Eşe Güzel Sözler – Eşlere Söylenecek En Güzel 50 Söz – Resimli Sözler

eşe güzel sözler

Eş hayatınızı paylaştığınız, hayattaki mutluluğunuzun olmazsa olmazıdır; ayrı bedenlerde tek olma halidir. Sizinle güler, sizinle ağlar. Kimse inanmazsa o inanır, kimse anlamazsa o bir bakışınızdan bir gülüşünüzden anlar derdinizin ne olduğunu… Varlığın yolunuza serer, ömrünü ömrünüze katar. Eşe söylenecek en güzel sözler bile bazen onun varlığının önemini anlatmakta yetersiz kalır. En sıkıntılı günlerinizde gece buz gibi yatağa girdiğinizde gelip tüm sıcaklığıyla ve sevgi ile sarılandır eş. Her derdinizin çözümü onda olmasa bile, dert ortağınızdır; huzuru onda bulursunuz. Çocuklarınızın anasıdır ya da babası… Alacağınız her kararda danıştığınız kişi odur, fikir birliği yapmadan içiniz asla rahat etmez. O mutsuzsa siz de mutsuzsunuzdur, o hasta ise siz de hasta… Kısacası insanın diğer yarısıdır eş, onsuz teksinizdir… İşte böylesi özel bir durumu olan eşlere güzel sözler ile hitap etmek, onların her daim kalbinizin tek sahibi olduğunu hissettirmek çok önemlidir.

Eşiniz ile sizin için önemli ve özel olan tüm günleri mutlulukla, sürprizler ile kutlarsınız. Bu özel günler, Sevgililer Günü, evlilik yıldönümü, tanışma yıldönümünüz ya da çocuk sahibi olduğunuz gün olabilir. Eşinize yapacağınız sürprizlerin yanında; yaşamınızdaki anlamını eşe en güzel sözler ile anlatmak isteyebilirsiniz… Derin duygularınızı, yaşam ortalığınızın kıymetini bildiğinizi göstermek isteyebilirsiniz. Eşinizin sizin için çok özel olduğunu düşünüyor ancak duygularınızı hangi kelimeler ile ifade edeceğinizi bir türlü kestiremiyorsanız “Eşe güzel sözler uzun uzun ne yazabilirim” diye soruyor ya da “eşe söylenecek güzel sözler” arıyorum diyorsanız yazımızın tamamını mutlaka okuyun! İşte eşe güzel sözler listemizde sizin için derlediklerimiz:

 • Güneşim, baharım, hayat ortağımsın. Çocuklarımın annesi, en güzel günlerimin mimarısın. Mutluluğumuz bir ömür sürsün, sevgiyle, huzurla, aşkla…

eşe güzel sözler

 • Dünyanın en yüce, en kutsal ve en önemli varlığısın. Benimle gülen, benimle ağlayanımsın. Allah ayırmasın, ne sıcak aşk yuvamızdan ne de birbirimizden…

eşe güzel sözler

 • Huzurumun, mutluluğumun, sevgimin yuvamdaki adı sensin. İyi ki seni bulmuşum bu hayatta; iyi ki sen varsın, kokun var aşk yuvamızın her yanında. Seni seviyorum bir tanem.

eşe güzel sözler

 • Peri masallarına çevirmeye geldin hayatımı, ömrüm boyunca bana eşlik ederek… İyi ki geldin, yuvam oldun, rüyam oldun, dünyam oldun. Sensiz tekim, sensiz yoksunum. Seviyorum seni evimin direği!

eşe güzel sözler

 • Canım, en kıymetlim, huzurum, bal böceğim, ama en önemlisi eşimsin… İşte bu kelimenin yerini başka hiçbir sözcükle dolduramam. Tıpkı yokluğunu dünya üzerindeki başka hiçbir şey ile dolduramayacağım gibi…

eşe güzel sözler

 • Aşkı, sadakati, hayatı öğretenim. Şu stres yüklü dünyada omzuna başımı koyabileceğim en rahat yastıksın…

eşe güzel sözler

 • Allah’a ne kadar şükürler etsem az, böylesine sevgi dolu böylesine naif bir eş verdi bana. Hayat yolculuğunda yolumuz bir ömrümüz birbirimizin olsun. Canım karım…

eşe güzel sözler

 • Önce aşkımdın, sonra sevgilim oldun, şimdi ise eşim. Ömrümüz boyunca sürecek mutluluğumuzun kaynağısın. Seni hiçbir zaman eksilmeyecek bir aşkla seviyorum. İyikimsin!

