En Güzel Sözler – Anlamlı 50 Güzel Aşk Sözleri – Güzel Sözler

güzel en güzel sözler

Bu hayatta bir insanın gönlüne giden yollara çiçekler dizmek için ona güzel sözler söyleyin. Kelimeler sevgini, aşkı, özlemi aktarabileceğiniz en güçlü vasıtalar aslında. En güzel aşk sözleri ile sevdiğiniz insanı sadece mutlu etmekle kalmaz, aynı zamanda sizin kalbinizde ona ne kadar büyük bir yer ayırdığınızı hissettirirsiniz. Güzel sözler aşk, sevgi, şefkat gibi duygularınızın sözlü hale getirmenizde yardımcı olacak.

 • Kimsenin seni sevemeyeceği kadar büyük ve derin duygular büyütüyorum kalbimin derinliklerinde.

güzel sözler

 • Güneşin dünyayı aydınlatması gibi bakışlarının üzerimdeki etkisi. İçimi ısıtan, bende yaşama sevinci uyandıran bir şeyler saklanıyor kirpiklerinin ardında.

en güzel sözler

 • Hayatın en güzel duygusu seni sevmek olsa gerek.

güzel sözler kısa

 • Seni görmesem bile aynı gökyüzünün altında olmamız ve belki de aynı yıldızı izliyor olmamız fikri bir az da olsa hasretimi dindiriyor.

en güzel aşk sözleri

 • Ellerinin sıcaklığı kalbimdeki yıllardır erimeyen buzulları yerle bir etti. Ellerimi hiç bırakma sevgilim.

güzel sözler aşk

 • Dudaklarındaki küçük tebessüm bu hayatta izlemiş olduğum en harika manzara.

güzel sözler resimli

 • Seni her gördüğümde tekrar tekrar âşık olmanın verdiği heyecanla kalbimde çiçekler açıyor.

güzel sözler 2018

 • Kimsenin daha önce kalbime böyle dokunduğunu hissetmemiştim. Hiç kimse senin gibi dünyamı baştan yaratamadı.

en güzel anlamlı sözler

 • Ben seninle aşkın ne demek olduğunu anladım. Seninle bir insanı sevmenin yaratacağı mucizelere tanık oldum.

en güzel sözler resimli

 • Küçücük kalbinde kocaman bir aşkı nasıl sığdırdın? Küçücük kalbinle benim için yeni bir hayatın kapılarını nasıl açtın?

güzel sözler mevlana

Bu hayatta her bir insan öncelikle kendini yârini bularak bir bütün olmaya çalışır. İnsanlar yap poz gibiler aslında. Doğru insanı bulduğunuzda hayatınızda boş kalan yerleri de doldurmuş ve büyük resmi görmüş oluyorsunuz. İşte o zaman karşı tarafın dudaklarından dökülen her kelime kulaklarımızda en güzel sözler etkisi yaratır. İşte o zaman anlamlı ve güzel sözler söyleyerek karşı tarafın kalbine yol bulmaya çalışırız. Tabi ki sevdiğiniz insan için her zaman ilk başlarda size karşı büyük heyecanlar yakalamayabilirsiniz. O zaman imdadınıza en güzel aşk sözleri yetişecek.  Küçük sürprizler, uzun ve derin konuşmalarla hislerinizi ve duygularınızı aktarırken güzel sözler vasıtasıyla sevginizi anlatabilirsiniz. Eğer sizin için doğru insanı bulmuşsanız onu kaybetmemek için elinizden geleni yapın

Küçük bir defter alın elinize, kalemin ucundaki mürekkebin duygularınızı en güzel anlamlı sözler halinde kâğıtlara aktarmasına izin verin. Kalbinizin sadece vücudunuza kan pompalamak için var olmadığını aynı zamanda en güzel sözler üretecek kadar güçlü bir makine gibi çalıştığını fark edin. Güzel sözler uzun ayrılıklar sonrasında hasretinizi dindirecek. Kelimelerin gücü sayesinde mesafeleri yeneceksiniz. Ellerini ellerinize alın, gözlerinin en derinliklerindeki sevgiyi, umudu, özlemi bir an bile olsa tüm kalbinizle hissetmeye çalışın. Bu hayatta ömrünün sonuna kadar bu kadar büyük duygular yaşamayan o kadar çok insan var ki. Bu yüzden kısa ve güzel sözler söyleyerek, anın büyüsünü bozmadan hayata kendi minnettarlığınızı sunun

