2019’un Güncel Burç Tarihleri – Burçların Tarihleri ve Özellikleri

burç tarihleri ve özellikleri

Yaklaşık iki yıldan bu yana burç tarihleri zaman zaman tartışmalı bir hal alıyor. Dünyanın yörüngesinde yaşanan değişiklerin bildiğimiz tarihleri biraz olsun değiştirme ihtimali olsa da şimdilik net bir değişim yok. 2016’da ortaya atılan iddialar burç tarihleri 2019 takvimini fazla değiştirmemişti.

Merak etmeyin yeni yılda bir anda bambaşka bir burca geçmeyeceksiniz yani. İlk burç olarak dikkatleri çeken öncü oğlak burcu tarihi değişmese de etkili bir başlangıç yapacak; oğlaklar kendileri yeni bir perspektifle yıla başlayacaklar. Dilerseniz şimdi siz de kendi burcunuzun hem tarihlerini tekrar kontrole din hem de önümüzdeki günlerde sizi nelerin beklediğine ve bu yılın getireceklerine hemen bir göz atın. İşte yaklaşan 2019 için burç tarihleri ve özellikleri ile sizi neler bekliyor!

Koç Burcu (21 Mart- 20 Nisan),

koç burcu tarihi

Retroya uğramayan Venüs tüm gücüyle nisan ayı sonlarında ateş burçlarına aşk ve sevgi aşılamaya geliyor. Kasım ayı sonlarında Koç Venüs etkisiyle ikili ilişkilerde ihtiyaç duyduğunuz çıkış enerjisine kavuşmanızı sağlıyor. Yenilikler ve ertelenmiş iyileşmeler bu yıl sizin için olumlu sonuçlar doğuracak gelişmeler getirecek. İstekleriniz bu yıl sizi hiçbir güç durduramayacağı için büyük enerjinizle bir bir gerçekleşiyor olacak. Ancak kendinizi ifade edeceğiniz zaman dikkatli olmalısınız. Sözlerinizin üzerine düşünmek her zamandan daha zor. Merkür üç defa geri çekilme dönemi yaşayacak (Mart, Temmuz ve Ekim sonunda), özellikle duygularınız söz konusu olduğunda yanlış şeyi söylemek şimdi her zamankinden daha kolay. Bu retro döngüleri, hassas su burçlarının etkisini taşıyor, kendinizi istediğiniz gibi ifade etmeyi gerçekten isteseniz bile zorlanıyorsunuz. Güçlük çekeceğiniz zamanları çok fazla zarar görmeden atmanızın anahtarı, içgüdülerinize güvenmek. Hislerinizin köküne gidin. Söyleyecekleriniz ve tabii eylemleriniz derinlerde bir yerlerde hatalı görünüyorsa durmalısınız; doğru şey gibi geliyorsa da, bunun için çabalamanızda sakınca olmayacak.

Boğa Burcu (21 Nisan- 21 Mayıs)

boğa burcu tarihi

Gelenekle iyi geçinmeyi seven Boğalar Venüs retrosu olmayan bu yıl kendilerine beklenenden fazla fırsat tanındığını sanabilir. Boğalar olarak hayatınıza egemen olan güçlerin veya bölgelerin kurallara aykırı gelişmelerle kendini gösterdiğine tanık olacaksınız. Önlem olarak en çok önemsediğiniz iki konuda temkinli davranabilirsiniz: aşk ve para. İleriye dönük bir geçiş yaşanması, özellikle size kolay bir ivme verecek şekilde geçip giden ikili bir enerji nedeniyle, Ocak ve Kasım ayları sonunda ana gezegeninizle bir arada bulunan Jüpiter hareketlerinde yani Venüs ve Jüpiter birleşmesiyle geçişler yaşayacaksınız. Her şey sizin için şimdi biraz daha kolay görünüyor, denge sağlanacak ki bu da sizin açınızdan iyi bir şey. Ruhsal gelişmeler ve potansiyelinizi kullanmak için mükemmel zamanlama elinizde. Size yeni ilişkiler ve projeler başlatmanıza yardımcı olacak bahar aylarında 2019 tertemiz ve yeni bir süreç de vaat ediyor. İçe dönük gözlemleriniz ve enerjiniz belki değişimlere açık yaklaşmanızı sağlayabilir. Başarı ihtimalleriyle dolu bir dönemde olduğunuzu unutmayın.

