Kardeşe Doğum Günü Mesajı – Kardeşe Anlamlı Doğum Günü Mesajları

kardeşe doğum günü mesajları

Hayatta sahip olunabilecek en güzel, en özel, sizi hayatta bir an olsun yalnız bırakmayacak insanlardan biridir kardeş. İnanılmaz zevklidir, heyecan vericidir onunla geçirilen çocukluk, gençlik yılları… İlerleyen yaşlarda ise en sıkı dostunuz olur kardeşiniz. Kardeş deyince akla; didişmek, paylaşmak, sorumluluk almak, bazen karşılaştırılmak, ama en önemlisi sevmek gelir.

doğum günü hediyeleri

İlk kıskanılan insandır,  ilk kez sır verdiğiniz kişi, evde can sıkıcı uzun kış günlerinde en keyifli oyunları oynadığınız insandır. Eğer evin büyük çocuğu sizseniz belki hatırlarsınız kardeşinizin doğduğu günü. Tüm gözler onun üzerindeydi; anneniz, babanız o ağlayınca ağlıyor ne yapacaklarını şaşırıyor, o gülünce gülüyorlardı… Ardı ardına günler geçerken belki de ne çok kıskanmıştınız onu, pabucunuz dama atılmış gibi ya da tüm ilgiyi kaybedince elinden şekeri alınmış bir çocuk gibi kalakalmıştınız…  Merak etmeyin; o yıllarda onu kıskanmanız sizin kötü bir çocuk olduğunuz anlamına gelmiyor; tamamen içgüdüsel ve altında yine sevgi yatan bir durumdu o minicik kalbinizde hissettiğiniz kıskançlık…

Kardeşe Doğum Günü Mesajları

 • “Hayata ne verirsen hayat da sana onu verir” derler… Ben hayata ne verdim bilmiyorum ama hayat bana senin gibi bir kardeş armağan etti. İyi ki varsın, iyi ki doğdun kardeşim!

kardeşe doğum günü mesajı

 • Çocukluğumun en güzel günlerinin nedeni, hayatımın bir yarısı, koruyanım, kollayanım, abim… Seni seviyorum, mutlu yaşlar dilerim…

kardeşe doğum günü mesajı

 • Kardeş gibisi yoktur bu dünyada; et tırnaktan ayrılmaz derler. Ben bunu tam kalbimin orta yerinde hissediyorum. Biz de seninle et ve tırnak gibiyiz bu hayatta. Yollarımızın hiç ayrılmaması dileğimle iyi ki varsın, iyi ki doğdun kardeşim!

kardeşe doğum günü mesajı

 • Hiç unutmam benim gibi giyindiğin, benim gibi konuşmaya çalıştığın, benim dinlediğim müziği dinlediğin çocukluk yıllarımızı… O minicik halinle beni taklit edişini… Bugün eşsiz bir insansın sevgili kardeşim, iyi ki doğmuşsun ve benim kardeşim olmuşsun.

kardeşe doğum günü mesajı

 • İyi ki var dediğim tek insansın şu hayatta. Annemle babamın bana en büyük en özel armağanı, sırdaşım, en yakın dostumsun. Seni seviyorum, iyi ki doğdun canım kardeşim.

kardeşe doğum günü mesajı

 • Dünya üzerinde en sevdiğim, en iyi anlaştığım varlıksın! Umarım yeni yaşınla birlikte hayatının ışığı daha da parlar. İyi ki doğdun!

kardeşe doğum günü mesajı

 • En anlamadan sevdiğim, dünyanın en güzel varlığısın! Ne kadar büyürsen büyü benim gözümde hep o ufacık çocuk kalacaksın. Yüreğini ellerimle sarmak istediğim, doğum günün kutlu olsun!

kardeşe doğum günü mesajı

 • Dünya tatlısı, bir tanem! Can dostum, dert ortağım! Büyümeyen tatlım, candaşım! Yeni yaşında mutluluk peşini bırakmasın, karşılaşacağın her zorlukta, en mutlu anlarında ben hep yanındayım! Mutlu yaşların olsun!

