anneler günü hediyesi
Ana Sayfa Aşk Sözleri 50+ Seni Seviyorum Sözleri, Etkileyici Seni Çok Seviyorum Sözleri

50+ Seni Seviyorum Sözleri, Etkileyici Seni Çok Seviyorum Sözleri

seni seviyorum sözleri

Hayattaki en ulvi duygu nedir diye sorulursa, her insanın aklına tek şey gelir: Sevgi. Yaşamın merkezinden kozmosa doğru akar sevgi; kalplerden kalplere yayılırken birçok ifade biçiminde bürünür. Belki bir ses, belki bir nida, belki bir hareket, belki bir gülücük, belki bir bakış, belki de basit kelimelerle oluşturulmuş seni seviyorum sözleri; hayatın tüm renklerini açığa çıkarır, gözlerden gözlere gökkuşakları oluşturur.

sevgiliye hediye fikirleri

Hayat nedir ki sevgi olmayınca? Bitkiler güneşi sevmeseydi olur muydu dünya? Ya da insanlar birbirlerini sevmeseydi, gelişir miydik bu kadar? En ilkel zamanlardan beri insanlar sevgiyi yansıtmanın biçimleri aradı. Seni seviyorum mesajları, kısa cümleler ile ifade edildi bazen, kimi zaman da paha biçilemez eşyalar ile. İlk sanatçı eline taşı alıp duvara boğaya çizdiğinde ne düşünüyordu? Yarın yiyeceği yemeği mi, yoksa ona hayatta kalmayı bahşeden canlıya duyduğu sevgiyi mi? Bunu bilemeyiz elbette ama hayatı devam ettiren gücün sevgi olduğundan emin olabiliriz. Yaşamın varoluşundan beri, tıpkı bir ağacın toprağa köklerini salması gibi hayatın tüm boyutlarında damarlar açar sevgi duygusu; kimi zaman bir mektup, kimi zaman bir yüzük, kimi zaman da bir çiçek olarak çıkar insanın karşısına. Sadece bunlar mı? Kimi zaman da birkaç kelime ile belirir ekranlarda, ortamdaki tüm kasaveti örter sıcaklığıyla. Ama insanlar çok çeşitli, bazıları karşısındaki ne kadar çok sevdiği ifade etmek de güçlük çeker. Kelimeler birleşmez bir türlü.

 • Seni sevmek bir renk olsaydı, tüm dünya aynı renge boyanırdı. Belki gül kırmızısı belki güneş sarısı, belki de okyanus turkuazı; ama hep daha fazlası…

seni seviyorum sözleri

 • Sen benim güzellik gözlüğümsün. Sen yanımdayken her şeyi olduğundan daha güzel, daha parlak, daha renkli ve daha tatlı görüyorum.

seni seviyorum sözleri

 • Demlenmiş çay kokusu gelir burnuna, tavadaki yumurtanın cızırtısı doldurur kulağını, bir de senin kokunu hissedersem yanımda…Cemal Süreya’nın kahvaltı zamanlarını sevdiği gibi seviyorum seni.

seni seviyorum sözleri

 • Sevgi anlamaktır, güçlenmektedir ve yeniden doğmaktır. Sevgi ile bırakırız sorunlarla kaplanmış derimizi arkada, yepyeni bir ben ile devam ederiz yolumuza.

seni seviyorum sözleri

 • Sevginin gücü ortaya çıktığında bir kez, hiçbir şey karşısına çıkamaz. Meltemden fırtına dönüşür, derecikten okyanusa; kelimeden kitaba dönüşür, ışıktan aydınlığa; her şey mümkün sen kalbini açtığında…

seni seviyorum sözleri

 • Sevgi ile beraber büyüyeceğiz, serpilip gelişeceğiz. Önce bir fidan, ardından bir ağaç, sonrada bir orman. Uzaydaki bir tohumdan tüm evrene yayılacağız.

seni seviyorum sözleri

 • Tüm duyguların anahtarı sevgidir. Tüm kapıları sevgi ile açın, karşılaştığınız ne olursa olsun sevgiye dönüştüğünü göreceksiniz.

seni seviyorum sözleri

 • Bir anne gücünü sevgiden alır, bir baba da öyle. Sevgidir, canlı devamlılığının ortak şifresi ve bu kelimenin sırrı, bazen bir anın içinde, bazen de tüm bir ömrün özünde saklı.

