En Duygusal Babalar Günü Yazıları – Babalar Günü İle İlgili 50 Yazı

babalar günü yazıları

Herkesin hayatında zor günlerinde elinden tutan, sıcak bir gülümsemesiyle kalbini ısıtan, sevgi ve güveni öğreneceği bir babaya ihtiyacı var. Yaşınız kaç olursa olsun baba figürü hayatınızın en önemli aktörü. İstediğiniz kadar başarılı olun, ödüller alın eğer babanız tarafından sevgi görmüyorsanız o zaman başarılarınız sizin için çok da anlam kazanmaz. Oysaki küçük bir başarınızda bile sizinle gurur duyuyorsa babanız, hayatınızda bir şeyler elde etmişisiniz demektir.

 • Herkesin küçükken hayran olduğu bir süper kahramanı oluyor. Yıllar geçse de, büyüsem de sen hala daha benim kahramanımsın. Babalar günün kutlu olsun kahramanım.

babalar günü yazıları

 • İlk aşkım, sonsuz güvendiğim tek insan, seni çok seviyorum. Babalar günün kutlu olsun.

babalar günü yazıları

 • Bana hayatta hiçbir şeyin imkânsız olmadığını, her zaman geleceğe umutla bakmayı öğrettin. Sayende hayatımda asla pes etmemem gerektiğini bilerek yaşıyorum. Bu gün sahip olduğum her şeyi sana ve sabrına borçluyum.

babalar günü yazıları

 • Kalbini bir insanın ellerine bırakmak ve onu hayatı pahasına olsa bile koruyacağını bilmek belki de bu hayattaki en büyük lütuftur. Sana olan sevgime, kalbime hep sahip çıktığın için sana minnettarım.

babalar günü yazıları

 • Aramıza mesafeler, günler, aylar bile girmiş olsa da, seni ne kadar çok sevdiğimi bilmene ihtiyacım var. Bizim sevgimizde saatlerin, kilometrelerin hiçbir önemi yok. Sana olan sevgim hepsini aşabilecek kadar büyük.

babalar günü yazıları

 • Bir kocaman, yemyeşil ağaç gibisin sanki. Hep gölgene sığındım, huzuru buldum kollarında. Seni çok seviyorum babacığım.

babalar günü yazısı

 • Canım babam, sesin, varlığın evimizden, başımızın üzerinden hiç eksik olmasın. Bir aile olmayı başarıyorsak, senin sayende. Babalar günün kutlu olsun.

babalar günü yazısı

 • Kızların ilk aşkı babalarıdır derler. Sen de benim ilk aşkım, en büyük sevdamsın. Sevmeyi ve sevilmeyi sen öğrettin bana. Şimdi de ben seni dünyalar kadar seviyorum babam.

babalar günü yazısı

 • Hayatta doğruyla yanlışı ayırt etmek asla siyahla beyazı ayırt etmek kadar olmadı. Bana hep en zor seçimlerimde en doğru yolu gösteren bir babam olduğu için çok şanslıyım. Benim bu hayattaki asıl şansım sensin babacığım.

babalar günü yazısı

 • Hayatının en güzel günlerini, gençliğini bize verdin. Yeri geldi yemedin yedirdin, giymedin giydirdin, gezdirdin. Senin gibi bir babamız olduğu için hayat bize zaten en büyük hediyesini vermiş. Seni çok seviyoruz.

babalar günü yazısı

Teknolojinin gelişmesi ile birlikte sevdiklerimizle aramıza artık daha büyük mesafeler giriyor. Uzun cümlelerle ifade edilecek hisleri birkaç emojiye sığdırıyoruz, ya da yüz yüze yapacağımız sohbetleri birkaç duygusuz mesajla iletiyoruz. Bu düzene başkaldırın ve babalar günü için özel yazılar hazırlamaya başlayın. Kaleminizi elinize alın, güzel bir kâğıda duygularınızı dökün ve babalar günü duygusal yazılar yazarak sevginizi ifade edin. Tabi ki de bu özel günde babalar günü ile ilgili yazılar mesaj yoluyla da iletilebilir ama emin olun mektup halinde yazacağınız bir babalar günü yazısı daha değerli olacak. Telefonun mesaj kutusunda duran babalar günü ile ilgili yazılar zamanla silinip gitse de eski usul yazılmış, mürekkep kokan bir mektupta babalar gününe özel yazılar daha büyük bir öneme sahip olacak. Eğer böyle bir fırsatınız yoksa babalar günü yazıları uzun olan bir mesaj hazırlayın. Babalar günü yazıları kısa olsa da olur.

