Sevgi Sözleri – En Güzel, En Anlamlı Sevgi Sözleri (Resimli)

Sevgi Sözleri

İnsan dünyaya göz açtığı ilk günden beri birçok duyguyla hayatı keşfediyor. Kin, sevinç, hasret, pişmanlık, mutluluk, gurur hayatımızın bir parçası haline geliyor. Ve sayamadığımız birçok başka duygunun içinde bir tanesi vardır ki, hepsinden daha güçlü, hepsinden daha dayanıklı. İşte hayatımızın temelini oluşturan o duyguya sevgi diyoruz. Sevmek ve sevildiğini hissetmek bir insanın hayata tutunması için gereken en önemli şey belki de… Ne kadar çok şeye sahip olursanız olun, hayatınızda sevginiz eksikse asla tamamlanmış hissini yaşayamazsınız. İşte bu yüzden kalbinizi sevgiye açın. Sevginin yaşı, milleti, cinsiyeti, dini yoktur.

sevgiliye hediye fikirleri

Sevgi evrenseldir ve her kesin kalbinde yer edinebilir. Sevdiklerinize hissettiklerinizi çekinmeden, geç kalmadan söyleyin. Sevgi sözleri kalbinizin en derinlerinde biriktirdiğiniz ışık ile onların da kalbini aydınlatabilir. Süslü ve pahalı hediyeler değil, en güzel sevgi sözleri gerçekten ne kadar değer verdiğinizi göstermek için yeterli. Sevgi sözleri uzun bir ayrılıktan sonra içinizi ısıtacak kadar sıcak olacak. Hasret çektiğiniz, uzak kaldığınız her bir günün acısını azaltmak için özlem sözleri söylemekten çekinmeyin.  Uzaktaki sevgiliye sözler âdete sizin kokunuzu ve sesinizi götürecek. Sadece gözlerinizi kapayın ve beraber geçirdiğiniz zamanlara odaklanın, saçının her bir telinin rüzgârda savruluşunu hatırlayın, gülerken yanağındaki küçük gamzesine olan hayranlığınızı hatırlayın, ellerinin sıcaklığını hatırlayın. Sonra sevgi sözleri uzun uzun dudaklarınızdan dökülecek.

aile sevgi sözleri

Hiç kimse bu hayatta mükemmel değil ve buna rağmen herkes sevilmeyi hak eder. Dünyadaki bütün kötülüklerin, karanlık duyguları bitirebilecek kadar güçlü bir histir sevgi. Eğer gerçekten âşıksanız ve gerçek aşkı bulduğunuza inanıyorsanız sevgiliye sevgi sözleri söylemeseniz de olur. Zaten bakışlarınızdan bütün dünya o güçlü duyguyu okuyacak. Sevgi sözleri kısa veya uzun olabilir, sevgi sözleri kâğıtlara mürekkeplerle çizilebilir ve bunların hiçbir önemi yok. Önemli olan tek şey bu duyguya kalbinizde yer açabilmiş olmanız. Bir kere buna izin verdiniz mi, dünyadaki her bir güzelliği kalbinizi açmış olacaksınız. Gök artık daha mavi, kuşların cıvıltısı artık daha neşeli gelecek size. Her şeyi başarma gücünü kendinizde bulacaksınız. Size bu hisleri yaşatan insanın söylediği sevgi sözleri resimli ve renkli bir albüm gibi gözünüzün önünde canlanacak. Sevdiğiniz kadına romantik hediye kadar etkileyici birkaç en güzel sevgi sözleri söylediğinizde onu ne kadar mutlu ettiğinizi kendiniz göreceksiniz.