seni seviyorum sözleri

 • Seni seviyorum demenin en güzel yollarını arıyorsan, sadece kalbini dinle. Sevginin tüm rotaları kalpten geçer.

seni seviyorum sözleri

 • Sevginin en büyük kanıtı, davranışlardır. Sevgimi içime atmaktansa, göstermeyi tercih ettim her zaman. Çünkü sevgi, saklanmayı sevmez.

seni seviyorum sözleri

Erkeklik, asırlardan beri güçlülüğün simgesi oldu. Eski zamanlarda duyguları gizlemek, erkeklerin kullanabileceği silahlardan biri idi. Günümüzde azalsa da bu hala böyledir, sert ve duygularını gizleyen erkek, bazen bir yönetici figürü olarak çıkar karşımıza, bazen de bir baba sembolü olarak. Kimi zaman yönetici olur, kimi zaman da bir okul müdürü. Unvanlar ve isimler ne olursa olsun, her erkeğin kalbinde sıcak bir bölge vardır. Oraya dokunduğunuz anda, en sert suratta bile sıcacık bir gülümseme görürsünüz. Erkeğin gerçek gücü, sevgiden gelir. Seni seviyorum sözleri, uzun ve yorucu bir iş gününün ardından güç verir ona. Kimi zaman çocuğundan, bazen dostundan, çoğu zaman eşinden duyduğu bir tatlı söz, aldığı bir hediye, sarıldığı bir omuz, erkeğin ruhunu yeniler. Seni seviyorum mesajları erkeğe yazılacak ise, bazen insan zorlanabilir. Duygularımızı sakladığımız sürece, sevdiğimiz insanlara içimizden gelen güzel şeyleri söylemedikçe, sevginin yayılmasını sağlayamayız. Sevdiğiniz her erkeğe, hayatınızdaki önemini her zaman hatırlatın. Onu, güzel sözlerle mutlu edin.

 • Senin elini tuttuğum sürece açar tüm çiçekler, sesini duyduğum sürece şakır kuşlar. Seni çok seviyorum ve bir ömür boyu seveceğim.

seni seviyorum sözleri kısa ve öz

 • Bir hikayeye başladık seninle, giriş ve gelişme. Sonuç bölümü asla gelmeyecek bu hikayenin, benim sana olan sevgim geliştikçe…

seni seviyorum sözleri kısa ve öz

 • Sen benim ışığımsın; cennet kapılarından yüzüme vuran, ruhumu aydınlatıp ömrümü adayacağım bir yol sunan.

seni seviyorum sözleri kısa ve öz

 • Seni düşünüyorum, düşündükçe kalbim büyüyor, genişliyor, kaplıyor tüm dünyayı. Senin sevgin ile gelişiyorum, evriliyorum ve kendimi buluyorum. Seni çok seviyorum.

seni seviyorum sözleri kısa ve öz

 • Sen varsan her şey yerli yerine oturuyor, akıyor zaman bir çağlayan gibi. Gözlerin ise durduruyor zamanı, gözlerimiz denk geldiğinde anlıyorum her şeyi. Seviyorum seni, bütün içtenliğim ve samimiyetim ile…

seni seviyorum sözleri kısa ve öz

 • Seni sevdikçe anlıyorum şiirleri, romanları, şarkıları ve ağaçları… Dimdik, güçlü ve koruyucu; sıcak, samimi ve sevgi dolu; hayatımın her anı sende saklı…

seni seviyorum sözleri kısa ve öz

 • Tüm hayat gücünü sevgiden alır; ben, sen, o, biz, siz ve onlar…. İnsanlığı sevgi kurtaracak, herkes birbirine güvenirse eğer; tıpkı benim sana güvendiğim gibi.

seni seviyorum sözleri kısa ve öz

 • Seni seviyorum mesajları resimli gelir bazen, kimi zaman da şiirli. Benim sevgi mesajım ise sadece sana gelir kalbimden, her zaman aşk kırmızısı renkli.

seni seviyorum sözleri kısa ve öz

 • Seni özlerken zaman hiç geçmiyor sanki, duruyor tüm saatler. Bekliyorum, sabrediyorum ama dayanamıyorum. Çünkü sensizlik, akordu kaçmış bir enstrüman ya da şekersiz bir pasta gibi… Dayanılmaz.

seni seviyorum sözleri kısa ve öz

 • Sen beni sevdiğin sürece hiçbir şey karşıma çıkamaz. Ne sınırlar, ne engeller ne de duvarlar durdurabilir beni, sen olduğun sürece aşar geçerim hepsini.