kardeşe doğum günü mesajı

 • Aramıza mesafeler de olsa can parçamsın, en çok özlediğimsin… “Ah keşke burada, yanı başımda olsan” diye iç geçirip boğazım düğümleniyor… Ama biliyorum iyisin, mutlusun. Yeni yaşında da hep iyi ol, hep mutlu. İyi ki doğdun kardeşim.

kardeşe doğum günü mesajı

 • Şu hayatta hiçbir arkadaş, hiçbir dost dediğim insan yerini dolduramaz. Acı ve hüzün hayatından olabildiğince uzak, mutluluk şah damarın kadar yakın olsun ablam. İyi ki doğdun, yeni yaşını kutlarım.

kardeşe doğum günü mesajı

Belki küçükken türlü türlü sorun çıkarsa da insan kardeşinin değerini büyüdükçe daha çok anlar. Çocukluk yıllarınızın oyun arkadaşı, artık hayat boyunca bağınızın kopmayacağı garantili bir dost haline gelir. Dizindeki, kolundaki, yüzündeki, yüreğindeki yaraların kaynaklarını sizden daha iyi kimse bilemez. Bağlarınızın en güçlü ve derin olduğu; yanındayken kendinizi olduğunuz gibi ortaya koyabildiğiniz yegane insandır kardeş. Siz olmayan ama sizden bir tane dahadır. Bu yüzdendir ki büyüdükçe, yaş aldıkça varlığına, dostluğuna daha çok ihtiyaç duyar insan. Çünkü bilirsiniz ki hiçbir arkadaş bir kardeşin, bir abinin, bir ablanın yerini tutamaz. O yüzden kardeşinizin doğduğu gün, yazacağınız kardeşe doğum günü mesajı onun doğum gününde aldığı en duygusal mesajlardan biri olmalıdır.

Abiler ve ablalar hayatı, bisiklete bilmeyi öğretir gibi öğretir. Yol gösterir, siz düşersiniz onlar kaldırır, siz anlamazsınız onlar anlatır, sabrı, sevgiyi fedakarlığı ondan öğrenirsiniz. Siz yanlış yapmaya hazır bir kardeşken ablanız, abiniz size doğru olanı bıkmadan, usanmadan anlatır. Çünkü, sizin için olduğu kadar kendisi için endişelenmez, kaygılanmaz. Kardeşten ablaya doğum günü mesajı yazacaksanız işte tam da bu duygu yoğunluğuyla seçmelisiniz sözlerinizi. Kardeşten abiye doğum günü mesajı verirken size yaptığı ağabeylikleri bir bir gözünüzün önüne getirmelisiniz… Kardeşe doğum günü mesajı resimli de olabilir. Düşünsenize en ufacık olduğunuz yaşlardan bugünlere ne çok fotoğraf çekilmişsinizdir yan yana. Tozlu albümler arasından sizin için çok özel olduğunu düşündüğünüz bir anda çekilmiş fotoğrafınızı bulabilir, seçeceğiniz en güzel en duygusal kardeşe doğum günü mesajları ile süsleyebilirsiniz. Erkek kardeşe doğum günü mesajı yazarken her yeni yaşında, her başarısında onunla ne kadar gurur duyduğunuzu anlatabilir, bir karne gününde ya da mezuniyetinde yan yana çekilmiş olduğunuz bir fotoğrafla bu mutlu günü perçinleyebilirsiniz. Kardeşe doğum günü mesajı resimli olarak en çok sosyal medya mecralarında yayınlanır. Facebook ya da Instagram’da yayınlayacağınız abladan kardeşe doğum günü mesajı eski bir fotoğraf ile paylaşıldığında küçük kardeşinize oldukça duygusal anlar yaşatabilir. İşte kardeşe doğum günü mesajı için önerilerimizden bazıları:

Kardeşe Doğum Günü Mesajı

 • Benim için kutsal olan görevim ne kadar büyürsen büyü, kaç yaşına basarsan bas asla değişmeyecek. Seni hayatımın sonuna kadar koruyup kollayacağım benim güzel kardeşim… Doğum günün kutlu olsun!

kardeşe doğum günü mesajları

 • Sana bir dilek gönderdim umudun olsun diye, bir gülüş gönderdim sevincin olsun diye… Umut, sevinç ve mutluluk hayatta peşini bırakmasın can abim, yeni yaşın sana şans getirsin.

