Evlilik Yıldönümü Sürprizleri, Romantik 20 Yıl Dönümü Sürprizi

evlilik yıldönümü sürprizleri

Heyecanla beklediğiniz o gün çok geldi hatta üzerinden bir yıl geçti. Eşinizle aile olmanızın yıldönümünde ona nasıl bir sürpriz yapacağınız konusunda kafanız karışıksa tam da yerindesiniz. En sevdiği yemeklerin, en sevdiği yerlerin ve en sevdiği aktivitelerin listesini şimdiden yapmaya başlayabilirsiniz. Çünkü evlilik yıldönümü sürprizleri bu bilgilerle çok daha anlamlı, çok daha güzel oluyor. Birlikte bir hayat geçirmeye karar vermenizin yıldönümünde evlilik sürprizleri ile gününüzü güzelleştirebilirsiniz.

1Romantik Bir Akşam Yemeği

Belki de kulağa çok klasik geliyor ancak mutlaka yapılması gereken sürprizlerden biri. Akşam yemekleriniz sıradanlaşmaya, hatta yalnız yemek yemek için bir araya geldiğiniz anlar olmaya başladıysa romantik bir akşam yemeği hem bunu ortadan kaldırabilir hem de ikiniz için değişiklik olabilir. Yıldönümü sürprizleri arasında belki en bilineni ancak en yanlış uygulananı romantik akşam yemeği. Hazırlayacağınız sürpriz yalnızca bir restorandan yer ayırtmakla bitmemeli. Eşinizin en sevdiği yemekleri o akşam menünüze dahil edip, ona küçük notlar yazıp masanızı zenginleştirebilirsiniz. Sürprizin gerisindeki detayları tamamen sizin yaratıcılığınız besleyecek.

2Uçak Bileti

İki uçak bileti ve kocaman bir gülümseme. Yıldönümü sürprizleri uzak yerlere gidilen aracılarla da yapılabilir. Eğer eşinizin uzun zamandır gitmek istediği bir yer varsa ve bu yere gitme fırsatını yakaladığınız an evlilik yıldönümünüze çok yakınsa hatta o gündeyse hiç düşünmeden o uçak biletini alın. Hem bu sürprizle onu ne kadar çok sevdiğinizi gösterebilir hem de hayallerini gerçekleştirmesini sağlayabilirsiniz. Hatta uçak biletlerini eşinize vermeden önce ona birkaç küçük sürpriz daha yapabilir, anında tadını çok daha güzel çıkarmasını sağlayabilirsiniz.

3Romantik Bir Piknik

Herkesten uzak, kuş cıvıltıları arasında, doğanın içerisinde evlilik yıldönümünüzü kutlamaya hazır mısınız? Ancak bu sürpriz öncesinde kesinlikle eşinize durumu fark ettirmemeniz şart. Sonra tadı kaçabilir. Yıldönümü sürprizleri bayana yapıldığı zaman bu seçeneği çok daha süslü kılmak da mümkün elbette. eşinizin haber yokken bir piknik alanı oluşturmanız ve eşinizle birlikte buraya geldiğinizde her şeyin hazır olması gerekiyor.  Bu nedenle biraz daha çaba sarf etmeniz ve arkadaşlarınızdan yardım almanız gerekebilir. İçerisinde pikniği barındıran yıldönümü sürprizleri bayana yapılacaksa eğer piknik yerinin balonlarla kaplanması da bir alternatif olabilir. hatta balonların içerisine küçük notlar iliştirip sonrasında eşinizin bu notları okumasını sağlayabilirsiniz.