seni seviyorum sözleri kısa ve öz

Sevgiyi belli etmenin binbir türlü yolu var. Defterin arasında kurutulmuş bir yaprak, değerli bir takı, eğlenceli bir tişört, sayfalarca mektup, akrostişli bir şiir, eskimiş bir kitap ya da çiçeklerle kaplı bir vazo. Sevginizi herhangi bir şey ile belli edebilirsiniz. İçten ve samimi olduğunuz, kalpten gelen hislerle konuştuğunuz sürece, karşı taraf duygularınızı anlayacak ve hissedecek. Sevgi abartı ister bazı zamanlar, doğru ama özünde oldukça sade bir duygu bu. Birini ya da bir şeyi sevdiğiniz zaman, sadece seversiniz, ötesini çok düşünmezsiniz. Ötesini düşündüğünüz anlar da olur elbet, ama bu sevginin özü değil de dış katmanları olarak düşünebilir. Sevginin gerçekliği, eğer seni seviyorum mesajları kısa ve öz ise belli olur. Sadeliğin estetiği ile beraber, aslında uzun uzadıya konuşmanın ya da yazmanın sadece sevgiyi süsleyen güzellikler olduğunu fark edersiniz. Eğer seni seviyorum mesajları uzun bir şekilde bir anlatılırsa bir anlam ifade eder elbet; ama kısa ve öz seni seviyorum sözcükleri her zaman çok daha etkili olur.

 • Dudaklarından gelecek iki kelimeye muhtacım, seni seviyorum.

seni seviyorum sözleri kısa

 • Seni seviyorum diyemez isem yüzüne, gözlerime bak, onlar söyler.

seni seviyorum sözleri kısa

 • Kalbimden dudağıma bir yol var, her parçasında senin ismin yazılı.

seni seviyorum sözleri kısa

 • İlk kez gördüğüm efsunlu bir çiçek gibisin, büyülendim, ayrılamam yanından.

seni seviyorum sözleri kısa

 • Dokunduğun her şeye bir güzellik geliyor, tıpkı beni güzelleştirdiğin gibi.

seni seviyorum sözleri kısa

 • Kendim gibi oluyorum yanında, sade ve öz. Seni seviyorum.

seni seviyorum sözleri kısa

 • Sevmenin hiç bitmeyecek halisin sen, sonsuzluğa uzanan bir hikayenin içinde.

seni seviyorum sözleri kısa

 • Hayal ederken seni düşününce kelebekler düşüyor gözlerimin önüne.

seni seviyorum sözleri kısa

 • Kalbinin sıcaklığında ısıtıyorum üşümüş ruhumu.

seni seviyorum sözleri kısa

 • Sevdamla dağları delmem, üzülürüm doğaya; seni seviyorum saf bir duyguyla.

seni seviyorum sözleri kısa

Seni Seviyorum Sözleri, Uzun Uzadıya Mektuplara Dönüşür Bazen

Sevgiyi anlatmak için sadelik yetmez bazen. İnsanın içinde o kadar yoğun duygular yeşerir ki bazen, coşup taşar hisler. Sayfalar yetmez, öyküler romana dönüşür, şiirler destana. Eğer seni seviyorum mesajları uzun bir şekilde yazılıyor ise insanın oturup düşünmesi gerekir her zaman. Çünkü insan önce yazacaklarını tartmalı. Kelimeleri doğru birleştiremediğinizde, karşınızdakine anlatmak istediğiniz şeyi anlatamazsınız. Bu tür anlarda, eğer seni seviyorum sözleri resimli anlatılır ise çok daha anlamlı olabilir. Bunun için kartpostal ya da kendi çektiğiniz bir fotoğrafı kullanabilir, sevgi sözcüklerinizi en derin duygularınızı yansıtan görsellerle süsleyebilirsiniz. Sadece yaratıcılığınızı kullanın. Birini kalpten seviyorsanız, içinizdeki bir sanatçı yetiştirirsiniz. O sanatçıya izin verin, tüm özgürlüğü ile uçsun. Alın kalem ve kağıdı elinize, onunla ilgili aklınıza gelen her şeyi karalayın. Sonra biraz bekleyin, ardından yazdıklarınızı okuyun ve düzeltin. Ta ki içinize sinene kadar, yazdığınız sevgi mektuplarını düzenlemeye devam edin. Yazıyı alıp baştan sonra soluksuzca okuyabiliyorsanız, tıpkı bir kayığın nehir üzerinde kaydığı gibi gözleriniz kelimeler üzerinde kayıyorsa, yazınızı sevdiğiniz ile paylaşabilirsiniz.

