Mezuniyet Sözleri, Anlamlı 50 Mezuniyet Tebrik Sözleri

0
mezuniyet sözleri

İlkokul, ortaokul, lise ve üniversite derken adım adım çalışma hayatına doğru yol alınır. Her okulun bitimi, hayatta yeni bir süreci temsil eder. Mezuniyet ile birlikte bir devir sona ererken yaşam için yeni bir dönem başlar. Bu nedenle mezuniyet günleri, kep atma törenleri; hem coşkulu hem de yıllarınızı birlikte geçirdiğiniz arkadaş ve öğretmenlerinizden ayrılmak zorunda kaldığınız için bir nebze de olsa buruk geçer. Okul yılları ile ilgili en duygusal konuşmalar mezuniyet günlerinde yapılır. Mezuniyet ayrılık sözleri biraz umut verici biraz da veda vaktinin geldiğini anlattığı için hüzünlüdür. Aranızda muzip arkadaşlarınız var ise mezuniyet sözleri komik de olabilir, sizi kahkahaya da boğabilir.

Mezuniyet sözleri, gelecekle ilgili hayalleri, okul arkadaşları ile birlikte geçirilen yılların izini, okul sıralarındaki başarıları ve bazen de hayal kırıklıklarını içinde barındırır. Sınavlar, sözlüler, her dönem yaşanan karne heyecanı derken en derin ve belki de bir ömür sürecek dostlukların temelleri de okul sıralarında atılır. Bundandır ki mezuniyet vakti geldiğinde sanki dostlarına ve arkadaşlarına da veda ediyormuş hissine kapılır insan. Bundandır ki bazı mezuniyet sözleri kısa ve ince bir sızı halinde yazılır. Ancak üzülmek çoğu zaman yersizdir; arkadaşlarınızla aranızdaki bağın gücü, farklı okullara ya da çalışma hayatına başlasanız bile sizi mutlaka bir araya getirecektir. Okulun son gününde mezuniyet sözleri bitmeyecek dostluklar için de söylenir.

 

Okula ve arkadaşlara edilen veda ile birlikte yaşanan karmaşık duygular uzun uzun kaleme alınabilir. Tercihen ve okul yıllarının kişide bıraktığı hissiyata göre, mezuniyet veda sözleri kısa da tutulabilir. Okul arkadaşlarınız için, liseden ya da üniversiteden mezun olan kardeşiniz ya da kuzeniniz için mezuniyet tebrik sözleri arıyorsanız sizin için derlediğimiz ve hiçbir yerde bulmayacağınız listemizi inceleyebilirsiniz.

 

 • Daha dün gibi okulun ilk günü. Ne çabuk geçti yıllarımız. Birlikte güldük, birlikte ağladık, birlikte büyüdük. Bir tırtıldık, kelebeğe dönüştük. Şimdi kanatlarımızla bambaşka okullara yol alma vakti. Tebrik ederim arkadaşım!

mezuniyet sözleri

 • Sınavlar, sözlüler, kahkahalar, gözyaşları… Daha dün gibi yaptığımız tebeşir savaşı… Bir devir kapanıyor gençler! Artık bana liseli değil, geleceğin üniversitelisi gözüyle bakın. Sağlıcakla kalın J Seviyorum sizi…

mezuniyet sözleri

 • Benim öz kardeşim yoktu ama sen okul yıllarımızda bana arkadaştan öte kardeş oldun. Bu mezuniyet bir veda değil, ömür boyu sürecek dostluğumuzun başlangıcı olsun. Seni seviyorum kardeşim!

mezuniyet sözleri

 • Daha dün yıllığımızı doldururken ağız dolusu gülüyordum. Bugün ise mahsunum, biraz da buruk. Ama biliyorum oturduğumuz sıralar, okuduğumuz okullar değişse de her zaman birlikte olacağız. Sizi seviyorum canım arkadaşlarım!