4 Keyifli Bir Tatil

Tatilin sürprizi de sürpriz olmayanı da çok güzel zaten. Bu nedenle eşiniz sürprizinize bayılacak. Ancak öncesinde halletmeniz gereken bir takım pürüzler var elbette. Tatil içeren evlilik yıldönümü sürprizleri erkeğe yapılacaksa eğer öncelikle iş durumunun ayarlanması  ve alınacak izinlerin onun haberi olmadan yapılması gerek. Ya da bir hafta sonu kaçmağı olarak da düşünebilir bu sürpriz. Ardından tatil rotasını çizmek ve bavulları hazırlamak kalıyor. Yola çıkacağınız ana kadar eşinize hiçbir şey belli etmezseniz eğer bu tatil ona gerçekten tam bir sürpriz olacak. İzin almakla uğraşmadığı, bavul hazırlamadığı bir tatil yolunda olduğunu öğrenince mutluluktan havalara uçması mümkün. Evlilik yıldönümü sürprizleri erkeğe yapılacaksa tatil teması kesinlikle göz önünde bulundurulmalı.

5Kartlı Yönlendirmeler

Eşinizle birlikte geçirdiğiniz ilk yılın kutlamasına biraz da gizem katmak ister misiniz? 1. Evlilik yıldönümü sürprizleri arasında yer alabilecek bu fikir hem kadın hem de erkek için uygun. Ancak öncesinde biraz hazırlık gerektiriyor. Her şeyi organize ettikten sonra eşinizeyse yalnız kartlı yönlendirmeleri izlemek kalıyor. Örneğin eşiniz çalışıyor ve belirli saatlerde işten çıkıp eve geliyor. Siz de kendinizi bu saate göre ayarlayabilirsiniz. Yatak odanızın içerisine renkli fon kartonlarından dilediğiniz gibi notlar bırakabilirsiniz. Dolapların üzerine ‘’beni aç’’ notları ekleyip ardından dolap içerisine hediyelerinizi bırakabilir bunu odanın durumuna göre birçok alanda yapabilirsiniz. Eşinizin her notta mest olacağında emin olun, bu sürpriz çok hoşuna gidecek. Elbette sürprizi zenginleştirmek sizin elinizde. En son bulmasını sağlayacağınız notta yemek yiyeceğiniz yerin adresini verebilir, 1 evlilik yıldönümü sürprizleri ile heyecan dolu bir gün yaşayabilirsiniz.

6Lunapark Jetonu

Bir kutu dolusu lunapark jetonunu eşinize evlilik yıldönümünde verebilir sonrasında yüzündeki mutluluğa hayran kalabilirsiniz. Evlilik yıldönümü sürprizleri kadına yapılacaksa eğer bu seçenek belki de en uygunu olabilir. çocuk ruhlu ve lunaparklara hayran bir eşiniz varsa evlilik yıldönümünüzde onun çocuklar gibi şen olmasın sağlayabilirsiniz. Eşinizle birlikte sizde çocuk olabilir o gecenin harikalar diyarındaymışçasına geçmesini sağlayabilirsiniz. Eğer uzun yolculuklara zamanınız yoksa ve yapabileceğiniz sürpriz için kısıtlı bir vaktiniz varsa lunapark fikrini kesinlikle değerlendirmelisiniz. Evlilik yıldönümü sürprizleri kadına yapılacağı zaman çok daha eğlenceli bir hal alıyor, bu bir gerçek.

7Bisiklet Turu

Bu sürprizin hava koşullarıyla yakından ilgisi olduğu için bir süre hava durumlarından gözünüzü ayırmayabilirsiniz. Eğer İstanbul ya da yakınlarında oturuyorsanız Adalar’a dilediğiniz gibi bir tur yapabilir, günün çok daha anlamlı olmasını sağlayabilirsiniz. Şehrinizde deniz varsa bisiklet turu rotanızı deniz kenarında çizebilir, tüm gün denizi izleyerek pedallamanın tadına varabilirsiniz. Bisiklet turu öncesinde bisiklet kiralamadan mola zamanlarında yiyeceğiniz sandviçlere kadar ayarlama yapmanız gerekiyor. 1. evlilik yıldönümü sürprizleri arasındaki bu seçenek hem kendinizi doğaya bırakmanızı hem de sıradan günlerden ayrı bir gün geçirmenizi sağlayacak.