Önemli olan babalar günü için yazı yazmış olmanız. Yazma konusunda çok başarılı değilseniz, bir an gözlerinizi kapatın ve babanızı hayal edin. Küçükken sizi sırtında gezdirmesini, hastayken ateşinizi ölçerken beş dakikanın onun için bir ömre bedel olduğunu, işten ne kadar yorgun gelirse gelsin size masal okumasını hatırlayın. O zaman işte parmaklarınız babalar günü için yazılar yazmaya hazır olacak. Kelimeler kalbinizden akacak ve sonunda mesajınızı baştan okuduğunuzda harika babalar günüyle ilgili yazılar yazmış olduğunuzu anlayacaksınız. Sadece geçmişi hatırlayarak değil, şu anda bile babanıza ne kadar ihtiyacınız olduğunun farkına varınca babalar günü yazısı istemsizce özel kelimelere dönüşecek.  Hatta babalar günü mesajları resimli bir konseptte bile sunulabilir. Hayatınızın farklı evrelerinde çekilmiş olduğunuz, yaşanmışlıklarınızı biriktiren özel anlardan ibaret bir hediye hazırlayabilirsiniz. Böylelikle babalar günü yazıları kısa olsa bile endişe etmenize gerek kalmayacak, şayet gördüğü bu duygusal babalar günüyle ilgili yazı uzun olmasa bile babanızın gönlünü fethetmeye yetecek. Babalar günü mesajları resimli bir albümde çok uzun zaman saklanacak hatta.  Edebiyat yeteneğiniz çok olmayabilir, çok aşırı süslü kelimeler, cümleler kuramayabilirsiniz ve zaten hiçbir babanın da böyle özel süslü püslü şiirlere ihtiyacı yok. Onların bekledikleri sade babalar günüyle ilgili yazılar. Onları mutlu edebilmeniz için babalar günü yazı yazarak hissettiklerinizi aktarmanız gerekiyor. Şimdiye kadar sunulan onca fikir önerisini bir kenara bırakın. Önemli olan tek şey sizin duygularınız ve özenerek babalar günü için yazılar yazmanız.

 • Zamanın aşındıramadığı tek duygu belki de bir evladın babasına olan sevgisidir. Yıllara meydan okuyan bir sevgi büyütüyorum içimde sana.

babalar günü ile ilgili yazılar

 • Gücünden örnek aldığım, benim için dünyanın en dayanıklı insanı, seni o kadar çok seviyorum ki, anlatmaya kelimeler yetmez. Babalar günün kutlu olsun.

babalar günü ile ilgili yazılar

 • İnsanlar mutluluğun ne kadar küçük şeylerde olduğunu fark etmeden yaşayıp gidiyorlar. Bana hayatın tadını çıkarmayı, mutlu olmayı öğrettiğin için sana çok teşekkür ederim. Benim mutluluğumun asıl sebebi aslında sensin.

babalar günü ile ilgili yazılar

 • Sabrın, sevginin ve merhametin insan vücudunda şekil bulmuş halisin benim için babam. Seni çok seviyorum.

babalar günü ile ilgili yazılar

 • Bir insanın hayatında bu kadar fedakârlık yapabilmesini sadece babalık duyguları ile donanmış olması açıklayabilir. Hayatını bize adadığın için, en değerli hazinen zamanını bize ayırdığın için sana o kadar minnettarız ki. Babalar günün kutlu olsun dünyanın en fedakâr babası.

babalar günü ile ilgili yazılar

 • Bir bakışınla hayatın en büyük, zorlu sorunlarını çözecekmişsin gibi kudret barındıran babacığım, hayattaki tek dayanağım, babalar günün kutlu olsun.

babalar günüyle ilgili yazılar

 • İlk adımlarımı atarken hep yanımdaydın, ellerimi bıraktığın ilk zaman işte o gündü her halde. Ellerimi bırakıp beni hayatta kendi ayaklarımın üzerinde durmayı öğrettin. Ellerimi bırakan ellerin hep omuzlarımdaydı oysaki. Ben kendi başıma yürürken ellerin düşmemem için tutundu bana.

babalar günüyle ilgili yazılar

 • Ne kadar uzağa gidersem gideyim, senin yanına döneceğimi düşündüğüm için, bana yuva olduğun için sana minnettarım. Bu hayatta tutunduğum umutsun, dayanaksın. Babalar günün kutlu olsun.

babalar günüyle ilgili yazılar

 • Herkes düşer bu hayatta. Önemli olan düştüğünde hala kalkacağına inanan birilerinin olması. Sen beni en zor anımda bile bırakmayacağına inandığım tek insansın bu hayatta.

babalar günüyle ilgili yazılar

 • Bu dünyadaki hiçbir sevgi baba sevgisine benzemez. Eşi benzeri olmayan, insanın içini ısıtan, sarıp sarmalayan bir sevgiyle seviyorum seni babam.