eşe güzel sözler

 • Mutlu olduğum tek yer kalbin, huzur bulduğum tek yuva sensin. İnsanın bir eşi oldu mu mutluluğu da huzuru da oluyormuş. Bana bu tarifsiz güzellikleri yaşattığın için teşekkür ederim.

eşe güzel sözler

Pokut Türküsü’nde de söylendiği gibi: “Şu yalancı dünyada/Her canlı bir eş arar/Taşın kalbi yok ama/Onu da yosun sarar.” Eş, kıymadığınız, kıyamayandır. İnsanın ta içidir, gözündeki yaşı silip kahkaha attırandır, neşe kaynağıdır. Yokluğunda kokusuyla avunursunuz; sıcaklığını ararsınız, bir yumru saplanır boğazınıza yutkunamazsınız. Bakmalara doyamaz, sarılmadan uyuyamazsınız. Her geçen yılda biraz daha sizden bir parça haline geldiği için yokluğunda kanadı kırık kuşa dönersiniz. Hayatta gitgide “ona” benzemenize tahammül edebileceğiniz yegane insandır eş. Sevginiz, hisleriniz bu kadar yoğun ve özelken, yoğun çalışma ya da yorucu şehir temposu nedeniyle eşinizi ihmal ediyormuşsunuz hissine kapılabilirsiniz. İşte bu noktada eşe söylenecek en güzel sözler yardımınıza koşacaktır. Hiç beklenmedik bir anda kendinizi en doğru ve en güzel mesajlarla sevdiğiniz insana hatırlatmak için eşe yazılan güzel sözler arayışına girebilirsiniz. “Yapmacık olmasını istemiyorum, o yüzden kısa da olsa duygularımı güzel sözcüklerle anlatmam benim için yeterli” diyorsanız merak etmeyin; eşe en güzel sözler kısa olarak da ifade edilebilir. Sizin için derlediğimiz, birbirinden özel eşe söylenecek güzel sözler yazımızın tamamını okuyun, “Eşe en güzel sözler ne olabilir” sorunuzun cevabını bulacak ve pişman olmayacaksınız.

 

Eşe yazılan güzel sözler illa yüz yüzeyken söylenmesi gereken sözler değildir. Eşe güzel sözler resimli olarak da etkili olur. Eşinizin ofiste canının sıkkın olduğunu bildiğiniz bir günde, ona hem fotoğraflı hem de duygusal bir mesaj içeren bir gönderim yapabilirsiniz. Örneğin daha önce çekilmiş olduğunuz ama eşinizin görmediği bir fotoğrafı, kısa mesaj olarak ona yollayabilirsiniz. Fotoğraf ile birlikte her zaman onun yanında olduğunuzu ve onu çok sevdiğinizi anlattığınız eşe güzel aşk sözleri, eşinizin moralini yerine getirecektir; hiç şüpheniz olmasın.

 • Kokusuyla hayat bulduğum, sıcaklığıyla huzur bulduğum canım eşim. Beni güvenli limanım sensin. Sen yanımda olduğun sürece, hiçbir fırtına, hiçbir dalga beni alabora edemez bu hayatta. Seni seviyorum.

eşe en güzel sözler

 • Sen mutlu ol diye etrafında pervane olduğum, saçını okşadığım, ütüsünü yapıp çamaşırını yıkadığım, aşık olduğum adamsın! İyi ki varsın, benim canımdan çok sevdiğim eşimsin.

eşe en güzel sözler

 • Gönlümün sultanı, gökyüzünde parlayan yıldızımsın. İlk kez seni sevdi bu yürek, seni seçti eşim ol diye. Bu ömür seninle bitecek. Bu gönül seni sevdi başkasını sevemez artık… Ellerimiz bir gün bile ayrılmasın, dayanamam.