İnsanların âşık olunca yapabilecekleri, normal duygusal zamanlarında yapabileceklerinden kat kat daha fazla. Sebebi ise aşkın insan üzerinden yadsınamaz etkisi diyebiliriz. Yeniden doğmuş gibi, yeniden yaşama şansı verilmiş gibi ve her şeyi yapabilecek gibi hayata dört elle tutunmamıza neden olur. Hiçbir yenilgi, hiçbir düşüş o insan yanımızdaysa korkutucu gelmiyor artık. Sebebi ise eskisinden farklı olarak dayanacak bir noktamızın, tutunacak bir sebebimizin olması. İşte aşk insanı böyle böyle güçlü kılıyor. Sizde uyandırdığı savaşçı ruhu için güzel sözler sevgiliye verebileceğiniz en değerli hediyelerden biri olacak. Güzel sözler sevgiliye verdiğiniz değeri gözler önüne sermekle kalmayacak hem de yüzünde güller açmasına neden olacak. Herkesin böyle bir desteğe ihtiyacı var aslında.

Güzel Sözler

Aşk birçok sanatçının içindeki yeteneklerin ortaya çıkmasına neden olduğu gibi birçok sanatçının da yara alarak yaratmasına vesile olmuş. Aşkın bıraktığı hasarlardan beslenerek güzel sözler resimli sanat eserleri gibi ünlerine ün katmış. Büyük aşkların yıkımı da, bıraktığı iz de büyük oluyor. İşte böyle acılardan yüzyıllara meydan okuyan efsaneler, resimler, şiirler, hikâyeler doğuyor. Aşkın her zaman yapıcı bir tarafları vardır. Ya sizin hayatınızda mutlu sonla iki kişiyi bir araya getirir ya da mutsuz bir sonla sizden sonra bile kalacak eserler dünyaya getirir. Hangisi olursa olsun aşkın gerçekleştirdiği her şey büyüleyici oluyor.

 • Dünyanın en değerli mücevherleri bile sana olan aşkımın karşısında değersiz kalır.

güzel sözler uzun

 • Dünyada olan bu kadar olumsuzluklara rağmen, senin sevgin hala daha güzel şeylerin varlığına inanmam için gönderilmiş sanki.

anlamlı ve güzel sözler

 • Susuz vadilere yolu düşmüş bir nehrin geçtiği yerlerde açan çiçekler gibi senin de varlığın. Hayatıma dokunduğundan beri kalbimin dört bir yanı çiçek bahçesi.

kısa ve güzel sözler

 • Gözlerimi kapayınca hayalin dolanıyor aklımda. Seni öyle derin, öyle büyük bir sevgiyle seviyorum ki yanımdayken bile özleyebiliyorum.

güzel sözler

 • Dakikalar, günler, yıllar bile geçse, zamanın aşındıran hızına meydan okuyacak bir aşkla seviyorum seni.

güzel sözler

 • Seni gördükten sonra dünyadaki tek ölümsüz duygunun aşk olduğuna ikna oldum.

güzel sözler

 • Aşkın öyle bir gücü var ki, buz kesmiş kalbin bir bakmışsın cayır cayır yanıyor.

güzel sözler

 • Seni gördüğüm ilk andan beri, hayatımın senden öncesini ne kadar boşa harcamış olduğumu anladım. Hayatımı anlamlandıran kadın, seni seviyorum.

güzel sözler

 • Deniz kabuğundan denizin sesini dinlemek gibi huzur verici, dudaklarından dökülen kelimeleri dinlemek.

güzel sözler

 • Aşkın, sevginin, tutkunun, sadakatin bir insan suretinde vücut bulmuş halisin sen.

güzel sözler

 • Seni ilk gördüğüm anda sanki bir kıvılcım gözlerinden kalbime sıçradı, zaman durdu ve ben kalbimin ilk kez bu kadar hızlı attığını fark ettim.