 • Sevgi deli gibi yorgun olmana rağmen onu bir dakika bile görebilmek için eve gide yolunu uzatmaktır. Ve sevgi onun sesini bir kez bile duyma ihtimali için dünyanın bütün seslerine sağır olmayı göze almaktır.

sevgi sözleri

 • Seni o kadar özledim ki, rüzgârla teninin kokusu gelecek deseler en büyük fırtınaların kopması için dua ederim. Özlemin bir insanın kalbine yapabileceklerini seni sevdikten sonra öğrenebildim ancak.

sevgi sözleri

 • Hiçbir kurala uymayan, en deli kararların gözü kara alınmasına sebep olan sevgi zamana yenilmeyen tek duygudur. Eskimez, küçülmez ve asla bitmez. Sana asla tükenmeyen bir duyguyla bağlıyım.

sevgi sözleri

 • Sevgi ait olmaktır. O seviyor diye korktuğunuz filme girmektir. O seviyor diye onlarca kez yaş pasta yapmaya çalışmaktır. Ve sevgi öyle güçlüdür ki gözleri kapalı bir insana güvenmektir.

sevgi sözleri

 • Sevgi küçük ama önemli detaylardır. Bazen bir ses tonu, bazen dudağının kenarındaki küçük beni, çaya üç şeker atması ya da heyecanlanırken sesinin titremesidir. Sevgi bir insanı bütün kusurlarına rağmen idealleştiren tek güçtür.

sevgi sözleri

 • Herkese her şeye karşı gardını alsan da, duygularını anahtarının yerini unuttuğun kilitli kapılar ardında saklamaya çalışsan da, bir gün sevgi gelip kapını çaldığında duvarlarının bir anda nasıl yıkıldığını fark etmeyeceksin bile.

sevgi sözleri

 • İnsan evladı her şeyi tüketir. Affeder nefreti tüketir, pişman olur hatalarını tüketir. Bir tek sevgiyi tüketemez çünkü hisler sevdikçe güçlenir, sevdikçe çoğalır. Sana gittikçe büyüyen bir sevgiyle bağlıyım.

sevgi sözleri

 • Bayramlık elbiselerini giyinecek diye bayram sabahını seven küçük bir kız çocuğunun sevinci kadar seviyorum seni.

sevgi sözleri

 • Sevginin büyük harflere, sesli notalara ihtiyacı yok. İki insan birbirini yeterince seviyorsa sussalar bile kitaplarca konuşmuş olurlar.

sevgi sözleri

 • Dünyanın şimdi hangi yılda olduğunu bilmiyorum, şayet benim miladım sendin. Takvimlerin hiçbir önemi yok, sayfaları seni anlatmadıkça.

sevgi sözleri

Sevgi denilince aklınıza sadece birbirine delicesine âşık iki insan gelmemeli. Sevgi o kadar evrensel bir duygudur ki, insanları bu hayata bağlayan her şeyi kapsayabilir. Küçücük kalbimizde o kadar çok yer var ki, bir kere sevmeye başladığınızda, nasıl olurda bu kadar çok kişiye kalbimde yer açabilmişim diye kendinize soracaksınız. Hayvanları sevin, arkadaşlarınızı sevin, işinizi sevin, kitapları sevin, ailenizi sevin. Siz bir yeter ki hazır olun, hepsi birer birer kalbinizde yerini alacak. Bu işin en önemli noktası ne biliyor musunuz? Ne kadar çok severseniz, o kadar çok sevilirsiniz. İnsan evladı her zaman bu duyguya muhtaç olarak yaşar. Ailemiz bizi sevgiyle, aşkla sarıp sarmalayan, bizi asla terk etmeyen, asla desteğini esirgemeyen bir takım gibi. Muhtaç olduğumuz sevgiyi her zaman annemizin kollarında bulabiliriz. En zor anımızda bizi teselli eden anne sevgisi sözleri bir insanın en çok duymaya ihtiyacı olduğu ses belki de. Ailenizin sizin için yaptıklarına karşılığını babaya sevgi sözleri, kardeşe sevgi sözleri söyleyerek ödeyebilirsiniz ancak. Sizin için bütün insanları karşılarına almaya hazır olan anne baba sevgi sözleri ile ne kadar harika bir evlat yetiştirdiklerini anlayarak daha da mutlu olacaklar.