eşe en güzel sözler

 • Aşkımın, hayatımın ortağı. Ruhumun eşi olduğun için sana ne kadar teşekkür etsem az.

eşe en güzel sözler

 • Dünyalar kadar kudretli evin asıl direğisin! Ömrümü sana adadım, seni kendimden çok seviyorum. Diğer yarım değilsin, tamamımsın, her şeyimsin.

eşe en güzel sözler

 • Kendimi şanslı hissettiğim tek şeysin şu hayatta. Ömrümü paylaştığım canımın yarısı seni çok ama çok seviyorum. Bir tanemsin.

eşe güzel aşk sözleri

 • Bakarken yüreğimin kabardığı, gözlerimden gözlerine yüreğimin aktığı kadın! Yaşama sebebimsin. Ölmeden kaybetmem seni!

eşe güzel aşk sözleri

 • Yalnızlık Allah’a mahsus derler, ama senin gibi bir eş bu dünyada kimseye nasip olmadı olmayacak! İyi ki evlenmişim dememin sebebi, aşkımsın… Canımsın, canımdan ötesin…

eşe güzel aşk sözleri

 • Sevmek, sevilmek bir tek seninle güzel. Sakındığı, sevdiğim, bakmaya kıyamadığım, güzel yârim…

eşe güzel aşk sözleri

 • Çocuklarımın annesi, sabahları uyandırmaya kıyamadığım, eşim, dert ortağım. Ne şanslı bir adamım ki bir kuş misali sana kondu bu gönül. Seni seviyorum ve bir tek sen diyorum!

eşe güzel aşk sözleri

Aile kurduğunuz diğer tekinizdir eş. Sığındığınız bir limandır; dünyanın bir ucunda yaşasanız da vatanınızı yaşatır size. En yakın dostunuz, sevgiliniz, evinizdir. Sizi herkesten çok önemsediğinden adınız gibi emin olursunuz. Kimse kusursuz değildir ama ruhunuzu tamamlaması için seçtiğiniz diğer kişidir. Bu nedenle eşinize sık sık güzel sözler söylemeyi, onun sizin için ne kadar kıymetli olduğunu anlatmayı asla ihmal etmeyin. Eşe söylenen güzel sözler gönlünüzdeki sevgiyi karşı tarafa yansıtmanın en romantik yollarından biridir. Sevgi paylaştıkça çoğalır, eşe en güzel sözler kısa da olsa uzun da olsa sevgi yüklü olduğundan sık sık söylediğinizde eşiniz ile birbirinize bağlılığınızın giderek artacağına siz de şahit olabilirsiniz. Hayat bu, herkesin ilişkisinde zaman zaman sorunlar olabilir, çiftler birbirine kızabilir. İlişkilerinde zor günler yaşayan çiftler, eşe güzel anlamlı sözler ile birbirlerinden özür de dileyebilir. Evden çıkmadan önce bir tartışma yaşadığınız eşinize akşam eve gelirken bir demet gül alabilir, güllerin arasına iliştireceğiniz romantik bir not ile gönlünü alabilirsiniz. Eşlere güzel sözler hem sizin hem de sevdiğiniz, hayatınızı paylaştığınız insanın keyfini yerine getirecektir. Birbirine sevgi dolu sözlerle hitap eden çiftlerin, zorlu ve gergin durumlarla daha kolay başa çıkabileceklerine hiç şüpheniz olmasın.