 • Seni seviyorum cümlesi basit görünebilir, öyledir de zaten, zor olan altını doldurmak. Söylersin, yazarsın, bağırırsın ama gerçek olan tek şey gösterdiklerin. Sevgi, gösterebildiklerimiz kadar gerçek ise ben sana tüm dünyayı göstermek isterim. Bitkileri, canlıları, ülkeleri, insanları ve de anıları… Çünkü sana duyduğum sevgi, tüm dünyayı kapsayacak güçte.

seni seviyorum sözleri uzun

 • Hayattaki her şey değişir, ben değişirim, sen değişirsin, biz değişiriz belki ama birbirimize duyduğumuz sevgi hep aynı samimililikte kalır. Değişim kötü bir şey değil elbet; kimi zaman hüzünlü, kimi zaman ise coşkulu. Ama insan her zaman bir nokta istemez mi geri dönebileceği? İşte benim o noktam sensin, hangi döngüye girersem gireyim, başında sen varsın.

seni seviyorum sözleri uzun

 • Tüm duyguları hissettim seninle, en çok sevmeyi sevdim seninle, birlikte sevmelerimizi. Her şeyden ırak, her şeye yakın. Bana yaşamayı sen öğrettin, renkleri tanımayı, varolmanın hafifliğini ve her şeyi olduğu gibi sevmeyi. Seni seviyorum mesajları kısa geliyor bana bazen, sığdıramıyorum sana olan aşkımı ekranlara ve sayfalara. Seni çok seviyorum.

seni seviyorum sözleri uzun

 • Çok güzelsin, çok özelsin, çok farklısın ama her şeyden önemlisi, sen beni bütünlüyorsun. İkimiz bir araya gelince tamamlanıyor resim çünkü sen benim eksik parçamsın. Bir yapboz gibiyiz seninle, sen yokken bitmemiş bir resim, sonlanmamış bir şiir gibiyim…

seni seviyorum sözleri uzun

 • Gündüzleri seni düşünüyorum, öğlenleri ve geceleri de… Zaman akıp gidiyor, ben ise sana doğru akıyorum, tıpkı okyanusa kavuşmayı özlemle bekleyen bir nehir gibi. Sen benim ulaşmak istediğim noktasın, hiçbir engel durduramaz beni.

seni seviyorum sözleri uzun

 • Hayatın sonsuz olmasını isterdim, çünkü böylece sana her gün seni seviyorum diyebilirdim. Hayat sonsuz değil belki ama biliyorum ki benim sana olan sevgim sonsuz. Şimdi bu bedende, gelecekte bir bilinmezde, kalbim her zaman sana ait olacak.

seni seviyorum sözleri uzun

 • Sana olan sevgim bir meyve olsaydı, nar olurdu. Sen onu açtıkça çoğalırdı, fazlalaşır ve binlerce aşk kelimesine dönüşürdü. Sana olan sevgim bir şehir olsaydı, İstanbul olurdu; manzaraları ile insanları büyüler, Fatih’i bile aşık ederdi kendine… Sana olan sevgim bir kitap olsaydı, “İki Şehrin Hikayesi” olurdu şüphesiz, tüm dünyanın okumaya duyamadığı. Sana olan sevgim bir şarkı olsaydı, dillerden dillere aktarılırdı sonsuzluğa kadar…

seni seviyorum sözleri uzun

 • Eğer seni seviyorum mesajları erkeğe söyleniyorsa ve bu erkek hayatın anlamı ise ne yapmak gerekir diye sordum dün bahçemdeki ağaca. Dedi ki bana, git kulağına fısılda, sana seni seviyorum demediğim her anı yırtıp atmak almak istiyorum hayatın tarih kitabından.

seni seviyorum sözleri uzun

 • Seni seviyorum dedikçe açılır kalp, gelişir ruh, büyür beden, evrilir dünya. Seni seviyorum demek açar tüm kapıları insanlığa, doğup büyürken insanoğlu, sevgi görürse yükselir yeni boyutuna.