8Evde Akşam Yemeği

Her akşam yediğiniz yemekten farklı bir konsept hazırlayacak 1. evlilik yıldönümü sürprizleri seçeneklerine bir ekleme daha yapabilirsiniz. Eşinizin eve gelmesine yakın tüm ışıkları kapatıp evde kimsenin olmadığını düşünmesine sağlayabilir sonrasında özenle hazırladığınız masayı gördüğü an şaşırmasını izleyebilirsiniz. Bir de masanızın üzerine kokulu mumlar ve gül yapraklarıyla donatırsanız klasik de olsa mükemmel bir sonuca ulaşmanız mümkün. Evde hazırlayacağınız yemekten dans için oluşturacağınız müzik listesine kadar her şey size kalıyor. O gün en güzel evlilik yıldönümü sözleri ile eşinizi mutlu etmeyi de unutmayın.

9Eşiniz Adına Bağış

Belki de eşiniz için süslü sofralar kurmanıza, çeşit çeşit hediye almanıza gerek yok. Belki de tüm bunları da yapıp onun gönlünden geçeni de yapabilirsiniz. Seçim tamamen sizin. 1 yıldönümü sürprizleri arasında manevi değeri en yüksek olan bu seçenek eşinizin mutluluk gözyaşlarına neden olabilir. herhangi bir kuruma eşiniz adına bağış yapıp sonrasında bağış kartını ona hediye edebilirsiniz. bu sayede hem eşinizin gönlünü hoş edip hem de başka insanlara fayda sağlamanız mümkün. Dilerseniz şık bir akşam yemeğinde 1. yıldönümü sürprizleri arasında yer alan bu fikir sonrasında verilen kartı şık bir kutu içerisinde eşinize armağan edebilirsiniz.

10Evcil Hayvan

Hem erkek hem de kadın için yapılabilecek bir sürpriz daha. Eğer eşiniz hayvanları çok seviyorsa ve sizin de bir havyana bakabilecek durumunuz, zamanınız ve yeriniz varsa evlilik yıldönümünüzde ona en sevdiği evcil hayvanlardan birini hediye edebilir, hayvan dostlarımızdan birine de yuva olabilirsiniz. Ancak bu sürprizi yapmadan önce kesinlikle uzunca düşünmeniz gerek. Tatlı evlilik yıldönümü sözleri ile eşinizi yeni dostuyla tanıştırabilirsiniz. Çok iyi arkadaş olacaklarından eminseniz bu sürpriz tam da size göre.

11Deniz Kenarında Bir Gece

Mevsim yazsa, hava ışıl ışılsa ve tüm koşullar uygunsa deniz kenarında sabahlama fikrini evlilik yıldönümü için uyarlayabilirsiniz. Belki de sevgiliyken en çok yaptığınız aktivitelerden biriydi bu. Şimdi de evlilik yıldönümünüzde yaparak eskiyi tatlı bir şekilde hatırlayabilir, tüm gece yıldızların ve dalga seslerinin arasında huzur bulabilirsiniz. Yanınıza battaniye ve piknik malzemeleri de alarak ortamı daha da romantik bir şekle getirmeniz de mümkün. Deniz kenarında geçireceğiniz gece için en sevdiğiniz atıştırmalıkları da hazırlayabilirsiniz.

12Kamp

Bir gecenizi yıldızların altında geçirmek, doğayla iç içe olmak ve ateşin etrafında doyasıya şarkılar söylemek için kamp kurabilirsiniz. Bu defaki evlilik yıldönümü hediyeleri neden kamp malzemelerinden oluşmasın ki? Eğer iş hayatı yüzünden uzun uzun tatillere çıkma şansınız yoksa, bir gecelik kaçamaklara dahi hasretseniz şehrinizin en yakın kamp alanlarına göz atarak sürprizinizi hazırlayabilirsiniz. Hem eşinizin hem de sizin dinlenmesini sağlayacak olan bu sürpriz oldukça neşeli zamanlar geçirmenizi sağlayacak.

