anneler günü hediyesi
Ana Sayfa Doğum Günü Sevgiliye Doğum Günü Sürprizi için Mutluluk Garantili 20 Fikir

Sevgiliye Doğum Günü Sürprizi için Mutluluk Garantili 20 Fikir

sevgiliye doğum günü sürprizleri

Doğun günleri hayatımızın en önemli zamanlarından biri. Her sene kutlayama çalıştığımız bu özel gün sadece yaşımızın artmasını vurgulamıyor, aynı zamanda dünyaya gelişimiz için şükran duymayı, yaşanan her güzel gün için teşekkür etmeyi öğretiyor. Dünyaya göz açtığımızdan beri iyi veya kötü birçok anı biriktiriyoruz. Doğum günlerini kutlamak hayatınızı kucaklamak, iyili kötülü bütün yanları ile yaşamı sevdiğinizi gösterir.

sevgiliye hediye

Kendinizi olduğunuz gibi sevdiğinizi, yaşanmışlıklarınıza ne kadar zor ve yorucu olsa da saygı duyduğunuzu, hayatınızı kucakladığınız bir gün doğum gününüz. Doğum günlerimiz aslında bir evrenin kapanıp yeni bir dönemin başladığı özel bir gün. Elinize tam olarak 365 bir birinden değerli hediye bırakılıyor ve hepsini yepyeni, hiç kullanılmamış. Hepsini teker teker açarak yeni başlangıçlar yapabilirsiniz. Aslında doğum gününün tek anlamı bir yaş büyüdüğünüzü ya da yaşlandığınızı vurgulamak değil, tam tersine yeni bir başlangıcı kutlamak. Peki, sevdiğiniz insanı bu özel gününde nasıl sevindirmeyi düşünüyorsunuz?

Daha önce hiç yapmadığı bir aktiviteye götürün

doğum günü sürprizleri

Sevdiğiniz insanın doğum günü sadece onun için değil sizin için de çok önemli bir tarih. O gün işte hayatınızın diğer yarısı dünyaya gözlerini açtı ve bir gün sizinle karşılaşmak için hayat yoluna başladı. Hayatta her şey bir birine zincirleme bir şekilde bağlı. Geçmişte yaşanan en ufak bir olay bu gün onlarca insanı etkileyebilecek bir etki doğurabilir. İşte o gün sevgiliniz doğmuş olmasaydı, hayatınızın nasıl olduğunu hayal etmek istemezsiniz. Hayatınıza girdiği andan itibaren size yaşattıkları için minnettarlığını ona sunmak istiyorsanız doğum gününden daha özel bir zaman düşünemezsiniz. İşte bu yüzden yaşamınızı anlamlandıran sevgiliye doğum günü sürpriz fikirleri için epey zaman harcamanız gerekecek. Beklediği bir hediye ve bir pasta ile karşısına çıksanız bile yine de onu mutlu edeceğinizden emin olun. Fakat diğer doğum günlerinden hiçbir farkı olmayacağı için hayatının sonuna kadar yaşamındaki en güzel günü olarak hatırlamayabilir. Bu yüzden onların yanı sıra sevgiliye sürpriz doğum günü hediyesi hazırlayın. Daha önce hiç yapmadığı bir aktivite için ikinize bilet alın ve bu farklı deneyimi birlikte yaşayın. Mesela yamaç paraşütü, bungee jumping, hep gitmek isteyip bale, özel bir televizyon showu olabilir. Siz zaten onun hayalindeki sahneyi gözlerinizin önüne getirin ve sevgiliye doğum günü sürprizi hazır olacak. Yüzündeki şaşkınlık dolu sevinç uzun yıllar aklından çıkmayacak.

