Eşe En Romantik Doğum Günü Sürprizleri – Eşe En Güzel 20 Sürpriz

eşe sürpriz doğum günü hediye fikirleri

Hayat denen bu uzun ve zorlu yolda herkesin kendine ayna olarak seçtiği bir insan var. doğrusuyla yanlışıyla, iyi ya da kötü günlerde insanların yanına eş olarak seçtikleri kişiyle geçirdikleri zamanların her biri eşsiz, her biri mükemmel aslında. Ancak bu zamanların içerisinde belki de en anlamlısı doğum günleri. Hayata adım atılan o ilk gün, ve sonrasında dönüp dolaşıp eşinizin sizi bulması. Bu nedenle eşe doğum günü sürprizi yaparak hem en güzel hem de en öze bu günün diğer günlerden farklı geçmesini sağlayabilirsiniz.

1Evde Mumlarla Dolu Masada Bir Yemek

Eşiniz için yapabileceğiniz en güzel, en sakin ve en sohbetli sürprizlerden biri olabilir bu. Eğer eşiniz o gün çalışıyorsa ve akşam eve geleceği saat kesinse belirli bir süre önceden hazırlıklara başlayıp, eve adım attığı anda onun şaşkına dönmesini sağlayabilirsiniz. Erkek ya da kadın olun fark etmez, her iki taraf için de hiçbir zaman popülerliğini kaybetmeyecek bir fikir evde romantik bir akşam yemeği. Eşinizin en sevdiği yemekleri yapın, masayı mumlarla donatın ve en güzel takım elbisenizi ya da kıyafetinizi giyin. Sonuç muhteşem olacak.

2Aşk Rotanızı Çizin

Eşinizin doğum gününde ona minik bir tatil hediye edebilirsiniz. Eşe doğum günü sürprizleri arasında belki de en heyecan verici olanı kendi rotanızı çizmek olabilir. Uzun zamandır gitmek istediğiniz bir yere gidebilir ya da çıkmak istediğiniz tatile çıkabilirsiniz. Burada dikkat etmeniz gereken eşinizin planlarınızı kesinlikle anlamamasını sağlamak. Hatta eşinizin iş yerinden onun haberi olmadan izin alabilir, onun adına bavulunu hazırlayabilirsiniz. Bir akşamüstü ya da sabah gezisine çıkacağınızı söyleyip sonrasında rotanızı ona açıklayabilir ve aslında keyifli bir tatile doğru yol almaya başladığınızı belirtebilirsiniz. Hatta eşinizin doğum günündeki sabaha notlarla başlamasını sağlayarak ona hazırladığınız küçük sürpriz öncesinde biraz daha heyecanlanmasını sağlayabilirsiniz.

3Kamp Yapın

Doğa, aşk, deniz ve eşiniz. Sadece ikinizin olacağı bu kampta muhteşem anlar yaşayabilirsiniz. Eşe doğum günü sürprizleri arasında belki de en maceracısı olan kamp seçeneğinde geceleri gökyüzündeki yıldızları izleyebilir, sabah güneşin doğuşunda huzur bulabilirsiniz. Eşe doğum günü sürprizi yapmak hiç bu kadar eğlenceli olmamıştı! Ancak eşinize yapacağınız sürpriz öncesinde tüm detayları planlamanız gerek. Kamp malzemelerinden nerede kamp kuracağınıza kadar birçok nokta var. Özellikle görmek istediğiniz yerler varsa seçeneklerinizin arasına bu yerleri ekleyebilirsiniz. Eğer kış ayındaysanız malzemelerinizin ve kıyafetlerinizin bu aya uygun olduğuna dikkat etmelisiniz. Huzurunuzu kaçırabilecek tüm ihtimalleri ortadan kaldırdıktan sonra eşinizle birlikte yanan ateşin eşliğinde şaraplarınızı yudumlayabilirsiniz.

4Lunaparka Gidin

Herkesin içinde büyümeyen ve hep bir köşede bekleyen bir çocuk var. Bun inkar etmek olmaz. Siz de sürpriz doğum günü eşe göre yapılır diyenlerdenseniz ve eşinizin içindeki çocuğu her daim görüyorsanız doğum gününde onunla lunaparkta doyasıya eğlenebilirsiniz. Birbirinden güzel oyuncuklara binebilir birbirinden güzel şekerlemelerle karnınızı doyurabilirsiniz. Her anınızın bir öncekinden çok daha güzel geçeceği bu sürprizi eşiniz bir ömür boyunca unutamayacak. Hele bir de ona atışlardan oyuncak kazanırsanız doğum günü sürprizinizi taçlandırarak devam ettirebilirsiniz. Lunaparkta bulunan en büyük dönme dolaba binerek kendi aşk filminizi çekebilirsiniz. Baş rol olmak size çok yakışacak.