 • Beni koşulsuz şartsız seven, her zaman yanımda olan, küçücük ellerimi sıcacık nefesinle ısıtan annem, sana olan sevgimi kelimelerle ifade edecek kadar zengin bir dil mevcut değil.

anne sevgi sözleri

 • Kahramanım, yoluma ışık tutan babam, her ne yaşarsam yaşayayım, düşmekten asla korkmadım, çünkü hep elimden tutup beni kaldıracağına güvendim.

anne sevgi sözleri

 • Bazen oyuncaklarımızı paylaşamadık, bazen en ufak bir şey yüzünden kavga ettik. Ama bu hayatta ne olursa olsun bana asla arkanı dönmediğin için sana minnettarım kardeşim.

kardeşe sevgi sözleri

 • Ne kadar yorgun halsiz olsam da senin dudaklarından süzülen bir tek kelimeyle hayata bağlanıyorum anne. Biliyor musun, sesinde dünyanın en büyük sevgisini taşıyorsun.

anne sevgi sözleri

 • Hayat bize her zaman adil olmayabilir, çıktığım yollarda bana mücadele etmemi ve dayanmamı öğrettiğin için, bu gün dimdik ayakta durabiliyorum.

babaya sevgi sözleri

 • Hayatta tek gerçek bağ vardır, o da ailemiz ile aramızda olan bağımız. Ne olursa olsun aramızdaki bağın asla kopmayacağından eminim.

babaya sevgi sözleri

 • Bir kadın hem annedir hem çocuk. Ne kadar büyürsen büyü evladın olduğunda bile kendi annenin yanında hep altı yaşındasın.

anne sevgi sözleri

 • Karanlık zamanlarında ışığı yakamasam bile, gözleri görmese de elimi tutacak tek insan sensin. Benimle düşmekten korkmayan, benim kalkmam için arkadan destekleyen senden başkası olamaz kardeşim.

kardeşe sevgi sözleri

 • İyi olmadığınız halde nasılsın sorusuna iyiyim dediğinizde gerçekten iyi olmadığınızı anlayacak tek insan annenizdir. Öyle güçlü bağlarla bağlanmışız ki, iki bedende atan tek bir kalp gibiyiz seninle annem.

kardeşe sevgi sözleri

 • Pelerini olmadan da güçlü olan, benim için kötüleri yenebilen, yatağımın altındaki canavarlardan beni koruyan, şimdi ise desteğini benden hiç esirgemeyen babam, seni çok seviyorum.

babaya sevgi sözleri

Ailemiz bize Tanrı tarafından seçim hakkımız olmadan bahşedilen en büyük ödül. Bir de kendimizin seçtiği, kan bağımız olmamasına rağmen bir parçamız haline gelen arkadaşımız ve eşimiz var. Bizimle birlikte hayat yolunda adımlayan eşimiz, gerçek bir destekçimiz ve aslında diğer ailemiz diyebiliriz. Eşe sevgi sözleri arasında içinizden geçenleri gerçekten yansıtacak kadar güçlüsünü bulmak zor. Gözlerinde aşkla size sığınan sevgiliye sevgi sözleri söyleyerek hislerini yüceltin. Duygularınız ne kadar güçlü olursa olsun bazen sevgi sözleri kısa ve öz anlamlı olduğunda daha çok şey ifade ediyor. Sevgi sözleri kısa diye asla karşınızdaki insanın duygularından şüphe etmeyin. Önemli olan eşe sevgi sözleri ile ne ifade etmeye çalıştığınız. Hayatın akıp giden koşuşturmasında arkadaşlarınızı da unutmayın. Unutmayın en zor zamanlarınızda hep size elini uzatan arkadaşa sevgi sözleri sizin dostluğunuzu daha da sağlamlaştıracak. Sevgi sözleri resimli bir albüm gibi arkadaşınızın gözünde anılarınızı canlandıracak. Anılarınızın toplandığı fotoğraflardan ona küçük bir hediye hazırlayın ve arkadaşa sevgi sözleri söylemeniz kadar etkili olacağını unutmayın.