Evi fotoğraflarla süsleyin

sevgiliye doğum günü sürprizi fikirleri

Romantik olduğu kadar konforlu ve kendinizi rahat hissedeceğiniz bir ortam yaratmak istiyorsanız, evde sevgiliye doğum günü sürprizi hazırlayabilirsiniz. Çünkü evimiz kendimiz olabildiğimiz, toplumsal alanda kendi kimliğimizi, yorgunluklarımızı endişelerimizi saklamamız için taktığımız maskeleri çıkardığımız bir yer. Evimiz, tamamen bize ait, bizim rahatımız ve huzurumuz için gereken bütün enerjiyi kendinde barındıran bir nokta. Sevgilinizin doğum günü hafta içine denk geliyor ve iş grafiği yeterince yoğunsa o zaman yapmanız gereken doğum günü partisini eve getirmek. Tabi ki bunun için zaman ve bir az emek harcamanız gerekecek. Fakat emin olun harcadığınız emeklere değecek ve hazırladığınız doğum günü sürprizi sevgiliye gösterdiğiniz değeri kanıtlayacak. Sevgiliye doğum günü ev süslemeleri için ihtiyacınız olan balonlar ve beraber çekilmiş olduğunuz fotoğraflar. Fotoğrafları balonlara bağlayın ve balonlar tavandan sarkarken evin her köşesinde asılı duran anılarınızla onu sevindirin.  Özellikle doğum günü sabahı uyurken odasına sessizce girip ve önceden hazırladığınız balonları yerleştirirseniz, bu özel günün sabahına daha da mutlu uyanacak. Gözlerini açtığında ilk gördüğü şeyin tavandan asılı olan balonlar ve uçlarından sarkan bir birinden değerli anlarınızı yansıtan fotoğraflar olacak. Sevdiğiniz insanın sabahın erken saatlerinden kalkarak size böyle bir sürpriz hazırlaması kadar romantik bir sürpriz daha olamaz. Karşılaştığı resmin mutluluğundan bir an hala daha uyuduğunu ve rüya gördüğünü düşünürse şaşırmayın.

Kendi ellerinizle dilek kurabiyeleri pişirin

doğum günü sürprizi şans kurabiyesi

Dilek kurabiyelerini kim sevmez ki zaten. İçinden her zaman duymak isteyeceğimiz sürprizler çıkan dilek kurabiyeleri ağzımız tatlanırken eğlenmenin en güzel yollarından biri. O zaman bu şahane kurabiyeleri sevgiliye doğum günü sürprizi fikirleri arasında katsanız harika olur. Öncelikle mutfak becerilerinizi sonuna kadar sergilemeniz gerektiğini göz önünde bulundurun. Eğer yeterince mutfak tecrübeniz yoksa kötü bir sürprizle karşılaşmamak adına birkaç gün öncesinden kendiniz için küçük denemeler yapmaya başlayın. Olası aksaklıklara karşı işinizi asla son güne bırakmayın ve tam hazırlıklı olun. Malzemeleri aldıktan, kurabiye tarifini iyice benimsedikten sonra küçük bir değişiklik yapmayı unutmayın. Kurabiyelerin içine dileklerine cevaplar yerleştirmek yerine onu ne kadar sevdiğinizi dile getiren notlar bırakın. Küçük notların içine ona olan sevginizi ifade eden cümleler, kelimeler, eski fakat hala daha ilk günmüş gibi sizi etkileyen hoş anılarınız ile ilgili notlar yazın. Her yediği kurabiye ile ona ne kadar âşık olduğunuzu öğrenecek, kendisini bir de sizin gözünüzden görme mutluluğunu tadacak. Ayrıca kendi ellerinizle hazırlamış olmanız da işe bir az daha romantizm katacak.

Hazine avına çıkarın

sevgiliye farklı doğum günü sürprizleri

Küçükken oynadığımız ve her zaman büyük heyecan duyduğumuz hazine avı ya büyüdüğümüzde gerçek olsa, o zaman ne hissederiz acaba? Sevgiliniz için özel olarak seçtiğiniz hediyeyi sadece sizin bildiğiniz bir yere saklayın. Bu sevgiliye doğum günü sürprizi erkek arkadaşınızda büyük heyecan uyandıracak. Kendisi gerçek bir define avcısı gibi hissetmesi için evin ve hatta yapabiliyorsanız yaşadığınız alanın etrafında küçük notlar bırakın. Dikkat etmeniz gereken en önemli nokta ise hesaplamaları ve ipuçları sırasını karıştırmadan hazırlamak. Erkek arkadaşınız bu sürprizinize bayılacak ve bir an önce başlamak için can atacak.  Hem çocukluğuna küçük bir seyahat olacak hem de içindeki çocuğu uyandıracak. Maceraperest bir yaklaşımla hediyesine ulaşmaya çalışırken siz de takipte olun ve yanlış ipuçlarına yönelmesini engellemeye çalışın. Tabi ki bunun için çok önceden plan yapmanız gerekecek ama emin olun onun heyecanını ve sevincini görünce buna değdiğini anlayacaksınız. Son ipucunu çözdüğünde artık özel olarak seçmiş olduğunuz hediyeyi bulacak.

