Anlamlı Hediye Notları – Hediyeniz için En Güzel 50 Hediye Notu

hediye notları

İnsanların sevdiklerine hediye alması, onu mutlu etmek için farklı yollar denemesi kadar güzel bir olay yok. Bir de bu hediyeleri güzel notlar ile tamamlayabilirseniz karşınızdaki kişiyi fazlasıyla mutlu edebilirsiniz. Arkadaşa hediye notları veya sevgiliye hediye kitap notu gibi hediye için notlar çoğu zaman aldığınız hediyeden daha değerli olabilir. Bu sebeple ilk yapmanız gereken hediyeyi belirlemek ve sonrasında o hediye notları için araştırma yapmak. Eğer bir kitapsa hediye edeceğiniz; seçtiğiniz not sevgiliye hediye kitap notu olmalı, ancak değerli bir öğretmeninize özel günlerde bir hediye aldıysanız da içerisine iliştirilen not kesinlikle o güne özel olmalı.

Hediye üzerine not yazmak, o kişiyi daha özel hissettireceği için birini mutlu etmek için yapmanız gereken tek şeyin küçücük bir söz olduğunu unutmayın. Aldığınız hediyenin ne kadar pahalı olduğu ne kadar büyük olduğu veya ne kadar kullanışlı olduğu çoğu zaman karşıdaki kişi için bir önem arz etmez. Bunun yerine hediye için notlar hazırlamak, en samimi duygularınızı yazıya dökmek karşınızda kim olursa olsun mutlu etmeye yeter. Arkadaşa hediye notu sözleri arıyorsanız örnekleri inceleyerek fikir edinebilirsiniz.

 • Senle büyüdüm ben bu sokaklarda. İlk mahalle maçında yenilip, senle birlikte sinirlendim. İlk âşık olduğumda senle sevinç çığlıkları attım ve ilk terk edildiğimde senin yanında döktüm gözyaşlarımı. İyi ki varsın sen iyi ki benim kardeşim olmuşsun koca yürekli adam.

hediye notu

 • Biriyle arkadaş olmak çok zor bir eylem. Onu tanımak, onun seni tanıması, eksi artı yönleri teker teker öğrenmek. Arkadaşlık zor iş ama kardeşlik daha zor bir iş. İyi ki birbirimizi bu kadar iyi tanımışız ve iyi ki kardeş olabilmişiz. Varlığına her gün şükrettiğim en iyi dostumsun sen.

hediye notu

 • Aradaki mesafeler gerçek arkadaşlıklara engel mi ki biz seninle ayrı düşelim. Dünyanın iki ucuna savrulsak da aylarca yıllarca yan yana gelemesek de hep gönlümde yer alacaksın benim güzel kalpli arkadaşım.

hediye notu

 • Aldığım tüm hediyeleri unut gitsin. Sana olan sevgim ve saygım alacağım asla bu küçük şeylerle ölçülemez fakat her nerede olursan ol yanında olacağımı bilmeni istiyorum. Dostluğumuzun üstünden yıllar da geçse yollar da geçse sana olan değerim ve sevgim asla azalmayacak.

hediye notu

 • Her zorluğun altından beraber kalktıysak ve her anımızın değerini bilerek yaşadıysak bizi artık ne yollar ayırabilir ne de yıllar. Seni tanıdığım o ilk güne, seninle paylaştığım her anıya ve bana sunduğun en içten duygularına ne kadar teşekkür etsem az.

hediye notu

 • Aynı anne ve babadan dünyaya gelmiş olmak yetmez bazen kardeş olmaya. Farklı şehirlerde doğup farklı sokaklarda koşsak da bizim ruhumuz aynı gökyüzünün altında birleşmiş. İyi ki diyorum hep, iyi ki seninle tanışıp öbür yarımı bulma şansına erişmişim.

hediye notu

 • İnsanoğlu şu hayatta her şeye alışıyor da bir tek sevdiklerini kaybetmeye alışamıyor. Sen gibi bir arkadaşı bulmuş olmak beni her ne kadar sevindiriyor olsa da bir gün seni kaybedecek olma ihtimalimi düşünmek bile istemiyorum.

hediye notu

Herhangi bir hediye notu küçük bir ayrıntı olarak görülse de aslında karşınızdaki kişiye aktarmak istediğiniz pek çok mesajı taşıyabilir. Aynı zamanda bir hediye notu sözleri illa ki çok yakın hissedilen birine değil pek çok kişiye hitap edebilir. Örneğin değer verdiğiniz bir komşunuza alacağınız hediyeye iliştirilmiş bir hediye notu sözleri onu fazlasıyla mutlu edebilir. Bunun dışında arkadaşa hediye notları, öğretmene hediye notu veya sevgiliye hediye notu birbirinden farklı olarak hazırlanır. Eğer hazırlamak istediğiniz hediye notları sevgiliye ise örnek sevgiliye hediye notu listesine göz atabilirsiniz.

 • Hayatımda tanıdığım en değerli insan; sevgili öğretmenim. İyi ki sizi tanıma şerefine erişebilmişim. İyi ki siz bana öğretmişsiniz doğru ile yanlışı.