mezuniyet sözleri

 • Hep mezun olacağımız günü düşünürdük. Basketbol, voleybol oynadığımız, en derin sohbetleri ettiğimiz bu okulun bahçesi, sınıflarımız, okul sıraları gün gelecek artık bir anı olarak kalacak derdik. Evet, o gün geldi arkadaşım… Okul günlerimizi geleceğe taşıyamayız belki ama sen hep yanımda olacaksın.

mezuniyet sözleri

 • Ağızdan 4 yıl diye kolayca çıkıyor, ama o 4 yıl nasıl geçti, ilerde “anlatılmaz yaşanır” diyeceğim lise nasıl bitti bir de bana sor J İyisiyle kötüsüyle bu level’ı atlattık, şimdi sıra üniversitede. Umarım üniversiteyi de 4 yılda alnımın akıyla bitirebilirim J Arkadaşlar bu temennim sizin için de geçerli… Kalın sağlıcakla!

mezuniyet sözleri

 • Ders ziliydi sabah 08.00’de sınıfa sokan, yine o zildi sözlüden kurtaran. Bugün o zil bizim için son kez çaldı… Hem üzgünüm hem mutlu. Duygularım karmaşık ama arkadaşlığımız ebedi J Sizi seviyorum çocuklar…

mezuniyet sözleri

 • Üniversite sınavını atlattık, liseden mezun olduk. O zaman dans!

mezuniyet sözleri

 • Okulumuzdan öğretmenlerimizden ayrılma günü geldi. Gün tertemiz bir sayfa açıp yeni hayatta yaşanacakları yazma günü. Tüm arkadaşlarıma yeni açtıkları sayfalarda başarılar ve mutluluklar dilerim.

mezuniyet sözleri

 • Hüzünlü bir veda ile arkadaşlarımızdan okulumuzdan ayrılıyoruz. Ne çok sevdik birbirimizi… Ne çok sahip çıktık, kolladık. Ömür boyu sürecek dostluklara temel attık arkadaşlar… Sevmeye, sevilmeye ve tabii okumaya devam!

mezuniyet sözleri

Üniversite hayatı, ilkokul, ortaokul ve lise döneminden oldukça farklıdır. Bambaşka şehirlerden, bambaşka ailelerden ve geleneklerden birçok genç üniversitede bir araya gelirler. “Liseli” olmaktan  “Üniversiteli” olmaya geçiş yapılan oldukça ilginç bir süreçtir yaşananlar ve hissedilenler. Hayatta eşsiz bir tecrübedir üniversite yılları. Çoğu zaman yepyeni bir şehre, bambaşka bir eğitim sistemine bir anda adapte olmaya çalışır insan. Bu süreçte kurulan arkadaşlıklar aile özlemini bir nebze olsun dindirir.

 

Gecelerce sürer vize ve finallerin hazırlığı. Ders notları adeta havada uçuşur üniversite kütüphanesinde. Ya kampüsün bahçesinde edilen hoş sohbetler, kurulan dostluklar…  “4 yıl nasıl geçer?”, “Bu okul biter mi” diye hayıflanırken seneler hızla birbirini kovalar ve insan bir anda kendini mezuniyet gününde kep atarken bulur. Üniversiteyi geride bırakıp, iş hayatına koca bir adım atarken insan, artık öğrencilik yıllarının bittiğinin, iş hayatında var olma savaşının başlayacağının da farkına varır. İşte tam da bugün söylenen mezuniyet sözleri arkadaşlara moral, umut ve güçlü olma mesajı verir.  Üniversite mezuniyet sözleri geleceğe doğru atılan o koskoca bir adımı simgeleyeceğinden hiç unutulmaz, beyninize ve kalbinize kazınır.