kardeşe doğum günü mesajları

 • Yeni yaşında umutların hep çiçek açsın, mutlulukların sonsuz olsun canım kardeşim. Bu hayat yolculuğunda mutlulukta da hüzünde de hep birlikte olalım. Mutlu yaşlar!

kardeşe doğum günü mesajları

 • Küçük erkek kardeşimdin, şimdi genç, yakışıklı bir adam oldun. Hey genç adam, seviliyorsun! Yeni yaşın kutlu, mutluluğun daim olsun. Seni seviyorum!

kardeşe doğum günü mesajları

 • Dünyaya geldiğin o günü yine mutlulukla kutluyoruz canım kardeşim! Şans yolun açık olsun.

kardeşe doğum günü mesajları

 • Küçük prensesim, gözümün nuru, “Abim” dediğinde neşe saçanım… Sen benim ilk göz ağrımsın, kendi çocuklarımdan ayırmadığımsın. Yeni yaşın kutlu olsun, hep yanında hep arkadayım…

kardeşe doğum günü mesajları

 • Çiçekler solabilir, demir kırılabilir ama kardeşliğimiz ne kırılır ne de solar. Kardeşliğimiz, birbirimize bağlılığımız, tam bu sözü anlatıyor. Hayatımı bir an olsun düşünmeden önüne serip feda edebileceğim kardeşim, doğum günün kutlu olsun!

kardeşe doğum günü mesajları

 • Dünyanın en güzel kardeşi! Dilerim ki sevgilerin en güzeli ile yoğrul, doğum günün kutlu olsun!

kardeşe doğum günü mesajları

 • Canım kardeşim! O koca kalbin sevgi ile dolsun, gözlerin hep güzellikleri görsün, yeni yaşın kutlu olsun! Seni seviyorum.

kardeşe doğum günü mesajları

 • Canımdan bir parça, hüznümün koşulsuz ortağı, en mutlu çocukluk yıllarımın mimarısın. Bugün iyi ki doğmuşsun, benim ablam olmuşsun! Yeni yaşında kalbinden geçen tüm dileklerin gerçekleşmesini dilerim. Nice mutlu yaşların olsun ablacığım!

ablaya doğum günü mesajı

Her gün tartışsanız da gözünüzü bile kırpmadan canınızı hayatınızı feda edebileceğiniz bir insandır kardeş. Dünyada uğruna her şeyden vazgeçebileceğiniz yegane kişidir. Acınızın koşulsuz ortağı; canınızdan parçadır. Varlığı, kardeş kelimesinin öyle her insan için söylenmemesi gerektiğinin açık bir kanıtıdır. Böylesi özel duyguları kalbinizde harmanlayabilen kardeşe doğum günü yazısı yazmak belki de diğer tüm özel günlerden daha farklı ve önemlidir. Kız kardeşe doğum günü mesajı yazarken onun fiziksel özelliklerinden çok ruh güzelliğini anlatan bir yazı kaleme alabilirsiniz.  Erkek kardeşe doğum günü mesajı uzun yıllar birlikte olma, hiç ayrılmama gibi temenniler ile birlikte yazılabilir. Abladan kardeşe doğum günü mesajı ile kardeşiniz için hayatınızı feda edebileceğinizi, sevginizin derinliğini, aranızdaki bağın sizin için ne kadar kıymetli olduğunu anlatabilirsiniz. “Erkek kardeşe doğum günü mesajı ne yazılabilir” ya da “Abladan kardeşe doğum günü mesajı nasıl yazılırsa daha duygusal olur” diyorsanız işte sizin için derlediğimiz kardeşe doğum günü mesajları:

 • Canım ablam umarım yeni yaşında mutlulukların en güzeli yaşarsın. Ablamsın, şansımın gülen yüzüsün. Seni seviyorum.

kız kardeşe doğum günü mesajı

 • Çokça sevgi, biraz fedakarlık, biraz da korumacılıktır abi olmak. Bu duyguları bana yaşattığın için sana minnettarım prensesim, güzel kardeşim. Yeni yaşın tarifsiz mutluluklar getirsin sana. Doğum günün kutlu olsun!