İkizler Burcu (22 Mayıs- 22 Haziran)

ikizler burcu tarihi

İkizler için her şeyin olasılıklar dahilinde olduğu şanslı ve enerjik bir yıl geliyor! Özellikle Güneş, Mayıs ayının sonlarından Haziran ayına kadar sizin için güç veriyor olacak. Burcunuzda geçireceği zaman zarfında alacağınız ilerleme isteğiyle her şeyi başarabilirsiniz. Bu yüzden bu yaz aylarında süper sosyal günler sizleri bekliyor olacak ve tabii ki yepyeni iş ilişkilerine karşı da açık, hem de meraklısınız. Gezegeniniz Merkür üç retrodan geçerken su burçları duygularını size taşıyacağı için normalde doğanıza aykırı görünecek bu enerjiler hazırlıklı olursanız sizin için olumlu etkiler yapacak. Etkiler yaşamınızda sezgisel eğilimlerle ortaya çıkacağı için, kafanız karıştığında veya nasıl ilerleyeceğinizden emin değilseniz içgüdülerinizi kullanmanız gerek. Hisleriniz size fayda sağlayacaktır. Bu mantıksal tabiatınıza ters düşebilir, ancak alışkanlıklarınızın birazcık dışına çıkarak ve bir değişiklik için alan yaratarak retrolarla başa çıkabilirsiniz. Unutmayın soğuk ve sert gerçekler yerine 2019’da kendi iç sesinize güvenerek iyi sonuçlar alabilirsiniz.

Yengeç Burcu (23 Haziran- 22 Temmuz)

yengeç burcu tarihi

Ocak ayında yükselecek müthiş dolunay, sizin de yumuşak noktalarınıza ışık tutmayı hedefliyor. Aydınlanacaksınız ancak bu bir süper ay. Dengenizi yitirmenize sebep olabilecek aşırı etkilerden de saklanmak için güvenli birkaç yeriniz olacağını unutmayın. Bu yine yaşantınızda dostlarınıza, evinize ve hatta eşinize rahatça güvenmeniz anlamına geliyor. Elinizde beklenmedik etkilerle tetiklenmiş bir hareket gücü varsa neler yapabilirsiniz? Olumlu açılardan sınırlarınızı tanıyıp, farklı güçlere maruz kaldığınızda ne tür mucizeler yaratabiliyorsunuz öğrenmek üzeresiniz. Kendinize güveneceğiniz ve her anlamda yenilenme fırsatlarını değerlendireceğiniz bir yaz da bu yıl sizin için hızla geliyor olacak.  Sonbaharda şüphelerinizin dineceği bir yılı geride bırakıyor olmanız kuvvetle muhtemel görünüyor. 2019 yılı, Yengeçleri düşünürsek hayatınızın kontrolünü yeniden ele almakla ilgili. Burcunuz ve bu başlangıç enerjilerinin birleşiminde yaşanacak 2019 da sizin için harekete geçmek açısından harika bir zaman. Kabuğunuza çekilmenize sebep olan deneyimler, hayal kırıklıkları sizi saran kronik bir ilgisizliğe dönüşmeden silinecek.

Aslan Burcu (23 Temmuz- 22 Ağustos)

aslan burcu tarihi

Aslanlar, her şey sizinle ilgili mi sanıyorsunuz? Doğru bildiniz. Büyük değişiklikler yaşayacaksınız ve bunu etrafınıza da yaymak isteyeceksiniz. Liderlik duygularınızın olumlu gelişmelerle desteklendiği bir yıla merhaba deyin! Tam ay tutulması ve güçlü dolunay etkisiyle duygularınızı saklamakta güçlük çekeceksiniz buna hazırlıklı olun… Temmuzda Mars, Güneş ve Venüs etkisiyle üçünün güzel enerjilerinin burcunuza yükseliş getireceği bir dönem başlaması bekleniyor. Projeler ilerleyecek, çalışma alanları açılacak, profesyonel hayatınızı etkilemiş olabilecek tıkanıklıkların sürüklenip gitmesi bu dönemde yalnızca ufacık bir çabanıza gerek duyuyor. Yılın başlangıcında yer alan güçlü etkileri aştıktan sonra yepyeni kapıların sizler için açılacağını, umut verecek bir not olarak aklınızda tutun. Çalışmaya karar verdiğiniz alanda, karar verdiğiniz yönde yapacaklarınızda emin adımlar atarak ilerleyeceksiniz. İş ile ilgili konularda yılın ilk aylarından sonra sizin için daha doğru zamanlamalar doğacak. Ayın etkilerinden çıkmayı beklerken sabırlı olun.