5Deniz Kenarında Sabahlayın

Eşinizin doğum gününden önceki akşam bir deniz kenarına gidip saat 00.00 olduktan sonra ona küçük jestler yaparak doğum gününü kutlayabilirsiniz. Dalga sesleri ve yıldızların eşliğinde geçireceğiniz bu güzel gece hem eşinizin hem de sizin çok hoşuna gidecek. Gece için önceden hazırlık yapabilir, üzerine oturacağınız minderlerden neler yiyeceğinize kadar ince bir planlama yaparak o gecenin eşsiz olmasını sağlayabilirsiniz. Hatta ona kendi ellerinizle yaptığınız kek ya da börekler bile getirebilirsiniz. Eşe doğum günü sürprizi yapmak için çok büyük bütçelere sahip olunması gerektiğini düşünmeyin. Böyle küçük ama anlamlı jestlerle de onun gönlünü yapabilir, birlikte huzur dolu bir gece geçirebilirsiniz.

6Kendi Aşk Filminizi Çekin

Erkek eşe doğum günü sürprizi nasıl yapılır, eşimin doğum günü yaklaşıyor ancak hala bir fikrim yok diye düşünüyorsanız öncelikle eşinizin filmlere ne kadar ilgili olduğuna bakın. Eğer eşiniz film izlemeye bayılıyorsa ona hayatı boyunca tüm detaylarına kadar hatırlayabileceği bir film çekebilirsiniz. Ne kadar amatör olursa olsun onun yüzündeki bir tebessüm için yaptığınızı bileceği için bu hediyeye bayılacak. Erkek eşe doğum günü sürprizi seçeneklerinden biri olan aşk filmi çekimleriniz için arkadaşlarınızdan da yardım isteyebilirsiniz. Onunla tanıştığınız zamandan bugünlere kadar geçen sürelere vurgular yapıp, yaratıcılığınızı konuşturacağınız filmin gösterimini dilerseniz evde dilerseniz de bir sinemada yapabilirsiniz. Seçim tamamen sizin.

7Piknik Yapın

Yeşilliklerin içerisinde eski Türk filmlerini andıran bir manzarasının baş rolleri olmak ister misiniz? Eğer bahar aylarındaysanız ve eşinizle temiz havayı solumak, kırlarda dolaşmak, papatyalardan taç yapmak istiyorsanız piknik sepetinizi hazırlamaya başlayın. Sürpriz doğum günü eşe bahar aylarında çok daha güzel seçenekler sunuyor. En sevdiğiniz yemeklerden tatlılardan oluşan bir piknik sepeti ve yanınızda biricik eşinizle birlikte kendinizi doğanın kollarına bırakabilirsiniz. Eşinizin doğum günü için aldığınız bir hediye varsa ona bunu verebilir, ilişkinizin dinamiğine göre farklı sürprizler de ekleyebilirsiniz. Hatta eşinizden önce piknik alanına giderek kendi piknik amsa ve sandalyelerinizden oluşan bir sunum hazırlayabilirsiniz. Eşe sürpriz doğum günü masası çiçeklerin içerisinde çok daha güzel olacak.

8Eşinizin Sevdiklerini Çağırın

Baş başa doğum günü kutlama fikri çok güzel ancak bu doğum gününde eşinizin uzun zamandır görmediği, hayatın karmaşasında görüşmeye vakit bulamadığı arkadaşlarını ve eskisi kadar ziyaret edemediği ailesini çağırın. Ondan habersiz yapacağınız bu planda eşe sürpriz doğum günü masası da hazırlayabilir sonrasında hep birlikte mutlu bir yemek yiyebilirsiniz. Eğer evinizde değil de farklı bir ortamda kutlama yapmak isterseniz bir kafe ya da restoranı tercih edebilirsiniz. Hem eşinizin doğum gününü kutlamak hem de özlem duyduğu sevdiklerini bu sayede bir araya getirmiş olacaksınız. Eşiniz bu sürprize çok şaşıracak.

9Şık Bir Yemeğe Çıkın

Erkeklerin eşlerine yapabilecekleri en güzel jestlerden biri de onu yemeğe çıkarmak olabilir. Baştan aşağıya şıklığın ve romantizmin olduğu bir akşam yemeğinde eşinize olan sevginizi bir kez daha ifade edebilirsiniz. Eşe doğum günü sürprizi seçeneklerinden biri olan akşam yemeği eşinizin hem çok hoşuna gidecek hem de o anlarda bir güneş gibi parlayacak. Eğer uzun zamandır baş başa bir yemek yemediyseniz bu yemek size ilaç gibi gelecek. Eşinize doğum günü sürprizi hazırlamak için illa ki uçuk fikirlere ya da bütçelere ihtiyacınız yok elbette. Eğer zaman probleminiz varsa ya da bütçeniz şimdilik şık bir yemek için uygunsa gönül rahatlığıyla eşinizi bu yemeğe çıkarabilirsiniz. Hatta sevgililik zamanlarınızda sıkça gittiğiniz bir yer varsa rezervasyonunuzu oradan yaptırıp eski anıları da yaad edebilirsiniz.

