

babalar günün kutlu olsun

 • Herkesin bu hayatta örnek aldığı, benzemeye çalıştığı idolü vardır. Bu hayatta ne başardıysam bana en güzel örnek olduğun için başardım. Seni çok seviyorum.

canım babam babalar günün kutlu olsun

 • Büyük duyguları anlatmak için bazen hiçbir dilde gerekli, yeterli kelimeler bulamıyorum. Sana olan sevgim de öyle. Kelimelerle ifade edemeyeceğim kadar büyük.

babaya mesaj

 • Sevgiyi, saygıyı, merhameti senden öğrendim. İyi bir insan olmam için verdiğin çabalar sayesinde bu gün sahip olduklarımı elde edebildim. Babalar günün kutlu olsun dünyanın en iyi babası.

resimli babalar günü mesajları

 • Çölün kuru topraklarına yağan yağmur kadar hayat verici senin canım evladım deyişin. Canım babacım seni çok seviyorum.

babalar günü mesajları resimli

 • Kalbimin efendisi, huzurum, kahramanım babacığım, sesin hep evimizin başköşesinden gelsin. Babalar günün kutlu olsun.

babalar günü kutlama mesajları

 • Ben konuşmasam da sessizliğimden kalbimden geçenleri hemen anlayıp yaralarıma derman olan insan, babacığım senin evladın olduğum için gurur duyuyorum. Babalar günün kutlu olsun.

babalar günü mesajları kısa

Babanız hala yanınızdaysa lütfen ona bir kez daha sarılın ve babalar gününe özel mesajlar içeren uzun uzun cümlelerinizle onları sevindirin. Güzel, gösterişli cümleler kuramasanız bile babalar günü mesajları sözleri sizin en değerlinizin gönlünde yer edecek mutlaka. Hatta komik babalar günü mesajları ile sıradanlıktan uzaklaşın ve uzun yıllar hatırlayacağı kahkahalar bahşedin babanıza. Küçükken elimizden tutup bizi parka götüren, yorulduğumuzda hiç şikâyet etmeden kucağında taşıyan bu özel insanlar için birkaç babalar günü mesajı çektiği bütün eziyetleri unutturacak. Küçükken de öyle değil miydi zaten? Babalar günü resimli mesajlar yaparak bir anda bütün çektikleri zorlukları unutmalarını sağlardınız. Küçücük ellerinizde kocaman sevginizi babalar günü mesajları içeren kâğıt parçasında sunardınız. İşte o anda dünyada para ile alınamayacak tek şeyin sevgi olduğu anlaşılıyor. Güzel babalar günü mesajları dünyanın en pahalı hediyelerinden bile daha değerli olabiliyor.

TEILEN