erkek kardeşe doğum günü mesajı

 • Her gelen baharla açılan çiçeklerin yepyeni başlangıçları müjdelemesi gibi yeni yaşın sana mutlulukların, başarıların kapısını açsın. Doğum günün kutlu olsun genç adam!

kardeşe doğum günü mesajı resimli

 • Ne kadar ayrı şehirlerde yaşıyor olsak da bağımız güçlü ve sen hep benim canım abimsin. Sevgimiz uzakları yakın etmeye devam etsin… Doğum günün kutlu olsun, yeni yaşın bol şans getirsin!

kardeşten abiye doğum günü mesajı

 • Sevilmeyi sonuna dek hak eden güzel kalbinle hayatımıza güneş gibi doğdun. Yeni yaşında da Işığın hep parlak, yolun hep açık, şansın ve umudun bol olsun kardeşim. Doğum günün kutlu olsun!

kardeşten ablaya doğum günü mesajı

 • Doğum gününde yanında olamasam da kalbim hep seninle. Yeni yaşında sevgilerin en güzelini tatmanı, başarıların en büyüğünü yaşamanı dilerim. Doğum günün kutlu olsun canım ablam.

doğum günün kutlu olsun ablam

 • Koruyucu meleğim, dert ortağım, can yoldaşım, kanımsın. Bir yaş daha aldığın bu özel günde mutlulukla dolsun yüreğin, Doğum günün kutlu olsun bir tanecik ablacıyım…

kardeşe doğum günü mesajları

 • Güller hep senin için açsın ama dikenleri ellerine hiç batmasın.

abiye doğum günü mesajı

 • Hayatımda sen olmasan uçsuz bucaksız bir sahilde kum tanesi gibi kalırdım. İyi ki doğdun iyi ki benim kardeşim oldun. Doğum günün kutlu olsun bir tanem, canım kardeşim.

abiye doğum günü mesajları

 • Sen benim küçük kardeşim değil, hayatımdaki tüm boşlukları dolduracak kadar, her “Ah” dediğimde yanıma gelecek kadar, benimle gülüp benimle ağlayacak kadar büyüksün. Şansım, neşem, canımsın, kanımsın. Doğum günün kutlu olsun; mutlu günler peşini bırakmasın!

iyi ki doğdun kardeşim

Hayatta kişisel isteklerimiz, tercihlerimiz elbette vardır, ama derler ya insan ailesini seçemez diye; işte kardeş de bu ailenin bir ferdidir. Çocukluk hayallerinizin ortağıdır kardeşiniz ve aranızda görünmez bir sevgi bağı vardır. Bu nedenledir ki kardeşinizin doğduğu gün sizin için de yeni bir başlangıçtır. Kardeşinizin doğum günü çoğu zaman kendi doğum gününüzden bile daha önemlidir. Onun doğum gününü kutlarken en güzel sözleri belki uzun belki de kısaca ama sevgi dolu bir şekilde yazmak istersiniz. Nasıl bir mesaj yazmak istediğinize karar veremediniz mi? Gelin önerilerimize bir göz atın: Kardeşten abiye doğum günü mesajı sizi koşulsuz olarak her kötü ve keyifsiz durumdan korumasının verdiği mutluluğu anlatabilir. Kardeşten ablaya doğum günü mesajı ile de ablanıza annenizin yarısı olduğu ve onu çok sevdiğiniz mesajını verebilirsiniz. Kız kardeşe doğum günü mesajı çocuklukta oynanan evciliklerden sonra kardeşiniz ile aranızda gelişen ve güçlenen dostluğu vurgulayabilir.

Erkek kardeşe doğum günü mesajı uzun uzun yazılmasından ziyade kardeşinizle aranızda sıklıkla yaptığınız bir espriden esinlenerek yazılabilir. İster esprili olsun ister oldukça duygusal kardeşe doğum günü yazısı yazarken duygularınızı ifade etmekte zorlanıyor olabilirsiniz. Canınızdan bir parça gibi hissettiğiniz kardeşiniz için en güzel doğum günü mesajını arıyorsanız doğru adrestesiniz. İster kız ister erkek olsun birbirinden keyifli, eğlenceli ve duygusal sözlerle donattığımız kardeşe doğum günü mesajları listemizi sizin için derledik.

TEILEN