seni seviyorum sözleri uzun

 • Mutluluktan uçuyorum seni görünce. Gökyüzünde süzülüyorum özgürce, tüm dünyayı görüyorum yukarılardan, her yer sen, herkes sen. Seni seviyorum tüm bedenimle, asla bitmeyecek bir şekilde; tıpkı suda süzülen bir denizanası gibi açılıp kapanıyor kalbim coşkuyla, seni her gördüğümde.

 seni seviyorum sözleri uzun

Aşkı Tamamlayan Seni Seviyorum Mesajları

İnsan sevgilisine her gün güzel şeyler söylemek ister. Her geçer gün, bir adım daha yukarı çıkmak ister, bir kat daha koymak ister temelin üzerinde. Çok normal. İnsan, sevdiğine iyi hissettirmek ister. Kimi zaman değerli bir hediyedir bunun ifadesi, kimi zamanda bir araya gelmiş birkaç söz öbeği. Seni çok seviyorum mesajları düşünürken zorlanabilir insan, çünkü herkes kendini özgün ve farklı bir şekilde ifade etmek ister. Bazısı kelimelerde yeteneklidir, insanı sevinçten uçuran şeyler yazar. Bazısı lafazandır, bir konuşmaya başladı mı sevgilisi asla o an bitsin istemez. Kimisi zengindir, dünyayı önüne döker sevgilisinin. Kimisi ise fakirdir ama aşkı ile zenginleştirir dünyayı. Ne olursa olsun insan, her zaman ortak bir noktada birleşir, biz de ona sevgi deriz.

 • Sevdadan bir ülke kurdum kalbimde, başkenti sensin. Kalbimden geçen yollar hep sana varıyor, hep senden geçiyor.

seni seviyorum sözleri resimli

 • Sen benim başıma gelen en güzel şeysin şu hayatta. Bütün hikayelerin sonunda, tüm kelimelerin başında sen varsın. Seni çok seviyorum, tıpkı bir ağacın toprağı, tıpkı bir martının denizi, tıpkı bir bulutun rüzgarı sevdiği gibi…

seni seviyorum sözleri resimli

 • Sen karanlıkta açan bir gökkuşağı gibisin adeta. Renklerinle aydınlatıyorsun hayatımı, duygularımı ve ruhumu. Sen benim başıma gelen en güzel şeysin. Seni çok seviyorum.

seni seviyorum sözleri resimli

 • Güzellik ve mutlulukla ilgili her cümle seni anlatıyor. Penceremden gördüğüm güneş yansıması, fark ettiğim değişik bulut, baharda açan ilk çiçek, şarkı söyleyen bir melek, yaz yağmurunun alnıma düşen ilk damlası… Hayatın tüm güzellikleri seni hatırlatıyor bana, küçüğünden büyüğüne tüm ayrıntıları ve şekilleri bana seni getiriyor…

seni seviyorum sözleri resimli

 • Sana olan sevgimi anlatmaya çalışsam ne kelimeler yeter ne de sayfalar. Seni çok seviyorum bal çiçeğim.

seni seviyorum sözleri resimli

 • Seninle buluşunca kendimi buluyorum. Senin sözlerinle kendimi tanıyorum. Senin dokunuşlarınla kendimi hissediyorum. Seni çok seviyorum.

seni seviyorum sözleri resimli

 • Senin sevgin ferahlatıyor kalbimi. Tüm sorunlarımı unutuyorum senin yanındayken, ruhumu besliyorsun varlığınla. Seni çok ama çok seviyorum.

seni seviyorum sözleri resimli

 • Senin olduğun ne güneşe gerek var, ne de aya. Güzelliğin aydınlatıyor her yeri.

seni seviyorum sözleri resimli

 • Sen olmayınca yanımda bir boşluk oluyor içimde. Karanlık, soğuk ve duygusuz bir boşluk. Sen o boşluğu dolduruyorsun sıcaklığınla, sevginle ve aşkınla. Seni her şeyden daha çok seviyorum ve seveceğim.

seni seviyorum sözleri resimli

 • Mutluluk bir resim ise eğer, sen varsın her yerinde. Dağlarında, ormanlarında, şehirlerinde ve yollarında. Tek bir çiy tanesinin üzerinde… Bir ağaç dalında şakıyan kuşların gözlerinde… Belki de tarlaları biçen bir işçinin terinde… Belki de pencerenin önünde oturan küçük bir kızın gamzesinde… Mutluluk ile her şey, senin ile ilgili birtanem…

seni seviyorum sözleri resimli