Evlilik Tebrikleri – Düğün, Nişan Evlilik Tebrik Mesajları

Bir evliliği tebrik etmek için mesaj göndermek, düğüne gitmemişseniz yapabileceğiniz bir eylemdir. Eğer evlenen çift yakınınızsa, ancak siz düğünlerine gidememişseniz, evlilik tebrik mesajları kullanarak evliliklerini tebrik edebilirsiniz. Bunun yanında eğer evlenen kişiler çok yakınınızsa ve hediye göndermeniz gerekiyorsa da evlilik tebriklerinden yararlanabilirsiniz. yararlandığınız tebrik mesajları ile çiftin gönlünü alabilir, anlamlı bir hediyeye daha da anlam yükleyebilirsiniz. Özellikle evlenenlerden iki tarafı da tanıyorsanız, sizin göndereceğiniz mesajlar daha da anlamlı bir hal alacaktır. Mesajlarınızı okuyacak çift için özenle hazırlamalı, onların hakkında duygularınızı kağıda dökmelisiniz. Yazacağınız mesajların samimiyeti ve düzeni çok büyük önem taşır. Eğer samimiyetsiz mesajlar yazarsanız, çift bunu mutlaka anlayacaktır.

Evliliği kutlamak için yazacağınız mesajlar, belirli bir düzende yazılmış olmalıdır. Güzel bir evlilik tebrik mesajı işinizi görecek uzunlukta olmalıdır. Gereğinden fazla uzun ya da fazla kısa bir mesaj, okuyan için sorun haline gelebilir. Ancak evlenenlerden birinin ya da ikisinin çok yakın arkadaşınız olması durumunda evlilik tebrik mesajı resimli olarak kullanılabilir. Bu sayede kullanacağınız mesajın etkisi artar ve sizin için de rahatlatıcı bir deneyim olur. Ayrıca kişiler, çok yakından tanıdıkları çiftlerin evlilik yıldönümlerinde de mesaj gönderebilmektedir. Bu tür evlilik yıldönümü tebriklerinde  de aynı kurallara dikkat edilmeli, kişilerin yakınlık dereceleri de göz önüne alınarak özenle  hazırlanmış mesajlar iletilmelidir.

Yakın Arkadaşın Evliliğine Gönderilecek Tebrik Mesajları

Yakın arkadaşınız evlenmiş, ancak siz düğününe gidememiş olabilirsiniz. Bu durumda yapmanız gereken, bir evlilik tebrik kartı ile durumu toparlamaya çalışmak olmalıdır. Bu şekilde gidemediğiniz düğün için kendinizi affettirebilirsiniz. Aynı zamanda düğüne gitmiş olsanız dahi, alacağınız düğün hediyesini daha anlamlı hale getirebilirsiniz. Çocukluk arkadaşınız ya da yakın dostunuz evlenmişse, evlilik tebrik mesajı seçeneklerini sizlerle paylaşıyoruz!

 • Kardeşlik için kan bağın olması gerekmez sevgili dostum. Sen kalbimde en değerli yere sahipsin. Sen benim kan bağım olmayan kardeşimsin. En yakın dostum ve sırdaşımsın. Bu yüzden, şimdi senin evliliğinde sana mutluluklar dilerken, içimde hafif bir hüzün var. Yaşamın boyunca mutlu olmanı, tuttuğun eli bırakmamanı diliyorum. Evliliğin hayırlı olsun kardeşim.

evlilik tebrik mesajları

 • Bu kısa yaşam yolculuğunda ruh ikizini bulman beni çok mutlu etti. Artık içim rahat ve can yoldaşımın asla yalnız yürümeyeceğini biliyorum. Evliliğin için seni kutlarım can dostum.

evlilik tebrik mesajları

 • Evlenmen demek, bundan sonraki her adımını atarken düşünmen gereken bir insanın varlığı demek. Şimdi seni bırakırken içim rahat. Artık sana göz kulak olacak, seni düşünecek biri var yanında. Tuttuğun eli hiç bırakma can dostum.

evlilik tebrik mesajları

 • Hayatta diğer yarını bulmak, Helen 2 milyar kişi içinden, çok zor. Zoru başardın kardeşim. Tebrik ederim.Evliliğin cennet olsun.

evlilik tebrik mesajları

 • Her sabah neşeli kahvaltılara uyanacağın, her gün merakla aranacağın, her gece koşarak evine döneceğin bir evlilik diliyorum kardeşim. Adımını attığın her bahçede güller yetişsin. Evliliğin bereketli olsun.

evlilik tebrik mesajları

 • Kıymetli dostum, çocukluğumuzu geçirdiğimiz son yer, senin nikah salonun. Artık çocukluk yok. Büyük bir yetişkin olarak sana dünyada cenneti yaşatacak bir evlilik diliyorum.

evlilik tebrikleri

 • Zorluklar yaşansa da sarılıp yürüyeceğiniz, fırtınalarda kol kola her rüzgarı aşacağınız bir evliliğiniz olsun. Canım dostum, evliliğini en içten dileklerimle tebrik ediyorum.

evlilik tebrikleri

 • En yakın arkadaşın olarak içinden geçenleri bilmenin gururunu yaşıyorum. Şimdi evlendiğin kişiye ne kadar aşıksan, on yıllar sonra da aynı aşkla bakacaksın ona. Allah aşkınıza zeval vermesin. Evliliğini tebrik ederim canım arkadaşım.

evlilik tebrikleri

 • Yıllar aynı kalmayacak kardeşim. Zaman geçecek ve yaşlanacaksın. Takma diş kullanmaya başladığında dahi yanında kalacak birini buldun, bu yüzden şanslısın. Mezarlarınızın yan yana yapılmasını isteyecek kadar çok sevin birbirinizi. Evliliğin herkese örnek olsun can dostum.