Başak Burcu (23 Ağustos- 22 Eylül)

başak burcu tarihi

Her ne kadar yıl bir dolunayın etkisinde ve Şubatta da burcunuza girecek bir süper ay ile başlasa da size iyi haberler getirecek. Şubat ayındaki dolunay duygular ve mantık arasında gidip gelmek demek. Başaklar devamlı “en iyi” olmak için savaşırken, hedeflere ulaşmanın yolu çelişkili düşünceler ortaya çıkarabilir. Düşüncelerinizde ve duygularınızda dengeli bir karışımı bulmalısınız. Yaşamınızda nerede olduğunuzu, ne istediğinizi ve ne yöne gitmek gerektiğini anlamak için iki bileşeni bir araya getirin. Sizin mevsiminiz yaz. Ağustos da yoğun ve kozmik bir ay. Dört önemli enerji (Mars, Venüs, Güneş ve Merkür) burcunuza girince (Mars ve Başak burcu dolayısıyla) detaylara dikkat etme yeteneğiniz en üst seviyeye çıkacak. Bu yüzden şimdiye kadar kesin olarak bitirilememiş, anlaşılması zor olan ya da düzeltmeye ihtiyaç duyan projeleri bu yaz doğru zamanda bitirmeye çalışın. Venüs burcunuzda zaten alışkın olduğunuz sevgi dozunu iyice artırıp paraya karşı da pratik bir yaklaşım sergilemenizi sağlıyor. Sizi mutlu eden şartlardan hiç uzakta değilsiniz, mutluluğunuz artacak ve bununla ilgili bir sorunda yok! Güneş, hayatınızın pratik enerjiye ihtiyacı olan alanlarını aydınlatıyor. Pratik yaklaşımınız 2019’da başarı kaynağınız.

Terazi Burcu (23 Eylül- 22 Ekim)

terazi burcu tarihi

Teraziler bu yıl kişisel ilişkilerinizi geliştirmek isteyebilirsiniz zira bunun için elverişli enerjiler alacaksınız. Güzel Venüs tarafından yönetilen burcunuz 2019’da herhangi bir retro periyoduna katlanmak zorunda kalmayacak. Güzel yanlarıyla Venüs etkili olacak örneğin Eylül ortası her şey dengeli gelişecek tam sevdiğiniz gibi. Size rahatlık, konfor ve başarı getirecek bir yıl. Mart sonu bahar ekinoksu dolunayı ile yakın kişisel ilişkileriniz gündeme geliyor. Mevcut ilişkilerin güçlendirilmesine veya üzüntü sebebi olmuş eski konulara yeniden odaklanabilir her iki tarafın da kalbini onarabilirsiniz. Kendinize de karşınızdakilere de ay ışığı iyi gelecek. Hiçbir şey imkânsız görünmüyor, uzun zamandır görmediğiniz, affedebileceğiniz ya da bağışlayabileceğiniz biri şansını deneyebilir. Yenileme ve uyum zamanı. Her zamanki adalet duygunuza kulak verin. Muhtemelen yaraları sarmaya yönelip “evet” diyeceksiniz.