güzel sözler

 • Hayatının sonuna kadar bir insanı sevmek eskiden dünyanın en zor işiymiş gibi gelse de şu anda hiç düşünmeden hayatının geri kalanına talibim diye haykırmak istiyorum.

güzel sözler

Modern hayatın getirdiği yükümlülükler, zorluklar, iş yoğunluğu gibi nedenlerden dolayı insanlar bir birilerinden gittikçe uzaklaşıyor. Sevginin, aile kurmanın, bir bütün olmanın sadece görev tamamlama gibi kabul edildiği ilişkilerin ömrü de çok uzun sürmüyor aslında. Çağımız ne kadar teknoloji çağı olsa da, yaşam şartları ne kadar değişmiş olsa da korumamız gereken tek değer belki de aşk. Hangi zamanda yaşarsanız yaşayın kısa ve güzel sözler 300 yıl önce nasıl etki yaratıyorsa, güzel sözler 2018 yılında da aynı etkiyi yaratıyor.  Çünkü hayatımızda ne değişirse değişsin, ne kadar gelişirsek gelişelim âdem evlatları olarak hepimiz aşka, sevgiye açız ve ne kadar ilerlersek ilerleyelim asla aşkın yerine koyabileceğimiz bir değer çıkmayacak karşımıza. Yüzyıllar önce en güzel sözler resimli duvarlarla çevrelenmiş saraylarda seslenirken nasıl etki bırakıyorduysa aşığın üzerinde, şimdi güzel sözler kısa ve öz anlamlı yapıları ile modern çağın insanında aynı etkiyi yaratıyor.

En Güzel Sözler

Teknoloji kimine göre sevgiyi, aşkı basitleştirirken, kimisine göre de zor şartlar altında hayatta kalmasına yardım ediyor. En güzel anlamlı sözler aylardır görmediğiniz, başka kıtadaki aşkınızın kalbini bir anlığına ısıtabilir mesela. Aranıza kilometreler, günler, aylar girmiş olsa bile hala iletişiminizi koruyabilirsiniz. Belki de günümüz şartları sevgiyi basitleştirmek yerine mümkün kılmak için gereken fırsatları sunuyor ve her şey sadece insanların doğru seçimler yapmalarına bağlı. Güzel sözler 2018 yılında bir saniye içinde özlediğiniz insana ulaşırken, yüzyıllar önce haftalar, aylar sonra ulaşabilirdi belki de hiç ulaşamazdı. Sağlanan bu kolaylıkların aşkı daha ulaşılabilir ve basit duyguya dönüştürmesi aslında imkânsız. Çünkü aşk binlerce yıl uğrunda savaşlar çıkarılan, gözü kapalı ateşe atılan, akla gelmeyecek tehlikelere göğüs gerdiren bir duygu oldu. Sadece bir yüzyıl içinde kaybolacak, basitleşecek bir duygu olması imkânsız. Aşk hala dünyada var olan en değerli, en dayanıklı insani duygu ve her zaman da insanların tutundukları en büyük yaşam kaynağı olacak.

Hayatın sevgisiz ne kadar renksiz, sıkıcı, yorucu ve sıradan olduğunu herkes biliyor. Fakat herkes buna rağmen sevmeye, sevilmeye kalbini açamıyor. Yenilme, yalnız kalma, güvenli yalnızlığın kıyısından uzaklaşma ve bilmediği aşk okyanusunda kaybolma korkusu insanları çekingen yapabiliyor. Güzel sözler kısa ve öz anlamlı etkileri ile sevdiğiniz insanı aşka inandırmanızda size yardımcı olacak. Zaten önemli olan söylediklerinizin miktarı değil, önemli olan anlamlı ve güzel sözler olmaları. Uzun zaman uğraşıp bir türlü sevginizi açıklayamadığınız insana güzel sözler kısa zamanda gerçek aşkı hissettirebilir. Siz yeter ki cesaretli ve duygularınız konusunda dürüst olun, güzel sözler aşk yolunuzda size eşlik edecek en önemli destek.