babalar günüyle ilgili yazılar

Bu hayatta yediğiniz bütün en ağır darbeler hep sevdiklerinizden olur. İnsanı en çok sevdikleri acıtır. Kimi çok severseniz ondan alacağınız darbenin etkisi de o kadar büyük olur. Bu yüzden herkes baba olabilir fakat önemli olan sadece biyolojik olarak baba unvanını elde etmek değil tabi ki. Önemli olan gerçekten baba olabilmek, evladına sevgini, merhametini, şefkatini aktarabilmek. Bunları yapıyorsa bir erkek gerçek bir baba olur. İşte bu özel insanlar babalar günü pasta yazıları ile süslenmiş bir lezzeti karşılarında gördüklerinde yüzlerindeki mutluluğu hayal etmek zor olmuyor.  İşte o anda pastanın üzerine babalar günü duygusal yazılar yazmanın ne kadar güzel olduğunu fark edeceksiniz. Bir de pastayı kendi ellerinizle, emek vererek yaparsanız babalar günü pasta yazıları daha çok değerli olacak. Babalar günü yazıları uzun olmalı diye bir kural yok aslında. Eğer yazım yeteneğiniz çok güçlü değilse, babalar günü yazıları kısa tutulabilir. Hatta ona bir sürpriz yapın ve babalar günü plaket yazısı ile çıkın karşısına. Yüzündeki şaşkınlık ve bir taraftan da heyecanı fark edince neden bu özel günü daha önce babalar günü plaket yazısı ile kutlamadım diye pişman olacaksınız.

babaya sürpriz hediye

Bu kadar büyük ve gösterişli adımlara hazır değilseniz, babalar günü yazıları kısa tutarak esas duygularınızı yansıtmalarına özen gösterebilirsiniz. Bazen uzun kelimeler, paragraflar çok az şey ifade ederken sadece iki kelimeden oluşan seni seviyorum sözü kalbin en derinliklerine dokunabilir. Bu yüzden dikkat etmeniz gereken en önemli husus uzun olmasından ziyade babalar günü yazısı denilince gözünüzde canlanan.  Tabi ki de kısa fakat büyük manalar içeren babalar günü için yazılar karşı tarafın kalbinde daha büyük bir yer edinir. Kelimelerin gücüne inanın. Eğer babanızla aranızda küçük de olsa sorunlar varsa babalar günü için yazı yazarak gönlünü alın. Kalbinin size karşı kırık olmasına asla izin vermeyin. Bu hayatta en büyük ve en güzel duyguya ev sahipliği yapan gönlünü alın. İsterseniz babalar günü mesajları resimli bir albümün içinde olsun, isterseniz de sayfalara yazılsın ya da kısacık bir mesajdan oluşsun. Önemli olan nerde ve nasıl takdim ettiğiniz değil, içeriğinde neler anlatmak istediğiniz. Babalar günü yazı yazmak hem sizi huzurlu ve mutlu edecek, bir evlat gibi borcunuzun bir kısmını ödediğiniz için, hem de babanızı mutlu edecek, sizden duygularınızı anlatan bir mesaj aldığı için.

 • Sana olan sevgimi anlatmak için ne bütün lisanlar ne bütün kelimeler toplansalar yeterli olmazlar. Babalar günün kutlu olsun.

babalar günü duygusal yazılar

 • Sana olan sevgimden şiirler, romanlar yazılır da, yine de ifade etmeye yetmez. Kalbimin en değerli köşesinde senin yerin babacığım.

babalar günü duygusal yazılar

 • Dünyanın en değerli mücevherleri önüme dizilse, hiç biri senin saçımı okşayışın kadar kıymetli olamaz benim için. Ellerinden öpüyorum babam. Babalar günün kutlu olsun.

babalar günü duygusal yazılar

 • Karanlık bir dar sokağın sonundaki ışık oldun hep bana. Bu hayatta yolumu bulabildiysem senin sayende. En kıymetlim, babalar günün kutlu olsun.

babalar günü duygusal yazılar

 • Yanımda olmasan da her zaman desteğini hissettirdiğin, yanımdaymışsın gibi güven verdiğin için teşekkür ederim babacığım. Senden aldığım güç sayesinde hiç pes etmedim. Seni çok seviyorum.

babalar günü duygusal yazılar

 • Bana verdiğin emeklerin, harcadığın zamanın, zahmetinin karşılığını asla ödeyemeyeceğimi biliyorum. Sadece seni çok sevdiğimi bilmeni istiyorum.

babalar günü

 • Bir babanın evladına verebileceği en büyük hediyesi ona olan sevgisi ve güven hissidir. Bana güvendiğin için, beni sonsuz bir sevgiyle sevdiğini bildiğim için hayatta hep sağlam adımlar attım. Bana bahşettiklerin için çok teşekkür ederim.

anlamlı babalar günü yazıları

 • Küçükken yatağın altından çıkan canavarlara karşı beni korurdun. İşte o zaman hayatta ne olursa olsun güvenmem gereken ilk insan olduğunu öğrettin bana. Artık korkularımla baş edebiliyorum ama yine de senin bana verdiğin güven sayesinde.

anlamlı babalar günü yazıları

 • Bu dünyadaki en masum, en temiz, en çıkar gütmeyen sevgi bir babanın evladına duyduğu sevgidir. Beni böyle bir sevgiye boğduğun, böyle bir sevgiyle büyüttüğün için sana minnettarım babacığım.

babalar günü yazı

 • Sessiz bir ilkbahar akşamında dünyanın en güzel şiirini okumak gibi saçlarımı okşaman. Ve serin bir deniz rüzgârı gibi senin dudaklarından ismimi duymak. Babalar günün kutlu olsun babam.

babalar günü için yazılar

TEILEN