Romantik Sevgi Mesajları – En Anlamlı 50 Sevgi Mesajı

romantik sevgi mesajları

Tek biz söz bazen dünyalara bedel olabiliyor. Sevgilinin, eşin, dostunun anneniz dudaklarından dökülen, ömür boyu unutulmayacak ve akla her geldiğinde tebessüm ettirecek cümleler var. Sevgi mesajları bunların şekil almış hali. İçerisinde sevginin olduğu her şey gibi güzel ve narin. Umut veren, heyecanlandıran belki de hayat şekillendiren. Sevgi mesajları romantik olduğu kadar sevecen, özel hissettirdiği kadar da güzel. Birçok çiçek kadar güzel.

 • Kalbe söz geçmediği ‘’gönül ferman dinlemiyor’’ sözlerinde duymuştum hep. Seni tanıyıp, kalbime sensizliğin sözünü geçiremediği güne kadar.

sevgi mesajları

 • Şimdi yanında olmak, ellerini tutmak, başımı omzuna yaslayıp dünyayı unutmak vardı. Şimdi seninle bir olmak, seninle birlik olmak ve tüm dünyaya meydan okumak vardı.

sevgi mesajları

 • Güzelliğin en çok içte olduğunu, gözlerin de kahkaha atabildiğini, hayatta binlerce rengin olduğunu ben sende öğrendim. Senin sevginde ben kendimi buldum.

sevgi mesajları

 • Her nefes alışımda sana seni sevdiğimi söylesem de inan bu yetmez içimdekiler anlatmaya. Sana her adımımda haykırsam da yetmez bendeki bu kara sevdayı anlatmaya.

sevgi mesajları

 • Kalbimde açan en nadide çiçeksin sen şimdi. Sevgimle suluyorum seni, sevgimle büyütüyorum.

sevgi mesajları

 • Sarılmanın anlam bulduğu tek kişi, sevgisinde huzuru bulduğum tek kadın. Sen geldin geleli bahçemde açmayan çiçek, dudaklarımdan geçemeyen aşk şarkısı kalmadı.

sevgi mesajları

 • İnce ruhunu sevmekten, sana bakmaktan ve kalbinden geçenleri önüne koymaktan başka bir işim yok benim. Benim senden başka işim, benim senden başka düşüncem yok.

sevgi mesajları

 • Sevginin anlamını seninle buldum. Sevmek neymiş bir gün anlarsın demiş ya şair, sevmek neymiş seni gördüğüm gün anladım.

sevgi mesajları

 • Bundan önceki ömrüm hep seni aramakla geçmiş meğer. Bundan önceki ömrüm hep sana kavuşmak için akmış meğer. Dünyaya geldiğim gün senin sevgini bulmak için ilerlemişim hep meğer.

sevgi mesajları

 • Güneşin doğuşunda içime dolan huzur, senin yanındayken koca bir iyi ki kelimesine dönüşüyor. Nice doğan güneş bizim, sevgimizin olsun.

sevgi mesajları

Sevmek uzun bir eylem. Sevmek öylesine uzun bir eylem ki bir ömür yetmiyor bazen. Doyasıya sevmeye, sesinde huzur bulmaya. Kucak açtığında ona koşmaya yollar yetmiyor bazen. Tüm kötülükler boyun eğiyor sevginin karşısında, tüm hayatlar can buluyor. Sevginin besleyen gücünü bilenler sevgi mesajları uzun uzun okunsun, dudaklardan düşmesin istiyor. Ne kadar dile gelse, ne kadar söylense o kadar çok anlam bulacakmış gibi. O kadar çok içten olacakmış gibi. İşte sevgi mesajları uzun uzun okunuyor, aşklar dillere destan oluyor böyle zamanlarda.

Umutsuzluk ne zaman son bulur? Umutsuz bir insan neden bu hale gelir? Hayat o kadar çok soru sorduruyor ki insana yoruluyoruz bazen. Cevapları bulamıyor, sorulara takılı kalıyoruz. Cevabını bulduğumuzda soru değişmiş, bizeyse yeni bir maraton başlamış oluyor bazen de. Ama böyledir işte hayat, böyledir yaşamak. Bazen çok uzun bazen çok kısa kimi zaman da çok aşık. Sevgi dolu mesajlar umutsuzluktan sıyrılıp, aşık olunan zaman dilimlerinde kendini açıkça gösteriyor, yüzlerde tatlı tebessümler bırakıyor. Hayatın tüm karmaşası, tüm soruları sevgi dolu mesajlar sayesinde uçup gidiyor. Aşk, sevgi böyle bir şey işte, unutturan, umut ettiren. Zorlu yolları aştıran. Sevgi sözleri söyleten, kalpleri sıcacık yapan.