10Balonlarla Sürpriz Yapın

Hem romantik hem de eğlenceli bir sürprizi balonlarla yapabilirsiniz. Bir odanın içerisine ya da doğum günü sürprizini yapacağınız yere koymayın ama balonları bu defa. Biraz daha farklılık katarak kalıplaşan balon kelimesini yıkmanız mümkün. Uçan balonları kullanabileceğiniz bu sürprizde her renk için eşinize ayrı notlar verebilirsiniz ya da notlarınızı balonların içerisine koyarak bulmasını isteyebilirsiniz. Eğer bu seçenek hoşunuza gitmediyse eşiniz için aldığınız balonların üzerine birlikte dileklerinizi yazıp sonrasında gökyüzüne bırakabilir, romantik anlar yaşayabilirsiniz. Başka bir seçenekte ise bırakın balonlar tüm gün eşinizin elinde ahenkle dans etsin, siz de onu izleyerek keyiflenin.

11Ona Özel Defter Hazırlayın

Günlük tutma alışkanlığınız varsa eğer eşinizin doğum gününden yaklaşık bir ay öncesinde ona olan duygularınızı, düşüncelerinizi anlatın ve bunu her gün için yapın. Her yeni günde neler hissettiklerinizden onun için neler yaptığınıza kadar ilişkisiniz hakkında birçok konuda yalnızca yazarak düşüncelerinizi ifade edin. Hatta bu defteri birlikte geçirdiğiniz en güzel günlerden kalan fotoğraflarla süsleyebilirsiniz de. Anıların yazılarla ve görsellerle bir arada olacağı bu özel defter eşinizin açıp açıp okuyacağı bir baş ucu kitabına dönüşecek. Eşiniz hakkında birçok notu buraya bırakabilir, onun en sevdiği yönlerini yazabilir, sizi en mutlu ettiği anı bir kez daha hissedebilmek için o anları ve sizin o an neler hissettiğinizi yazabilirsiniz. Eşinizin doğum günü için hazırlayacağınız bu özel defterin içeriği tamamen sizin yaratıcılığınıza kalıyor. Bir de el yapımı bir paket yaparak eşinizin mutluluktan gözyaşlarına boğulmasını sağlayabilirsiniz.

12Ona Özel Video Çekin

Video hazırlamak ya da çekmek dendiği zaman akla daha klasik şeyler geliyor. Ancak bu sürpriz içerisine biraz yaratıcılık ekleyerek onu klasik olmaktan kurtarabilirsiniz. Bu videoda onu ne kadar çok sevdiğinizi, doğum gününü kutladığınızı falan söylemeyin. İlişkiniz boyunca yalnızca ikinize ait, ikinize özel olan yerlerden, o gün için neler düşünüp neler hissettiğinizi anlatan videolar çekebilirsiniz mesela. Onunla ilk kez öpüştüğünüz ya da ilk kez sevgili olduğunuz yerlere gidip o anı tekrar yaşıyormuşçasına duygularınızı eşinize video eşliğinde anlatabilirsiniz. Videolu seçenek olan eşe doğum günü sürprizi evde kutlama yapmak isteyenlerin de ilk tercihi. Çünkü videoları yalnızca ikinizin olduğu, sakin bir ortamda izlemeniz çok daha keyifli olur. Eşe doğum günü sürprizi evde yenilen yemek sonrasında projeksiyona yansıtılıp ya da bilgisayardan açılıp sunulabilir. Sürpriz sürecinde dilediğiniz gibi eklemeler yapabilirsiniz. Bu tamamen size kalmış.

13Bisiklet Turu Yapın

Havalar güzelse ve eşiniz bisiklet binmeyi, doğayla baş başa kalmayı seviyorsa doğum gününde ona bisiklet turu armağan edebilirsiniz. Bu sürpriz öncesinde çıkacağınız yola uygun bir bisiklet kiralamanız gerek. Kiralama işleminden sonraysa bisikletle çıkacağınız yolun rotasını çizin. Eğer eşiniz uzun zamandır böyle tatlı bir kaçamak yapmak istiyorsa bu sürprizinize çok sevinecek. En güzel manzaraya sahip olan yerlerde mola verebilir günün tadını an ve an çıkarabilirsiniz. Bisiklet turunuz sırasında vereceğiniz molalara küçük bir piknik de ekleyebilirsiniz. Termosunuza çay koyup, birkaç sandviç hazırlayıp çantanıza koymayı ihmal etmeyin. Mola vermek için durduğunuz zaman eşinizin dikkatini başka bir yere çekebilir, biraz ilerdeki yola bakıp gelmesini isteyebilirsiniz. Siz de bu süre içerisinde çantanızda bulunan eşyalarla aşk kokan bir piknik yeri hazırlayıp, eşiniz geldiği zaman onun doğum gününü kutlayacak şarkılar eşliğinde onunla dans edebilirsiniz. Pasta alamayacağınız için yanınıza bir dilim küçük ke alarak üzerine bir mum ekleyip doğum günü pastası yerine de tercih edebilirsiniz. Doğa, eşiniz, bisikletleriniz ve küçük piknik alanınızla eşinize en güzel doğum günü sürprizini hazırlamış olacaksınız.

TEILEN