 

Mezuniyet günlerinde kepler atılırken, şarkılar söylenirken, şen kahkahalar atıp gözyaşları dökülürken onlarca fotoğraf çekilir. Ardı ardına sosyal medya hesaplarında birbirinden renkli etiketlerle paylaşılır. Fotoğrafların altına yazılan mezuniyet sözleri komik de olsa, ayrılık ve veda vurgusu yapılan daha duygusal sözler de olsa ilerleyen yıllarda dönüp de geriye baktığınızda hoş bir anı olarak duvarınızda kalacaktır. Mezuniyet ayrılık sözleri acıtsa da ince espriler ile güldürse de hayatınızın bir dönemine ait hatıraları anlatır. Bu nedenle mezuniyet sözleri anısını gerçek anlamda yaşatabilmesi için özenle seçilmelidir. Mesajınızı oluşturmadan önce mutlaka düşünün, mezuniyet sözleri arkadaşlara neler ifade eder, hangi anılara götürür onları…  Özellikle hatırlatmak istediğiniz anınız varsa sakın es geçmeyin. Üniversiteden mezun olurken arkadaşlarınıza hangi sözlerle sesleneceğinize hala karar veremediyseniz işte mezuniyet veda sözleri için önerilerimiz:

 

 • Bugün yeni bir hayata adım atıyoruz. Uçsuz bucaksız bir deniz gibi geleceğimize, hayatımızda bizi bekleyen sürprizlere bakıyoruz. Başarı, mutluluk bizim olsun, dostluğumuz bitmesin.

mezuniyet tebrik sözleri

 • Ailemden uzak geçen 4 yılda ailem oldunuz. Dostluğunuz olmasa bu bilmediğim şehirde bunca yıl nasıl geçerdi bilmiyorum… Yıllarımıza, emeğimize, arkadaşlığımıza sağlık! Teşekkür ederim.

mezuniyet tebrik sözleri

 • Öğrenci işlerinde hem erken yaşta bürokrasi ile hem de seninle tanıştım. O gün başladık anılarımızı biriktirmeye. Daha yolumuz bitmedi, dostluğumuz ise baki… Seni seviyorum can can!

mezuniyet tebrik sözleri

 • Ders notlarımızla birlikte acı ve tatlı anıları sizinle biriktirdik. Bugün yepyeni bir hayata açılıyor üniversite kapıları. Bir gün bir yerlerde tekrar bir araya gelme ümidiyle…

mezuniyet tebrik sözleri

 • Birlikte güzel bir gelecek umuduyla çalıştık. Uyumadık, sabahladık, mimar olduk. Bugün tam o eşikteyiz. Umuyorum ki geleceğimizi hayallerimizdeki gibi inşa edebiliriz.

mezuniyet tebrik sözleri

 • Güzel anılarla süslendiğimiz bu başarı dolu yolculukta emeği geçen tüm eğitimcilerimize, arkadaşlıklarını ve ders notlarını esirgemeyen tüm dostlara selam olsun. Yolumuz açık olsun!

mezuniyet tebrik sözleri

 • Büyük gün geldi çattı. Dün hepimiz üniversiteliydik, bugün ise meslektaş olduk. Bu başarı karşısında söylenebilecek tek şey var arkadaşlar: TEBRİKLER!

mezuniyet tebrik sözleri

 • Üniversite yıllarım sizden ayrılacağım için çok üzgünüm, ama dünyanın bana ve arkadaşlarıma ihtiyacı var… Fen-Edebiyat Team Forever!

mezuniyet tebrik sözleri

 • Eski dostlarım, yeni meslektaşlarım… Yolunuz da bahtınız da açık olsun! Umuyorum birbirimizi başarılı birer iş kadını, adından çokça söz ettiren birer iş adamı olarak görmek de nasip olur…

mezuniyet tebrik sözleri

 • Gençliğim en güzel yıllarını bu kampüste sizin sayenizde geçirdim dostlarım, iyi ki varsınız, hayatımda hep var olacaksınız.