 

Gül alacak kadar vaktiniz yoksa ve acilen kendinizi affettirmeniz gerektiğini düşünüyorsanız, eşe yazılan güzel sözler içerikli mesajınızı sosyal medya üzerinden de yazabilir ve eşinizi gönderinizde etiketleyebilirsiniz. Fotoğraf olarak da ikinize ait romantik bir kare ya da kocaman bir kalp veya da kıpkırmızı çiçeklerin bulunduğu stok bir fotoğraf tercih edebilirsiniz. Merak etmeyin, bu hamleniz eşinizin yumuşamasını sağlayacak, özellikle de eşe güzel sözler resimli olarak paylaşıldığında eşiniz sizi akşam evde şefkatle karşılayacaktır. İşte ister aranız açık olsun isterse de hiçbir sorununuz olmasın sevdiğiniz insana yöneltebileceğiniz birbirinden özel eşe söylenen güzel sözler:

 

 • Yanlış yaptığım, hatalı olduğum zamanlarda da sev beni. Korktuğumda sımsıkı sar. Olur da bir hata yapıp uzaklaşmak istersem, yüreğimden tut beni. Benim bu hayatta ihtiyacım olan tek şey; sensin aşkım.

eşe güzel anlamlı sözler

 • Bakmaya doyamadığım yüzünün güzelliği, ruhunun aynası. Sensiz, seni bir gün görmeden yaşayamam. Evim sensin, iyikilerimin toplamı sen!

eşe söylenen güzel sözler

 • Altından kalkamayacağım en kötü zorlukları aşmaya çalışırken o koskoca yüreğinle hayata bir kez daha bağlandın beni. Şu hayatta en mutlu yıllarımızı sevginle, fedakar tavrınla inşa ettin. İyi benim eşimsin. Dünyanın en şanslı adamı benim!

eşe yazılan güzel sözler

 • Eve her gelişimde çiçek kokunla karşılıyorsun beni. O kapıyı hep seni aç, evimsin, yuvamsın.

eşe en güzel sözler kısa

 • Benim dünyam seninle güzelleşti. Her yanımı sardı aşkının ateşi. Zannetme ki gözlerim sana baktıkça bıkacak. Bedenim ölse de ruhum sende kalacak…

eşe güzel sözler kısa

 • Bakmalara doyamıyor, sarılmadan uyuyamıyorum… Her geçen gün biraz daha sen doluyor yüreğim. Ayrı bedenlerde tek aşkla yaşıyoruz. Dilerim bir ömür böyle geçsin. Seni seviyorum.

eşlere güzel sözler

 • Seninle evlendiğimden beri bir kez pişman oldum. Neden diye sordum kendime… Neden daha önce evlenmedin bu kadınla? Sende bulduğum mutluluğu daha önce hiç yaşamadım. Şimdi hep bir geç kalmışlık hissi var içimde. Umarım sana doymadan göçüp gitmem bu hayattan. Canımsın, sevdiğimsin, bir tanemsin.

eşlere güzel sözler uzun

 • Aşkım, ayrı bedenlerde tek olduk seninle… Tüm mevsimleri bir günde, bütün yılları bir mevsimde yaşamaya razıyım seninle… Daha nice zamanları beraber geçirmek dileğiyle; seni seviyorum canım karım!

 • Gece buz gibi yatağa girdiğimde gelip tüm sıcaklığınla ve sevginle sarılanımsın. Sensiz bir hayatı yaşamak bir yana düşünmek ne mümkün! Sevmek ve sevilmek seninle güzel hayatım. Aldığım her nefes kadar önemlisin…

eşe romantik güzel sözler

 • Anılarımız, umutlarımız ve hayallerimiz senin sayende hep huzur dolu. Hayatıma girdiğin güne şükürler olsun. Hayatımın anlamısın, iyi ki varsın!

eşe aşk dolu güzel sözler

Eşe güzel sözler söylemek için illa ki özel bir günü kutluyor olmanıza gerek yoktur. Sevgililer Günü ya da evlilik yıldönümü olmasına da gerek yoktur eşe güzel anlamlı sözler söylemek için. Aşkınızı, sevginizi, bağlılığınızı her zaman, her aklınıza geldiğinizde eşe güzel aşk sözleri ile ifade edebilirsiniz. Böylelikle ilişki bağlılığınız güçlenir ve eşiniz kendisini gerçekten özel hissedebilir. Eşe güzel sözler uzun olarak da tercih edilebilir, böyle bir isteğiniz varsa sevdiğiniz insana el yazınızla bir mektup da kaleme alabilirsiniz.

TEILEN