evlilik tebrikleri

Arkadaşlara Gönderilebilecek Evlilik Tebrik Mesajları

Çok da yakın olmasanız dahi, bazı arkadaşlarınıza evlilik tebrik mesajı göndermek zorunda kalabilirsiniz. Arkadaşa evlilik tebrik mesajları gönderirken, yakınlığı ayarlayamadığınız için zorlanabilir, ne diyeceğinizi bilemezsiniz. Özellikle arada kalmış, arafta bir arkadaşlığınız varsa, düğüne gidip gitmemek bile sorun haline gelir. Bu durumda yapmanız gereken, evlilik tebrik mesajları ile durumu kurtarmak olmalıdır. Mesafesi iyi ayarlanarak söylenmiş bir mesaj, sizi düğüne gitmemiş olmanın ağırlığından kurtarır. Arkadaşlar için en güzel evlilik tebrik mesajları sizlerle!

 • Girdiğin yol, uzun ve meşakkatli olabilir. Ama evlilik, dünyada cenneti yaşamanın tek yoludur. Evliliğini tebrik ederim arkadaşım.

evlilik tebrikleri

 • Her sabah uyandığında göreceğin yüze minnettar kalacağın bir evliliğin olsun arkadaşım. Bir ömür mutluluklar dilerim.

evlilik tebrik mesajları kısa

 • Ömrü çiçek bahçesine çevirecek bahçıvanı bulmak mutluluk verir. Ömrün çiçek bahçesine dönsün arkadaşım. Evliliğini tebrik ederim.

evlilik tebrik mesajları kısa

 • Arkadaşım, saygıda kusur etmeyeceğin, sevgide eksik görmeyeceğin bir evliliğin olsun. Her katlanarak mutluluğun artsın. Evliliğin daim olsun.

evlilik tebrik mesajları kısa

 • Hayatın zorlukları karşısında birlikte dayanacağınız biri ile birlikte olmanın huzurunu yaşa hep. Arkadaşım, evliliğini tebrik ederim. Dilerim zorluklar ellerinize değmeden geçer.

evlilik tebrik mesajları kısa

 • Hayatın ritminde durup dinlenebileceğin insanı bulmak ne güzel. Nefesleriniz ritim tutsun birbirine. Sözleriniz türkü olsun üzerinizde. Evliliğiniz hayırlı olsun arkadaşım.

evlilik tebrik mesajları kısa

 • Her saniye seninle aynı nefesi soluyacak kişiyi bulmak büyük marifet! Evliliğin ömürlük olsun arkadaşım.

evlilik tebrik mesajı

Kardeşe Gönderilecek Evlilik Tebrik Mesajları

Kardeşe evlilik tebrik mesajı göndermek, düğün sırasında düğüne katılamamanız durumunda yapılabilir. Bunun yanında hediye gönderdiğinizde, hediyenin yanına da evlilik tebrik kartını yerleştirebilirsiniz. Bu sayede kardeşinizin en mutlu gününe dair bir jest yapmış olursunuz. Kardeşler için evlilik tebriklerini sizler için derledik!

 • Nikah masasına oturacak kadar büyümüş olduğuna inanmak çok zor! Oysa düne kadar kaçan topunun peşinden ağlıyordun. Seni çok seviyorum kardeşim. Evliliğin bereketli olsun.

evlilik tebrik mesajı

 • Artık gönül rahatlığıyla yalnız bırakabilirim seni. Nasıl olsa bilirim yalnız kalmayacaksın. Evliliğin bereketli, hayırlı olsun. Eşin her an mutluluk nedenin olsun kardeşim.

evlilik tebrik mesajı

 • Eşinin saçlarına hep papatyalar tak kardeşim. Eşinin gönlünü kırma. Her sabah bir neşeli günaydına uyandır, her akşam her şey güzel olacakla uyut. Eşinin gönlünde hep saltanat senin olsun kardeşim. Evliliğini tebrik ederim.

evlilik tebrik mesajı

 • Hayatının aşkını bulduğunda dünyanın en mutlu insanı oldum. Evlendiğinde ise dünyanın en yaşlısı gibi hissettim. Her güne bir cennette uyanman dileğiyle kardeşim. Evliliğini tebrik ederim.

evlilik tebrik mesajı

 • Güzel gülüşlü kardeşim, evliliğin gülüşüne daha da sıcaklık katsın. İyi ki varsın.

arkadaşa evlilik tebrik mesajları

 • Uyandığımda yanımdaydın, uyuduğumda yanımdaydın. İlk gülüşümde yanımdaydın, ilk ağlamamda benimleydin. Şimdi evliliğinde ben senin yanındayım. Bereket evinizden hiç ayrılmasın.

arkadaşa evlilik tebrik mesajları

 • Kardeşim, senin her halini ben bilirdim. Bir tek seni aşık görmemiştim. Şimdi aşık halini bilmenin mutluluğu içindeyim. Eşine hep sevgi ile bak, hep aynı aşkla kal.

arkadaşa evlilik tebrik mesajları

 • Canım kardeşim, canımdan öte can yoldaşım. Şimdi sen evlenirken içimi kaplayan hüznü saklıyorum. Sen mutlu olacaksan bu hüzün bile güzel bana. Ömrün eşinle dünyanın en güzel yaşamı olsun. Evliliğin ömürlük olsun.

arkadaşa evlilik tebrik mesajları

 • Dünyanın en tatlı kardeşi, sana benden başkası tatlı diyecek diye kıskanıyorum. Buna rağmen senin mutluluğunda mutlu olmanın heyecanı içindeyim. Seni çok seviyorum kardeşim. Evliliğin hayırlı olsun.

arkadaşa evlilik tebrik mesajları

TEILEN