Uzun zaman görmediği arkadaşı ile buluşturun

sevgiliye doğum günü partisi

Sevgiliye doğum günü sürprizi erkek, kız arkadaş fark etmeksizin çok emek gerektiren bir hazırlık. Sadece onu sevindirmeniz yeterli değil, aynı zamanda hayatındaki diğer insanlara göre daha farklı şeyler yapmanız gerekiyor. Tabi ki bunun için çok önceden düşünmeli ve planlar yapmalısınız. Sevdiğiniz insanı dikkatle dinleyerek aslında neyi en çok istediğini anlayabilirsiniz. Genellikle insanlar kendileri bile fark etmeseler kalplerinden geçenleri dile getiriyorlar. Zaten hediye seçiminde en zor kısım buraya kadar. Tam olarak ne hediye edeceğinizi bulduğunuz anda çalışmalara başlayabilirsiniz. Sevgiliye doğum günü organizasyon fikirleri arasında karar veremiyorsanız, o zaman sadece bir ev partisi düzenleyin, sevdiği insanları toplayın. Bu defaki sevgiliye doğum günü partisi öncekilerden farklı olsun istiyorsanız uzun zamandır görüşemediği, bir türlü denk gelemediği çok özel bir arkadaşının gelmesini sağlayın. Hayatın getirdiği bazı koşullar, nedenler yüzünden yola devam ederken bizim için önemli olan birçok insandan uzak düşüyoruz. Çoğu zaman bunu istemesek de bizim dışımızda gelişen faktörler sayesinde, bir zamanlar yediğimiz içtiğimiz ayrı geçmeyen insanları yıllarca göremiyoruz. İşte sevgilinizin yüzünü güldürmek için bundan büyük fırsat olamaz.  Eve girdiğinde karşısında sevdiği, değer verdiği ve özlediği insanı görünce belki de mutluluk gözyaşlarını tutamayacak. Siz ona sadece doğum günü sürprizi yapmayacak aynı zamanda yaşanmışlıklarını avuçlarının içine bırakacaksınız.

Sürpriz hediye paketi yollayın

uzaktaki sevgiliye doğum günü sürprizleri

Uzaktaki sevgiliye doğum günü sürprizleri hazırlamak zor olduğu kadar yaratıcılık da gerektiriyor. Sevgiliniz yanınızdayken yapabilecekleriniz sınırsız fakat uzakta olan birinin yüzünü gerçekten güldürmek için normalin üzerinde bir emek harcamanız gerekecek. Çünkü yokluğunuz, size duyduğu özlemi unutturacak bir şeylerle çıkmanız gerekiyor karşısına. Her ne kadar uzaktaki sevgiliye doğum günü sürprizleri arasında en harikası bir anda kapısında elinizde hediye ile belirmeniz olsa da, her zaman şartlar buna elverişli olmuyor. Coğrafi koşullar, iş durumumuz yüzünden sevgiliniz dâhil bütün sevdiklerinizden kilometrelerce uzaklarda yaşamak zorunda kalabilirsiniz. Sevdiğiniz insandan uzak kalmak hasretlerin en zoru belki de. Sesini, kokusunu, gülüşünü, size bakarken gözlerindeki ışığı bir dakika bile görmek için insan nelerden vazgeçmeye hazır oluyor. Ama üzülmenize gerek yok, çağımızın harikası internet ile neredeyse imkânsız diye bir şey olmadığını biliyorsunuz. Hemen bilgisayarınızı açıp, sevgilinizin mutluluk çığlıkları atmasına neden olacağı hediyeyi seçiyorsunuz ve doğum günü sabahı kapısında bulması için gerekli bütün ayarlamaları yapıyorsunuz. İnternet üzerinden verdiğiniz hediyenin yanına sizin için ne kadar değerli olduğunu ifade eden güzel bir kart göndermeyi de unutmayın. Nota içini ısıtacak, sizden uzak olsa da sevginizi duyacağı birkaç cümle daha eklerseniz hayatının sonuna kadar saklayacağından emin olun. Siz yanında olamasanız da, sevginiz, şefkatiniz, ona ve ilişkinize verdiğiniz emeği yanı başında hissedecek.