Akrep Burcu (23 Ekim- 21 Kasım)

akrep burcu tarihi

Satürn ve Pluto yönetiminde tutkularınız parayla gelişiyor, stresli görünebilirsiniz ancak kişisel ve profesyonel hedeflere doğru ulaşmaya çalışırken 2019’da mutlak başarı elde edeceğinizi unutmayın. Sizin bu ikiliden alacağınız güçle bütün anlamlarda sağlam adımlar atacağınıza inanan yakın çevreniz destekçiniz oluyor. Mars da hedeflerinize ulaşmakta ihtiyacınız olacak enerjiye destek veriyor; disiplinli bir yıla adım atıyorsunuz çünkü geriye hareketlerden sıyrılmış bir Mars gücünü doğrudan size yöneltecek. Ocak ayından itibaren Koç burcuna yerleşip size en zor hedeflerinize bile ulaşmanızda yardımcı olacak muhteşem bir enerji dalgası yollayacak. Bu yoğun ve kesintisiz güçle yıl boyunca başarılara koşacak ve elde etmek istediğiniz ne varsa yapılacaklar listenizden birer birer eleyip hepsini hayata geçireceksiniz.

Yay Burcu (22 Kasım- 21 Aralık)

yay burcu tarihi

Bolca heyecanın yaşamlarında hüküm süreceği bir yıl Yayları bekliyor. Aralık başına kadar görülebilen genişçe bir Jüpiter etkisiyle sizi saracak sıcacık eğlencenin ve maceranın tadını çıkarın. Diğer kültürlerden etkilenmeye açık olduğunuz bir dönem, siz de mümkün olduğunca seyahat edin ve yepyeni şeyler öğrenin. Yay burcunda Aralık ayı başlarında (gerçekten etkili şekilde Oğlak burcuna da girecek olan) Satürn etkisi öğrenme isteğinizi artıracak. Eğitim arayışlarını, eğitim olanaklarıyla beraber gelecek seyahatleri ve okuma arzunuzu keşfetmek için tam olarak doğru zaman 2019. Eğitim alanında bir sonraki seviyeye ilerlemenize yardımcı olacak bir dönem yaşayacaksınız; gücünüzü iyi değerlendirin. Hem Haziran dolunayı hem (retrodayken enerjinizi azaltan) Merkür burcunuza güzel haberler getirecek.

Oğlak Burcu (22 Aralık- 21 Ocak)

oğlak burcu tarihi

Karma gücünün ve de sorumlulukların gezegeni olarak bilinen Satürn, 29 yıldır ilk defa, Oğlak burcunda yer alıyor. Bu oğlaklar için yıla girerken kişisel olarak anlam çıkarmaları gereken bir işaret olarak görülmeli. Sizin tarafınızdan bu şöyle anlaşılabilir disiplin ve dürüstlük bu yıl sizinle birlikte olacak. Artık kendiniz için önemli bir şey inşa etmenin daha fazla zaman ve dikkati gerektirdiği bir yerdesiniz. Her şeyi amacınıza adamaktan oluşan bir yol görünse de bu hem iş ilişkileri, hem de aile ve ikili ilişkiler için ilerlemenin de size açık olduğunu gösteriyor. Ardına kadar açılan kapılarıyla Satürn, 2017’nin sonundan başlayarak Oğlak burcunda etkisini gösteriyor. Bu etkinin gücünün sebebi de tabii ki gezegenin aynı zamanda Oğlak burcunun yöneticisi olması. Uzun vadeli kararlılık gerektiren projeleriniz varsa dikkat, benzersiz bir istikrar şansı yakalayabilirsiniz. Oğlaklara göre olumlu bir dönem çünkü Satürn 2020’ye kadar orada kalıp konumunu koruyor.

Kova Burcu (22 Ocak- 19 Şubat)

kova burcu tarihi

Hava burçlarına musallat olan çelişkili durumlar nihayet Kovaların peşini yavaş yavaş da olsa bırakıyor. Yeni bir yıl demek sizi bekleyen çok daha fazla değişiklik demek. Son zamanlarda kaçırmış olabileceğiniz ne varsa birikmiş işler, dersler, ihmalciliğinizin kötü etkilediği ilişkilere gerçek ruhunuzu yansıtmak için yoğun programınızdan biraz zaman ayırın. Bu telafilerin tam zamanı. Ertelemiş olduğunuz projeler ya da yüzleşmeler için beklediğiniz fırsat geliyor. Yönetici gezegeniniz Uranüs, bu yıl büyük bir değişiklik yapıyor. Göreceli olarak yavaş hareket ediyor da olsa yenilik getirmeyi başarıyor. Uranüs bir yenilikçi, emin adımlar atmanıza katkıda bulunacak. Ağustos ortasından itibaren başlayan ve yıl sonuna eren retro dönemini not edin. Çok fazla denenmiş değişiklik, hem içsel değişimler hem dış hareketler sizi denge bulma ihtiyacı duyacağınız bir duruma sürüklemesin. Denemelerinizi dikkatle yapmalısınız.