öğretmene hediye notu

 • Okuduğum en değerli kitabın, altı çizilmekten yırtılan satırları gibisin ey sevgili. Seni sonsuza kadar bıkmadan usanmadan okuyabilir. Umarım sen de benimle aynı duyguları paylaşabilirsin.

sevgiliye hediye notu

 • Değerli insanlar asla eskimezler. Tıpkı senin asla hayatımdan silinip gitmeyeceğin gibi. Seni her düşündüğünde hala şükredebiliyorsam, vardır tanrının bir bildiği.

anlamlı hediye notları

 • En değerli varlığın annem sanırdım ve sonra bir baktım ki annemden dünyaya gelmeyen bir başkası benim en değerlim oluvermiş. Senle büyümüş olmak, seninle yaşlanacak olmak bana dünyanın verebileceği en değerli hediyedir kardeşim.

arkadaşa hediye notu

 • Konuştuğun kadar değil, sustuğun kadar arkadaşımsın. Biz seninle konuşmadan dahi dünyaları fethedecek güce sahibiz. İyi ki demekten asla uslanmayacağım değerli kardeşim, bu hediye sen kadar değerli olmasa da benden sana küçük bir hatıra olarak kabul et.

hediye notu örnekleri

 • Aileden sonra hayatı öğreten tek değerli insan öğretmenmiş. Bunu bize küçücük yaşta öğrettiğiniz için, kendi çocuklarınızdan ayırmadığınız ve hep sevgiyle yaklaştığınız için siz en değerli öğretmenlerden birisi olarak hep hatırımda kalacaksınız.

hediye notu sözleri

Hediye için notlar illaki çok uzun olmak zorunda değil. O an kime ne yazmak istiyorsanız ona özel bir tek kelime dahi olabilir. Örneğin öğretmene hediye notu yazarken “canım öğretmenime emekleri için teşekkürler” derken; arkadaşa hediye notu sözleri yazarken “iyi ki canım dostumsun” demek yeterli olabilir. Eğer hediye kitap notu arıyorsanız yani sevdiklerinize armağan edeceğiniz şey bir kitap ise, hediye notları kesinlikle bir kitap içeriği olmalı. Eğer hediye kitap notu konusunda kararsız kalıyorsanız, aldığınız kitabın içerisinden güzel notlar da seçebilirsiniz. Tabi ki hediye notları sevgiliye ise çok daha özel hediye notu kelimeleri seçilmeli.

 • Okuduğun her sayfada bizi tekrar tekrar yaşaman için sana bu küçük hediyeyi aldım. Umarım her satırında bizden minik izler bulabilirsin.

hediye notu sözleri

 • Gideni tutmamak lazım ama her koşulda yanında kalan insanlar varsa ona dünyaları sermek gerek. Sen öyle bir zaman da geldin ki asla ve asla hakkını ödeyemem. Şimdi şu anda çık karşıma ve tek kelime ile beni sil geç, buna da eyvallah kardeşim derim.

hediye notu sözleri

 • Ölümlü şu dünyada bir insandan geriye ne kalabilir ki? Kazandığı paralar mı, edindiği çevre mi? Bence hiç birisi önemli değil. Geriye bıraktığı gerçek dostlarıdır tek önemli olan. Ben bir gün bu fani dünyadan göçüp gitsem bile çok iyi biliyorum ki geride bıraktığım kardeşim herkese, her şeyin en iyisini sunabilir.

hediye notu sözleri

 • Seviyorsan bekleme, beklersen kuş misali uçup giden insanlara karışırsın. Eğer birine karşı sevgi besliyorsan asla durma ve hep haykır sevgini.

hediye notu sözleri

 • Çocukluğum, kanayan diz yaralarım, eşsiz kahkahalarımın tek şahidi olan güzel yürekli arkadaşım benim. Seni tanımış olmak, seninle beraber büyümek ve el ele kol kola bu yolları seninle yürümüş olmaktan büyük bir gurur duyuyorum. Umarım yollarımız ölüme kadar hiç ayrılmayacak.

hediye notu sözleri

 • Yeri geldi kavga ettik yeri geldi aynı tribünden farklı firmalara tezahüratlar savurduk ama en sonunda yine kol kola çıktık tüm yollardan. Bu hayatta bir miktar şans varsa inanıyorum ki benim en büyük şansım sensin ve ben bu şansı sonsuza kadar kaybetmek istemiyorum.

hediye için notlar

 • İnsanlar birine değer verdiği zaman o kişiyi kolay kolay hayatlarından çıkartamazlar. Hele ki sen gibi bir dosta verildiyse o gönül, her zorluğa da güzelliği de tereddütsüz koşarım ben. Sen gel de gelir, git de giderim. Dostluk, kardeşlik ne demek senle öğrendim ve kendi çocuklarıma seninle aktarıyorum. Hep diyorum ya yollarımız ayrılsa bile gönüllerimiz ayrılmaz. Şimdi dünyanın öbür ucunda da olsan, senin yerin hemen göğsünün sol yanı.

hediye kitap notu

TEILEN