Evde baş başa romantik bir yemek yiyin

sevgiliye evde doğum günü sürprizi

Kalabalık ortamlardan uzaklaşmak, bir az kendinize ve ilişkinize zaman ayırmak istiyorsanız, doğum günü aslında güzel bir kaçamak yapmanız için harika bir fırsat. Sevgilinize hiçbir şekilde özel bir şeyler planladığınızı hissettirmeden planınızı sessizce uygulamaya başlayın. Sevgiliye doğum günü organizasyon fikirleri arasında belki de en romantik olanı baş başa geçireceğiniz zaman olacak. Eğer doğum gününde aileler, arkadaşlarla birlikte bir kutlama yapacaksanız bu sürprizi bir gün öncesinden de hazırlayabilir, beraber geçireceğiniz bir zaman dilimi yaratmaya çalışabilirsiniz. Hatta doğum gününden bir gün önce yaparsanız sürprizi bir anda hiç haberi yokken yakalayacaksınız onu ve emin olun hiç beklenmedik bir anda yapılan sürpriz kadar mutluluk veren başka bir şey yok. Öncelikle yemekleri kendi ellerinizle yapmaya çalışın ki, ona zaman harcadığınızı hissetsin. Mutfak yeteneklerinizi konuşturun ve sevgilinizi şaşırtın. Daha önce harika yemekler yapmamışsanız ya da yeteneğinize güvenmiyorsanız ya çok önceden çaktırmadan kendi kendinizi provalar yapın ya da menünüzü bir as basit tutun. Evi gül yaprakları ile ve mumlarla süsleyin. Hatta evinizde kokulu mumlar, tütsüler varsa onları daha yakıp ortada romatik bir hava yaratın.Eve geldiği anda karşısında göreceği bu manzara onu çok etkileyecek ve hiç beklenmedik bir anda yakalayacak.

Evin her tarafına mesajlar bırakın

doğum günü sürprizi sevgiliye

Doğum günleri sevginizi doya doya itiraf etmeniz, dile getirmeniz için en güzel zamanlar. Sevildiğini hisseden bir insan her gün daha da güzelleşir. Bu özel günde sevgiliye doğum günü süslemeleri ile birlikte evin her tarafına onu ne kadar sevdiğinize dair notlar bırakın. Her satırda yaratıcılığınızı kullanın ve ortaya harika şeyler çıkarın. Kalemi elinize alın, gözlerinizi kapatın ve hayatınızdaki insanın sizin için ne ifade ettiğini düşünün. Elleri ellerinizdeyken kalbinizin hızlanışını, gözlerinin sizi gördüğü zaman parlamasını, beraber geçirdiğiniz güzel anları hatırlayın. Bir anda fark etmeden küçük kâğıtlara yazdığınız notlar dünyanın en romantik cümlelerine dönüşecek. Küçük küçük aşk kokan notlarınızı evin aklınıza gelebilecek her yerine yerleştirin. Ne kadar çok ve farklı yere yerleştirirseniz, sevgiliniz buldukça gün içinde sürpriziniz o kadar uzun devam edecek. Mesela mutfak dolaplarının içine, okuduğu kitabın arasına, yastığının yanına, kalemlerinin arasına, hatta çantasının içine bile koyabilirsiniz. Böylelikle işe gittiğinde bile onu şaşırtmaya devam edeceksiniz. Yapacağınız bu doğum günü sürprizi sevgiliye en unutulmaz anları yaşatacak.