Dikkatinizi Çekebilir: Sevgi Mesajları

Hayatın acı bir kısmı da var. Bunu inkar etmek yok saymak mümkün değil. Hayat her zaman altın tepsiyle gelmiyor, altın tepsi üzerinde tüm güzellikleri sunmuyor insana. İşte bu zamanlarda ortaya çıkıyor doğrusu yanlışı. İnsan var olabildiği kadar hayatın içinde kalmaya, sevginin gücüne inanmaya devam ediyor. Devam ediyor ki durabilsin, devam ediyor ki her yeni güne umutla başlayabilsin. Sevgi güçlü, bulunması kimi zaman zor ancak ulunduğunda da asla bırakılmayacak bir duygu. Sevginin türü ne olursa olsun insana huzur veren, sakinleştiren bir yanı var. Sokakta yanınızdan geçen bir köpeğin başını okşadığınızda bile usulca eğilen başı sevginin teslimiyetinden başka bir şey değil aslında.

 • Aşkın her halisin sen, bitmeyen tükenmeyen, her güne umutla baktıran. Sevginin gücüsün sen her düştüğümde beni ayağa kaldıran. Bitmesin bu günler, geçmesin aşk mevsimimiz.

sevgi mesajları romantik

 • Senden sonrasında hayatın ne olduğunu, neler istediğini, neden beni yorduğunu anlamadım pek. Aslına bakarsan senden sonra hayatın yaşanması gereken bir yer olduğunu düşünmedim hiç. Senmişsin günü aydınlatan, geceyi güzel kılan. Senmişsin, senin sevginmiş.

sevgi mesajları romantik

 • Durmak bilmeyen bir özlemle yazıyorum bu satırları sana. Hiç durmayacak, yanındayken bir sana hasret kalacak bir özlem bu. Geçmesi zor, bitmesi imkansız. Seninle bir ömür yaşasam yetmeyecek bir özlem bu.

sevgi mesajları romantik

 • Bildiğim en güzel doğru, seçtiğim en güzel yolumsun. Sen benim umudum, direnmeye çalışan gücüm…

sevgi mesajları romantik

 • Senden öncesi de senden sonrası da yok bu hayatta. Tıpkı senden başkasını tanımadığım, senden başkasını görmediğim gibi.

sevgi mesajları romantik

 • Koca bir okyanus düşün. İçerisindeki her damlayı benim aşkım, okyanusuysa benim kalbim olarak gör. İşte o kadar derin işte o kadar büyük sana olan sevgim.

sevgi mesajları resimli

 • Korkuyordum hayattan, korkuyordum sevmekten. Geldin, açtın yüreğimi, olmaz deme dedin, beni kendine çektin. İyi ki geldin, iyi ki tuttun elimi.

sevgi mesajları resimli

 • En umutsuz olduğum gün de bile senin var olduğun düşüncesiyle ayakta kalıyor, sana olan sevgimle yeni güne başlıyorum.

sevgi mesajları resimli

 • Gözlerini alıp ömrüme, ellerini alıp gönlüme koydum. Yüreğimi her yoklayışımda ne güzel de duruyorsun orda öyle. Hiç gitmeyecek, hiç bitmeyecek bir şey bu, tarifi bir hayli zor olan.

sevgi mesajları resimli

 • Koca bir günün yorgunluğu yalnızca senin ellerinde geçiyor. Bu ellerinde ne var bilmiyorum, her tuttuğumda daha da güçlü oluyorum.

sevgi mesajları resimli

Her yıl yen bir sevgiye düşebiliyor insan. Bu kimi zaman bir dost kimi zaman bir hayvan kimi zamansa bir sevgili sevgisi olabiliyor. Hayat değişiyor, insanlar değişiyor ve sevgi mesajları durmadan farklı anlamlar taşımaya devam ediyor. Bitmeyecek bir döngü bu, hiç bitmeyecek bir döngü. Sevgi mesajları 2018 yılında da 2019 yılında da farklı anlamlar taşımaya devam edecek bu yüzden. Bir anneye söylendiği zaman farklı, bir sevgiliye söylendiği zaman farklı olacak. İnsanlar gelip geçecek hayatlardan sevgi mesajları 2018 yılında söylendiği gibi kalmayacak.

Her insanın sevme şekli farklı. Bir sevgili sevgisini milyonlara bağırmak isteyip, dolu dizgin yaşarken, başka bir sevgili bunun tam tersini yapabilir. İçten içe, sakin ve sessizce ever kimisi de. Sevgi mesajları da her insana göre değişir bu yüzden. Sevgi mesajları romantik olabildiği gibi kimi zaman da daha sade bir hal alır. Bu sevgisizlikten değil, sevme biçiminden gelir aslında. Kimisi sevgiliye sürpriz yapmak için yanıp tutuşurken kimisi daha farklı bir arayışa girer. Bu yüzden değişir sevgi mesajları, u yüzden şekillenir. Herkesin sevgisi farklıdır. Her hayat başka sevgi, her yürek başka duygu sunar insana. Bunu tek düze indirmek, bir kalıba sokmak mümkün değil. Sevgi özeldir, sevgi kendine hastır. Sevmek her insanın yüreğini gösterir. Sevgi sözleri tüm bunlarla şekil alır da dillenir.