Her aşk kendine özgüdür. Hiçbir kalıba sığmaz, eşi benzeri olmaz. Doğru ya da yanlışı yok ve o kadar geniş bir anlayışı var ki, bütün evreni kucaklayabilir. İşte bu yüzden yıllara meydan okumaya kadir bir güç. Aşk affetmeyi bilir, barışmayı bilir, ne olursa olsun pes etmemeyi, bırakmamayı ve kucaklamayı bilir. Karşı tarafa aşkınızı aktarmanız ne kadar kolay seslense de bir o kadar zor ve dikkat gerektiren bir davranış. İşte bu yüzden en güzel sözler sevgiliye aşkı anlatmanız için elinizden tutacak.  Gerçekten seviyorsanız siz ellerine dokunduğunuz anda güzel sözler kısa bir zaman diliminde dudaklarınızdan dökülecek zaten.  Dünya duracak, insanlar bir anlık hareketsizleşecek ve sizin duyduğunuz, gördüğünüz tek şey karşınızdaki insan olacak. İşte o anda bütün fizik kuralları yalan olacak ve gerçekte var olan tek şey sevginiz, dudaklarınızdan dökülenler ve karşınızdaki insan olacak. İşte aşkın yarattığı gerçek mucize bu.

Yaşınız kaç olursa olsun, kalbimiz her zaman aşka hazır bekliyor. Kimileri 25 yaşında, kimileri 55 yaşında aşkı buluyor. Zaten kaç yaşında bulmanız önemli değil. Önemli olan bir daha asla kaybetmemeniz. Çünkü aşkı kaybederseniz yerine koyabileceğiniz başka bir duygu yok.

 • Ürkek bakışlarını sakladığında, utanınca yanakların kızardığında ya da kirpiklerini kırpıştırırken ki oluşan küçük tebessümünle ne kadar büyük bir aşk yarattığını bilemezsin.

en güzel sözler

 • Seninle olmak hayatı yeniden yaşamak gibi, seninle olmak hiç korkmadan devam etmek gibi ve seninle olmak yaşamaya değer bir şeylerin hala daha kaldığına inanmak gibi.

en güzel sözler

 • Seni tanıdıktan sonra sensiz geçirdiğim her saniye için üzüldüm.

en güzel sözler

 • Aşk şarkılarındaki en güzel melodi, şiirlerdeki en duygusal dize gibisin. Dinledikçe doyamadığım ve unutulması imkânsız.

en güzel sözler

 • Güneşe hasret bir ayçiçeği gibi sevgine, şefkatine muhtacım.

en güzel sözler

 • Kocaman evrende, bu kadar insan arasında beni bu kadar tamamlayabilecek, bu kadar sevebileceğim birisi ile karşılaşmam kaderden öte bir mucize belki de.

en güzel sözler

 • Aklıma her gelişinde yüzümdeki tebessüme engel olamıyorum sevgilim.

en güzel sözler

 • Gözlerini görmek, ellerini tutmak, kokunu bir daha duymak için sahip olduğum her şeyden vazgeçmeye hazırım.

en güzel sözler

 • Her gün seni yarın yokmuş gibi sıfırdan, baştan ve sonsuz sevdim.

en güzel sözler

 • Öyle bir sevdim ki seni, tekrar masallara inanmaya başladım, en büyük hayalim bulutların üstüne çıkmak ve aya dokunmak oldu. Öyle bir sevdim ki seni ruhum küçük bir çocuk oldu.