Deniz kenarında parti organize edin

sevgiliye sürpriz doğum günü

Özellikle yaz aylarında doğmuşsa ona deniz kenarında, kumların üzerinde harika bir sevgiliye sürpriz doğum günü organize edebilirsiniz. Sevgiliye doğum günü süslemeleri olarak masmavi deniz, köpüren dalgalar, altın rengi kumsal ve ılık yaz akşamından daha güzel bir şey düşünülemez. Yere küçük bir kilim serin ve üzerine çeşit çeşit yastıklar dizin. Böylelikle daha rahat ve yumuşak bir ortam yaratmış olacaksınız. Dilerseniz doğu kültürünü benimseyerek yere sofra kurabilir, dilerseniz de hafif atıştırmalıklarla akşam karnınızı doyurabilirsiniz. Daha sonra ise yalın, sade fakat bir o kadar da gösterişli bir ortamda hediyenizi gözlerinin içine bakarak ona verin. Akşam serinliğinde denizden esen hafif rüzgârın saçlarında gezinirken, derin suların üzerinde yükselen yıldızları seyredin. Aşkınızdan, ilişkinizden bahsedin, sizi bir birinize daha da yaklaştıracak ortak gelecek planlarınızdan bahsedin. Evren bu kadar geniş bir yerken, ikinizin karşılaşmasının ve bu karşılaşmadan doğan aşkın ne kadar mucizevi bir şey olduğunu anlatın sona. Dünyada yaşayan o kadar insan içinde sizin için neden herkesten farklı olduğundan bahsedin.  Rüzgârın sesi gibi yumuşak bir şekilde aksın kelimeler dudaklarınızdan. Yaz akşamlarının o serin ortamı sanki içten muhabbetler için yaratılmış. Çok süsleyip püsleyip anlatmanıza gerek yok, gönlünüzden geçenleri söyleyin. Ellerini ellerinize alırken, hayatınızda olduğu için ne kadar şanslı bir insan olduğunuzu anlamasını sağlayın.

Onun için günlük yazın

uzaktaki sevgiliye dogum gunu surprizi

Günlük genellikle kendimiz için yazdığımız, içinde iyi kötü anılarımızı biriktirdiğimiz bir defter. Kimi zaman mutlu günlerimizi süsleyerek anlatırız, kimi zaman da kimseye söyleyemediklerimizi dökeriz sayfalarına. Peki, hiç başka birisi için günlük tuttunuz mu? Bunu sevgiliniz için bir doğum günü hediye haline getirmeye ne dersiniz. Asla modası geçecek mi, bir gün kullanışsız olacak mı diye endişe duymadan hazırlayacağınız bu sürprizi yıllar boyunca çekmecesinin ilk gözünde saklayacağına emin olabilirsiniz. Tabi ki bu hediye için çok önceden hazırlanmanız gerekecek ve itiraf etmeliyiz ki, hiç de kolay bir süreç değil. İnsan bazen kendi anlarını bile yazmaya üşenirken başka birisi için duygularını yazması epey emek gerektirir. Özellikle duygularınızı sık sık dile getirmekte sıkıntı çekiyorsanız sizin için ideal bir seçim olacağını belirtelim. İhtiyacınız olan güzel bir defter, bir kalem ve sadece aşkınız. Sevdiğiniz insanın size ne hissettirdiğini günü gününe deftere yazmaya başlayın ve tamı tamına bir seneyi doldurduğunuzda ona hediye edin. Doğum gününe denk getirmek istiyorsanız bir önceki doğum gününden çalışmalara başlamanız gerekiyor. Sevgiliye doğum günü ev süslemeleri arasına yerleştireceğiniz günlüğü bulduğunda birden nasıl heyecanlanacağını düşünün. Her sayfayı çevirdiğinde hem kendisi ile ilgili, hem sizinle, hem de aşkınızla ilgili bir sürü güzel şey bulacak. En önemlisi sizin gözünüzden kendisine bakarak onu nasıl biri olarak sevdiğinizi anlayacak