mezuniyet tebrik sözleri

Arkadaşlarınızın size, sizin de arkadaşlarınıza hitaben söylediğiniz mezuniyet sözlerinin yanında, ailelerimizin ve akrabalarımızın bizlere söylediği mezuniyet tebrik sözleri de bizleri çok mutlu eder. Mezuniyetin verdiği heyecan adeta katlanır, mutluluk gözyaşları bile dökeriz. Özellikle annemizin ya da babamızın kaleminden okuduğumuz üniversite mezuniyet sözleri bizi geleceğe hazırlar. Sonuçta bu başarı, ailelerimizin de eseridir aynı zamanda. Ebeveynlerimiz, daha ilk harflerimizi defterimize yazmaya çalışırken de, çarpım tablosunu ezberlemeye çalışırken de, kimya dersinden ilk kez “1” aldığımızda da hep yanımızdaydı. Eğitim hayatımız boyunca bizi sevgiyle, hoşgörüyle bazen de iyiliğimiz için yaptıkları “birazcık” sert uyarılarla desteklediler. Ailemizin sevgisi, desteği ve hoşgörüsü olmasaydı başarılı ile okulumuzdan mezun olmamız belki de mümkün olmayacaktı. İşte bu nedenle mezuniyet sözleri kısa da olsa uzun da olsa sevincimiz ortak!

 

 • Can oğlum! Daha dün gibi bana ilk kez “Anne” deyişin… Seneler ne çabuk geçti, sen ne zaman büyüdün, okullu oldun da şimdi mezun oluyorsun. Tıpkı bugün gibi ömür boyu başarı ve mutluluk diliyorum. Seni seviyorum.

üniversite mezuniyet sözleri

 • 4 yaşında kararını vermiştin, doktor olacaktın, yaşam aşılayacaktın insanlara. Oldun da… Gururumuz heyecanımız sevincimiz büyük. Bu duyguları annenle bana yaşattığın için sana sonsuz kez teşekkür ediyoruz. Benim akıllı bıdığım…

üniversite mezuniyet sözleri

 • Annen “Bu çocuk okumayacak bey” diye gözyaşı dökerken ben hep sana inandım; sana güvenmekten vazgeçmedim. Annen bugün yine ağlıyor ve bu kez ben de ona eşlik ediyorum. Bize bu gururu yaşattığın için teşekkür ederim kızım…

üniversite mezuniyet sözleri

 • Hep takdirlik bir öğrenci olun, “başarı” adeta senin göbek adın! Geceni gündüzüne kattın, kafanı kitabından kaldırmadın, yine başardın. Seninle ne kadar övünsem azdır oğlum. Tebrik eder, iş hayatında da başarılarının devamını dilerim.

üniversite mezuniyet sözleri

 • Babanla ben “Kızım biraz dur, dinlen” dedik, sen durmadın, yoluna azimle devam ettin. Bugün elde ettiğin senin zaferindir kızım. Seninle gurur duyuyor ve seni çok seviyorum!

üniversite mezuniyet sözleri

 • Sen bize en değerli hediyeyi verdin, umarız ki hayatta sana hep güler ve en değerli hediyelerini verir. Gururumuz, ilk göz ağrımızsın!

mezuniyet sözleri kısa

 • Kendi alın terinle, azminle bugüne geldin, o kepi hakkıyla savurdun göklere… Bu başarı hikayende az da olsa bir katkımız olabildiyse ebeveyn olarak ne mutlu bizlere… Seni çok seven ve daima yanında olacak ailen…

mezuniyet sözleri kısa

 • Akıllı mı akıllı, güzel mi güzel kardeşim… Yıllar önce elimden aldığın oyuncağım için ağlatmıştın; şimdi ise başarınla, mezuniyetinle ağlatıyorsun… Hep arkandayım, “Abi gel” dediğin her yanında… Başarılarının devamını dilerim benim minik prensesim!

mezuniyet sözleri kısa

 • Seçtiğin yolda, durduğun yerde hep arkada olacağız güzel evladımız… Mesleğinde de başarıların daim olsun…

mezuniyet sözleri kısa

 • Öğretmenlik sana ne de yakıştı… Şimdiden öğrencilerine şefkatle ders anlatışını görür gibiyim. Sen hep çok akıllı ve başarılı bir öğrenci oldun. Şimdi de başarılı bir öğretmen olmak için gün sayıyorsun. Sen başarırsın! Kendin gibi, çiçek gibi öğrenciler yetiştireceğinden ne babanın ne de benim hiçbir şüphemiz olmayacak…

mezuniyet sözleri kısa

TEILEN

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here