Balık Burcu (20 Şubat- 20 Mart)

Balık burcu tarihi

Bu yaz sizi neler bekliyor! Neptün, 21 Haziran ile 27 Kasım 2019 tarihleri arasında yine bir retro yaşatıp Balık burcunda hareket edecek. Neptün’ün, 2012 ile 2026 yılları arasında Balık burcundan geçerken etki gösterdiği duygusal balıkların etkide kalmasının kolaylığı sebebiyle çok konuşuldu. Neptün’ün etkisi, doğduğumuz astrolojik işarete hem de ay düğümü ve yükselene bağlı olarak her birimizi farklı bir şekilde etkileyecektir. Ancak balıklar belki de bu retroyu en iyi kaldıracak kişiler çünkü su burcunda olmalarından ve duygusal zekalarından kaynaklanan uyum yetenekleri de güçlü. Hassas balıkları bu yıl daha umutlu gelişmeler kucaklayacak. Çalışmaya istekli ve pratik anlayışını ortaya koyacak yaratıcı alanlar bulması 2019’da mümkün olacak. Bu neyse ki beraberinde balıkların çektiği ekonomik sıkıntıların da çözülüvermesi anlamına geliyor.

Sonuç olarak, 2019 yılı astrolojik bakış açısına göre istikrar ve denge örneği olacak. Gezegenlerin hareketi, 2018’de içinden çıkamadığımız konforlu ama miskin ruh halinden çıkış beklentisini artırıyor. Tüm zodyak simgeleri yol alacak ve hayatın her alanında yeni bir atmosfer sağlayan gelişmelere karşı açık duruma gelecekler. Bizim için kariyer, sevgi ve sağlık iyiye gidiyor yani.

Yıldızlarınıza bakarsak, bu yıl da bizi şaşırtmayan burç tarihleri ve özellikleri yaşantımızla iç içe olacak gibi görünüyor. Siz de Oğlak burcu tarihi veya Akrep burcu tarihi tartışılsa da bir çırpıda değişmediği için kendi burç yorumlarınızı aynı şekilde takip etmeye devam edebilirsiniz. Kadim bilgilere dayanan burç tarihleri 2019 için de aynı yani burç tarihleri 2018 verilerindeki gibi kalmayı sürdürüyor.

Kişiliğimizin kararlarımıza yansıyan yönü yani yıldız haritalarımız, burçlar ve tarihleri yeni yılda sizi bekleyen sürprizleri öngörmenize ve önlemler almanıza yarayacak. Şimdilik yeni burç tarihleri için belirlenmiş büyük değişiklikler yok ufukta. Güncel olarak bulunduğunuz burçların tarihleri için yazımızdaki bilgilerden faydalanabilirsiniz.

Yeni yılda yalnızca bazı astrologların NASA verileri ışığında belirli burçlara dair ek bilgilendirmeler yapması söz konusu. Arada tekrar gündeme gelen yeni burç tarihleri konusunda 23 Temmuz ile 22 Ağustos tarihilerinin aslında Aslan burcu olduğu, Yengeç burcunun biraz değişeceği gündeme gelmişti. Hatırlarsanız bir de yeniliklerin ve kıskanç aşıkların çıktığı akrep burcu tarihi beş altı güne inecek ve yılan burcu onu takip edecekti. Bunlar tartışıldı ancak gerçekleştirilmedi.

Bu 13. burç ortaya çıkarılacak mı tartışmaları bu yıl da aynı konu etrafında devam eden ve fikir ayrılıkları olan bir diğer başlık. Uygulanması mümkün de görünmüyor. Sıkça tartışılsa da burçların tarihleri değişecek mi sorusu sizi yormasın. 2019 yılı için harika gezegen hareketleri ve burcunuza pırıl pırıl yansımaları etki etse de halen burcunuz değişmiyor. Yine tanınmış yorumcuların bakış açısında göre burçlar ve tarihleri gördüğünüz gibi bilinen şekilde aynı kalıyor.

TEILEN