 • İnsanlar ailelerini seçemiyorlar, sen benim seçebildiğim ailemsin, canım arkadaşım.

arkadaşa sevgi sözleri

 • İnsan hayatında en değerli hazine zamanıdır. Asla parayla satın alamazsın, tüketince yerine başkasını koyamazsın. Bana en değerli hazinenden pay ayırdığın sana çok teşekkür ediyorum arkadaşım.

arkadaşa sevgi sözleri

 • Dostunu göster kim olduğunu söyleyeyim derler ya, beni bu kadar iyi tanıtabilecek tek insan olarak hayatıma neşe ve sevinç katıyorsun.

arkadaşa sevgi sözleri

 • Gerçek arkadaşlık o hiçbir şey söylemese bile bir göz kırpışından zihnini okuyacak kadar tanımaktır bir insanı.

arkadaşa sevgi sözleri

 • Hayat eşi hiçbir çıkar gütmeden, hiçbir karşılık almadan sadece sevgi ile doyarak kalbini bir başkasının ellerine bırakmaktır. Kalbim sana emanet.

eşe sevgi sözleri

 • Hayat eşim, can yoldaşım sevginin paylaştıkça çoğaldığını dudaklarındaki tebessümü her gördüğümde kalbimin en derinlerinde hissediyorum.

eşe sevgi sözleri

 • Arkadaşlık kimseni umursamadığı en küçük detayların bir insanı ne kadar muhteşem hale getireceğini anladığınız anda başlayan en güçlü ilişkidir. Arkadaşlık binlerle parçadan oluşan bir bütündür.

eşe sevgi sözleri

 • İyi bir arkadaş kalbinin aynasıdır. İçinden geçenleri okuyabilir, senin kendine bile itiraf edemediklerinle yüzleşmene yardımcı olur. Sen benim için en berrak aynasın, arkadaşım.

arkadaşa sevgi sözleri

 • Hayatımın anlamı eşim, sen hayatıma girdikten sonra sen ve ben kavramı kayboldu benim için. Bir başka insanlar iki vücutta atan tek kalbin varlığına inandım sayende.

eşe sevgi sözleri

 • Senden önce büyük bir sinema salonunda dünyanın en sıkıcı siyah beyaz filmini izliyor gibiydim. Hayatıma girdiğinden beri öyle bütünleştim ki seninle, sinema salonum kalabalıklaştı, hayatıma renk kattın.

sevgi sözleri kısa ve anlamlı

Kelimelerin gücünü asla hafife almayın. Siz hasta olduğunuzda yatağınızın başından bir dakika bile ayrılmayan, bütün gece uyumadan iyileşmeniz için dua eden anne baba sevgi sözleri ile zaten en büyük ödülünü almış olacak. Sevgi sözleri kısa ve öz anlamlı bir kitap gibi ailenizin ruhunu okşayacak ve hislerinize tercüman olacak. Küçükken sizi hep koruyan, her ne kadar kavga etseniz bile asla size sırtını çevirmeyen, etle tırnak misali kardeşe sevgi sözleri ile yıllar önceki destekleri için minnettarlığınızı sunabilirsiniz. Aileniz bu hayatta sahip olduğunuz en değerli insanlar. Bir aileye sahip olabilmek için sahip oldukları her şeyden vazgeçmeye hazır olan yüzlerle insan var bu dünyada. Anne sevgisi sözleri yetersiz kılacak bir güçte duygudur. Anne baba ile evlat arasında asla kopmayan ne olursa olsun sımsıkı tutunan bir bağ var. Babaya sevgi sözleri tam da bu bağı güçlendirecek.

<<

 

TEILEN