13Yamaç Paraşütü

Eğer eşiniz maceraya düşkün biriyse ve her yeni gün onun için yeni bir heyecansa bu sürpriz tam da ona göre. Yamaç paraşütü yapılan yerlerden randevu alarak evlilik yıldönümünüz için hazırlık yapabilirsiniz. Gökyüzünün maviliklerinden kaybolup giderken eşinizden daha mutlusu olmayacağından emin olun. Hem farklı bir deneyim hem de hava değişimi hem de evlilik yıldönümü kutlaması. Bu sürpriz birçok seçeneği de içerisinde barındırıyor resmen. Hiçbir evlilik yıldönümü sürprizi bu kadar heyecanlı olmamıştı.

14Tekne Turu

Şehriniz tekne turu için müsaitse ve sizin de buna vaktiniz varsa, hava koşulları da uygunsa mavi denizin ortasında eşinizle aşk dolu saatler geçirebilirsiniz. Yaz mevsimi için tekne turu fikriniz varsa teknenizin rotasını en güzel koyardan oluşturarak şahane bir evlilik sürprizi yapmanız mümkün. Berrak sulara her atlayışınızda hem kendinizi hem de eşinizin şımartabileceksiniz. Ancak mevsim denize girmek için pek elverişli değilse yalnızca gezinti de yapabilirsiniz. Eşiniz için aldığınız evlilik yıldönümü hediyeleri de sürprizin çok daha güzel olmasın sağlayacak tabi. Bu sürpriz sayesinde baş başa olmanın tadını çıkarabilirsiniz.

15Dans Kursu

Eşinizin ve sizin adınıza bir dans kursuna kayıt yaptırıp evlilik yıldönümünde ona kayıtlarınızı göstererek şaşırmasını sağlayabilirsiniz. Hem birlikte vakit geçirebileceğiniz hem de yeni bir şeyler öğrenebileceğiniz bu sürpriz sayesinde eşinizi çok mutlu edebilirsiniz. Üstelik uzun zamandır dans kursuna gitmek gibi bir hayali varsa kesinlikle bu seçenekten başkasına göz atmayın. Şık bir akşam yemeğine çıkıp, sonrasında artık birer dans kursu öğrencileri olduğunuzu eşinize açıklayabilirsiniz. Bu sürprizin yanına bir hediye daha almak isterseniz eşinize uygun dans ayakkabısı olabilir. Elbette bu hediye fikrini kadına mı erkeğe mi alınacağı ve gidilecek olan dans kursunun ne olduğu belirleyecek.

16Film

Film dendiği an bir sinema gecesi aklınıza gelse de düşündüğünüz gibi değil. Kendi aşk filminizi eşiniz için çekebilirsiniz. Başrolünde sizin oynayacağınız bu filmde eşinize söylemek istediklerinizi tek tek söyleyebilirsiniz. Evlilik yıldönümünüze özel çekimler yapabilir, birlikte vakit geçirdiğiniz yerlere gidip her yerinde sizdeki önemini bir kez daha ona anlatabilirsiniz. Hatta ilk kez sevgili olduğunuz, ilk kez el ele tutuştuğunuz yerlerde çekim yapıp o günlere geri dönmesini sağlayabilirsiniz. Film çekimi sözleri de sizi korkutması. Telefonunuzun kamerasıyla bile bu çekimleri yapmanız mümkün. Önemli olan vermek istediğiniz mesaj sonuçta. Bir akşam yemeği hazırlayıp yemek sonrasında evinizin tüm ışıklarını kapatıp eşinize birlikte izlemek için çok güzel bir film seçtiğinizi söyleyebilirsiniz. Filminizin başladığı an eşinizin mutluluktan gözleri dolacak.

TEILEN