güzel sözler sevgiliye

Aşkı bulduğunuzda bir anda bunu kalbinizin, vücudunuzun her zerresinde hissedeceksiniz. Asla acaba âşık mıyım gibi bir soru kafanızı kurcalamayacak. Ne kadar yeni bir duygu olursa olsun hissettiğiniz anda hayatınızın bir daha eskisi gibi olmayacağını anlayacaksınız. Mutlu ve ya mutsuz bir aşk olsun, hiç fark etmez, hayatiniz bir daha aşkı tatmadığınız günlerdeki gibi olmayacak ve aslında insan aşkı tattıktan sonra bir daha doğar ve gerçekten yaşamaya başlar. Hayatınıza ne getirirse getirsin, huzur, hüzün, sevinç ya da heyecan fark etmez, aşk başınıza gelmiş en güzel şey olacak. Yapmanız gereken tek şey kendi güvenli alanınızdan çıkmak ve kendinizi bu büyük duygu selinin içine bırakmak. Bırakın sizi sürüklesin, batırsın ya da suyun üzerinde taşısın. Bırakın ciğerlerinize dolsun ve güzel sözler olarak dudaklarınızdan dökülsün. Güzel sözler Mevlana gibi büyük insanların bize aşkı anlattıkları, aktardıkları vasıtalar gibi. “ Aşk sandığın kadar değil, yandığın kadardır” diyerek üstat en güzel kısa sözler sırasına birini daha eklemiş. Ne kadar direnirseniz direnin aşk sizi bir gün bulacak ve gerekirse seve seve yanmaya hazır olacaksınız.

Evren bütün gerekli koşullarını bir araya getirdiğinde doğru zamanda doğru insanla karşılaşacak kadar şanslı oluyoruz. O zamana kadar okumuş olduğunuz aşk romanları, şiirleri sizin için sadece bir sanat örneği oluyor. O andan itibaren ise bütün güzel sözler Mevlana tarafından söylenmişçesine anlamlanıyor ve gerçek değerlerini sanki gözünüzden bir perde kalkmışçasına fark ediyorsunuz. Âşık olunca aslında en değerli servetinizi yani zamanınızı paylaşmayı öğreniyorsunuz. Her şey kazanılabilir, bulunabilir, kaybedersek yerine başka bir şey konulabilir fakat zaman asla tekrar yerine konulamaz. Bu yüzden kimle ve nasıl harcadığımız oldukça önemli ve sadece gerçekten sevdiğimiz insanlarla paylaşabileceğimiz bir değer. İşte gerçekten âşık olunca hayatımızı, zamanımızı paylaşmaya hazır oluyoruz.

Yaşadıklarınızı, beraber geçirdiğiniz zamanları ölümsüzleştirmek için en güzel sözler resimli bir albümde sunulabilir. Böylelikle hem beraber geçirmiş olduğunuz anları ne kadar zaman geçerse geçsin tekrar tekrar görsel olarak hatırlayabileceksiniz, hem de güzel sözler resimli albümü her açtığında ona ne kadar değer verdiğinizi hissettirecek. Hem maddi olarak saklayabileceği, hem de manevi olarak duygularınızı dökmüş olduğunuz bir hediye hazırlamış olacaksınız. Çünkü kimi zaman güzel sözler uzun diyalogların en vazgeçilmezi oluyor, kimi zaman da siz fark etmeden en güzel kısa sözler bütün duyguları anlatmaya yetiyor.

Doğru insan doğru zamanda karşınıza çıkınca artık birçok zorluğu görmezden gelebileceksiniz. İşte o zaman iki insan arasında köprüler kurmanın ne kadar emek gerektirdiğini fakat başarınca da sonuçlarının ne kadar harika olduğunu fark edeceksiniz. Ellerinden tutarken en güzel sözler sevgiliye doğru kalbinizden dudaklarınıza akacak ve şimdiye kadar bu mucizeni tatmamış olduğunuz için pişman olacaksınız. Aşk öyle bir şey ki bazen canımızı yakıyor, bazen de yoruyor. Ama ne kadar zor olursa olsun insanoğlu yüz yıllar boyu asla sevmekten vazgeçememiş. Sonu ne kadar hüsran, felaket olursa olsun, ne kadar düşeceklerini öngörmüş olurlarsa olsunlar asla aşkı bırakmamışlar. Çünkü aşk zorlukları, imkânsızlıkları bazen acıları ve mutlu sonları ile bir vazgeçilmez bütün. Asla sonunun nasıl olduğunu bilemeyiz ve Zülfü Livaneli`nin dediği gibi “ aşk bir uçurumun kenarında gözü kapalı yürümek gibi”. Düşmekle yolun sonuna varmak gibi ince bir çizgi arasında dönüp duruyor bütün olay.

TEILEN