 • Meleklerden güzel yüzüne her baktığımda içimde koca bir heyecan oluyor. Kelimeler karışıyor, sözler birbirinde giriyor. Senden gelen her şey beni benden alıyor.

sevgi dolu mesajlar

 • Senli bir yaşam istiyorum, sabahlarına birlikte uyandığımız. Bir akşamüstü kahvelerimizi yudumlayıp, huzuru bulduğumuz.

sevgi dolu mesajlar

 • Dünyanın tüm zorluklarına seni sevmeye dayanarak kurtuluyorum. Seni sevdiğim için güçlü duruyor, seni sevmenin zarafetiyle yaşıyorum.

sevgi dolu mesajlar

 • Sayılı günler geçer, yarınlar umut dolar. Beklemek bile güzel seni, özlemek bile güzel. İçerisinde sen varsan eğer her şey başka güzel.

sevgi dolu mesajlar

 • Aşkın her halisin öpmeye doyamadığım, yalnızlıktan korktuğum. Her adımımda yanımda taşıdığım, bana binlerce kelime yazdıran.

sevgi dolu mesajlar

 • Küçük bir çocuğun şekere olan sevgisi gibi bir şey bu. Ulaşmak için çabalamak, ulaştık sonra yemeye kıyamamak kadar masum. Tıpkı sana bakmaya bile kıyamadığım gibi.

sevgi mesajları kısa

 • Gözlerin diyorum. Gözlerin öylesine anlamlı, öylesin güzel bakıyor. Bir an olsun gözlerimden ayrılmasın, bir an olsun gülüşlerimden eksik olmasın istiyorum.

sevgi mesajları kısa

 • Hayatta en çok sevgime güvendim. Konu sevmekse benden daha güzel sevenini bulamazsın.

sevgi mesajları kısa

 • Seni seviyorum demek artık daha anlamlı. Seni seviyorum demek artık hayat bulan bir cümle. Seni seviyorum demek artık hayatın ta kendisi.

sevgi mesajları kısa

 • Sen ister her sabah yeniden maviye boyayım gökyüzünü, sen iste denizleri süsleyeyim, sen iste şu ömrü sana vereyim sevgilim.

sevgi mesajları kısa

Bir annenin evladına olan sevgisi dünyanın en değerli sevgilerinden biri belki de. Onu korumak istemesi, bir ömür boyu arkasında durması hem muhteşem hem de göz dolduran bir duygu. Evladın annesine olan sevgisinin de farkı yok gibi ancak anne sevgisi hep bir adım daha önde. Sevmenin ne demek olduğunu, bir insanı sevmeye nasıl başlayacağımızı, doğruyu, yanlışı, güzeli, çirkini öğreniyoruz annelerimizden. Sevmek onlar için hiç bitmeyecek bir eylem, sevmek onlar için çok yüce, sevmek onları için nefes almak kadar önemli. Böylesine güzel duyguların böylesine güzel ifade edilmesinde annelerin dudaklarından dökülen kelimelerin yeri hayli büyük. Bazen dost, bazen arkadaş, bazen de bir abla oluyor anneler. Her sıfata sığıyor, her sözlerinde insanı mutlu etmeyi başarıyorlar. Sevgi mesajları annelere geldiğinde daha da anlamlı, daha da güzel bir hal alıyor bu yüzden.

Bir söz tüm hayatı değiştirebilir. Karşınızdaki kişiye ağızınızdan çıkan tek bir söz iyi veya kötü bir yol çizebilir. Hele ki sizi önemseyen, sizin fikirlerinize önem veren biriyse bunun olmama ihtimali hayli düşük. İnsanların hayatlarına dokunmak, onlara bir parça bırakmak bir sözden geçiyor işte aslında. Etkileyici sözler dönüp dolaşıyor hayatın akmasına vesile oluyor. Bir sevgiliyi etkilemek için aşkınızın büyüklüğünden etkileyici bir sözle bahsedebilir, bir dost destek olmak için ona hayatın gerçeklerinden bahsedebilirsiniz. Her söz kendi sahibine göre şekillenip akıllarda yer alıyor. Aynı hayat gibi, aynı sevgi gibi. İşte bu sevgi sözleri, gönderilen sevgi mesajları kısa da olsa uzun da olsa çok önemli. Çünkü sevgi mesajları kısa kelimelerle, bir cümleyle bile olsa kalplere dokunuyor.

Bir çiçeği sevginizle büyütebilir, bir kediyi sevginizle besleyebilirsiniz. Çevrenizde bulunan ve nefes alan her şeyi iyileştirmenin, onu büyütmenin ve hayata dahil etmenin yolu sevmekten geçiyor. Her şey sevmekle başlıyor, her şey çok sevmekle başlıyor. Ancak sevmekle bitmiyor, aksine çoğalıyor. Sevgi mesajları resimli olduğunda bu çoğalan duyguların da tarifini gösteriyor biraz. Kaplar havada uçuşurken yürekler tek bir noktada birleşiyor. Sevgi mesajları resimli bir şekilde gönlümüzde yatanı, karşımızdakine gösteriyor. Kimi zaman tarifi mümkün olmayan duyguların şekil almış bir hali oluyor.

TEILEN